• Aktualności

     • ILE WAŻY JEDEN GŁOS? - PRZYGOTOWANIA DO SYMULACJI WYBORÓW
      • ILE WAŻY JEDEN GŁOS? - PRZYGOTOWANIA DO SYMULACJI WYBORÓW

      • Już niedługo, bo 28 maja 2024r. w naszej szkole odbędzie się SYMULACJA WYBORÓW do PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas VI - VIII.

       Zanim jednak do tego dojdzie, ósmoklasiści wraz z koordynatorem projektu "Młodzi głosują" panią pedagog przeprowadzają zajęcia w wybranych klasach uprawnionych do głosowania. Dzisiaj uczniowie i uczennice z klasy 6a mieli okazję:

       rozumieć, jak wpływ pojedynczego głosu w wyborach zmienia się w zależności od frekwencji;

       potrafić wyjaśnić, co wpływa na decyzje wyborcze;

       znać argumenty przemawiające za udziałem w wyborach.

     • LEKCJA O HISTORII KSIĄŻKI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
      • LEKCJA O HISTORII KSIĄŻKI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

      • Nie ma chyba lepszego miejsca, aby poznać historię książki niż biblioteka. Uczniowie klasy 6a wraz z panią Kasią wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli. Zajęcia wciągnęły uczniów do tego stopnia, że prześcigali się oni - w przenośni i dosłownie w znajomości tytułów książek. Ktoś by rzekł "Wyścigi? W bibliotece? - otóż jak najbardziej. Klasa wraz z panią polonistką podzielona została na dwa zespoły, które dzięki rywalizacji odkryły wiele zakamarków biblioteki. Ogromnie dziękujemy!

     • PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW
      • PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

      • 17 maja pierwszoklasiści odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Suchowoli, gdzie zapoznali się z odpowiedzialną pracą strażaka. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali sprzęty pożarnicze, dowiedzieli się, jak wygląda ubiór strażaka i poznali sposób na bardzo szybkie zakładanie stroju strażackiego. Najwięcej emocji wzbudziło u dzieci przymierzenie hełmu i oglądanie wozów strażackich. To była bardzo ciekawa lekcja i cenne doświadczenie dla pierwszaków. Serdecznie dziękujemy OSP w Suchowoli za umożliwienie poznania z bliska pracy naszych dzielnych strażaków.

     • WYCIECZKA NA SUWALSZCZYZNĘ
      • WYCIECZKA NA SUWALSZCZYZNĘ

      • 17 maja uczniowie klas piątych i siódmych w ramach projektu „Poznajemy Podlaskie” uczestniczyli w wycieczce po malowniczej Suwalszczyźnie.

       Program wycieczki był bardzo bogaty w różnorodne atrakcje. Na początku uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach garncarskich, podczas których mogli stworzyć własne gliniane naczynia. Były to zajęcia uczące dużo cierpliwości i precyzji, ale przede wszystkim wspaniała zabawa. Następnie uczniowie odwiedzili m.in.: rezerwat przyrody „Głazowisko Bachanowo” z ogromną ilością głazów różnej wielkości, siedlisko Turtul z wysokimi i stromymi wzgórzami, miejscowość Smolniki z punktem widokowym „U Pana Tadeusza”, a także zobaczyli najgłębsze jezioro w Polsce - Jezioro Hańcza. Wycieczkowicze spacerowali również krętą ścieżką wśród jezior i pagórków Suwalszczyzny, co było nie lada wyzwaniem. Nie obyło się również bez odwiedzenia Mostów w Stańczykach, które swoją architekturą przypominają rzymskie akwedukty. W trakcie zwiedzania uczestnicy mogli posilić się przepysznym domowym obiadem i słodkim deserem. Ostatnim punktem programu było wejście na Cisową Górę, z której roztaczały się przepiękne widoki.

       Pomimo wielu tysięcy kroków i zmęczenia, dzień był pełen niesamowitych wrażeń. Słoneczna pogoda sprzyjała wycieczkowiczom, którzy w wyśmienitych humorach bezpiecznie wrócili do swoich domów.

     • SPOTKANIE AUTORSKIE
      • SPOTKANIE AUTORSKIE

      • Mieliśmy dziś zaszczyt brać udział w spotkaniu z pisarką Beatą Ostrowicką w Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli W wydarzeniu wzięła udział młodzież z siódmych klas. Pani Beata opowiadała o swojej twórczości, inspiracjach oraz drodze pisarskiej. Spotkanie wzbogacone było o warsztaty, podczas których uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności literackie. Dziękujemy za wspaniałe i inspirujące spotkanie!

       Spotkanie zostało zorganizowane dzięki uprzejmości Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku Dziękujemy!

     • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
      • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • W sobotę 18 maja 2024r. pomimo dnia wolnego, uczniowie klas czwartych stawili się licznie w szkole celem zaliczenia egzaminu praktycznego na KARTĘ ROWEROWĄ. To druga część egzaminu, wcześniej zdawali część teoretyczną, w której musieli wykazać się znajomością znaków drogowych, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, budową roweru i udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie zdali obie części egzaminu i zostali dopuszczeni do jazdy po drogach publicznych. GRATULUJEMY i życzymy bezpiecznej jazdy

      • WYNIKI TESTU PRZYRODNICZEGO ONLINE

      • Z okazji Światowego Dnia Ziemi opublikowaliśmy test online z wiedzy przyrodniczej, w którym wzięły 72 osoby. Pytania odnosiły się do przyrody naszego regionu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania. Postanowiliśmy nagrodzić najlepsze osoby:

       - w kategorii dorosłych najlepsze wyniki uzyskali: Jolanta Rogalska, Michał Matyskiel oraz Elżbieta Jabłońska, a na wyróżnienie zasłużyli Magdalena Piątkowska oraz Katarzyna Nowik.

       - w kategorii juniorów najlepiej poradzili sobie: Maria Masłowska, Weronika Zaniewska oraz Małgorzata Turkowska, a także wyróżniono Adriana Skibickiego oraz Aleksandrę Sienkiewicz.

       Gratulujemy wszystkim oraz zachęcamy do poznawania przyrody naszego regionu. Dla osób z najlepszymi wynikami oraz wyróżnionych, przekazane zostaną dyplomy oraz drobne upominki. Publikujemy również test i odpowiedzi na pytania:

       Klucz: https://drive.google.com/.../1Hun89V4mYPvNoAgl304.../view...

       Test: https://drive.google.com/.../1ygnPH2c1tP7FtDPZols.../view...

      • SUKCESY W KANGURKU

      • 21 marca 2024 r. 66 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Informujemy, że w kategorii BENIAMIN bardzo dobry wynik uzyskał uczeń klasy 6a - Mateusz Zujko, który zdobył 132,50 punktów. Natomiast wyróżnienie w kategorii MALUCH otrzymała uczennica klasy 4b - Maria Masłowska, która uzyskała 82,50 punktów. Jesteśmy z Was dumni. Życzymy sukcesów w kolejnych latach.

     • "BIBLIOTEKA - MIEJSCE NA CZASIE"
      • "BIBLIOTEKA - MIEJSCE NA CZASIE"

      • Tegoroczny Tydzień Bibliotek upływał nam pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie". W tym roku w naszej szkolnej bibliotece nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych. Czy biblioteka to miejsce nudne? Ależ skąd! W naszej szkole to miejsce, w którym wypożyczamy i wybieramy książki, czytamy, korzystamy z nowych technologii: Googli VR, komputerów, tablicy multimedialnej, e-czytników; spędzamy wolny czas na wygodnych pufach na przykład grając w: planszówki, karty lub warcaby, spotykamy tutaj ciekawych ludzi, bierzemy udział w warsztatach:)

       Biblioteka to miejsce, gdzie CHCE SIĘ "ZAJRZEĆ".... i zostać na dłużej.

       Dziękujemy wszystkim chętnym za udział w przygotowanych wydarzeniach bibliotecznych.

       ZAGLĄDAJ DO NAS JAK NAJCZĘŚCIEJ!

       Jest nam miło Cię tu gościć <3

     • W WIOSCE DARÓW LASU
      • W WIOSCE DARÓW LASU

      • Zerówki odwiedziły Wioskę Darów Lasu w Kopcu. Wspaniała pogoda, miłe przyjęcie przez Króla i Królową, cudowna zabawa i uśmiechy na twarzach dzieci. Czy potrzeba czegoś więcej?

     • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2024-2025
      • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2024-2025

      • Informujemy, iż w roku 2024 zostało przyznane nam dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach Priorytetu 3.

       Program rządowy  wesprze nas kwotą 12000 złotych, a organ prowadzący szkołę dofinansuje wkładem własnym, który wyniesie 3000 złotych. 

       Dziękujemy za wsparcie.

       Liczymy na aktywną współpracę z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami podczas realizacji tego projektu.

     • RUSZYŁY EGZAMINY ÓSMOKLASISTY
      • RUSZYŁY EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

      • To właśnie dzisiaj nasi ósmoklasiści rozpoczęli swoje zmagania z Egzaminem Ósmoklasisty. Było napięcie, trochę mobilizującego stresu, odliczanie do rozpoczęcia egzaminu. Dla rozładowania emocji uczniowie typowali swoje wyniki przed wejściem na salę i po wyjściu z niej - 3 lipca dowiemy się kto był najbliżej swoich przewidywań.

       Aby umilić ten trzydniowy egzaminacyjny czasu wychowawczyni tegorocznej klasy ósmej przygotowała pokaz zdjęć ze wspólnie spędzonych lat szkolnych całej klasy, który został wyświetlony w szkolnym holu na dużym ekranie. Zadbała też o pobudzenie pracy mózgu uczniów dzięki symbolicznym Snickersom - bo jak wiadomo czekolada i orzechy to pomocnicy w takiej sytuacji.

       Trzymamy kciuki za powodzenie wszystkich trzech egzaminów - z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego (angielskiego/rosyjskiego) za Piotrka A., Gosię B., Anatola, Natalkę, Martynę, Piotrka G., Bartka, Krzysia K., Maćka, Władka, Klaudię, Ulę, Tomka, Dominikę, Angelikę, Kornelię, Kamilę, Krzysia S., Olę, Wiktora S., Małgosię T., Wiktora Z. i Zaura.

     • WYCIECZKA W GÓRY
      • WYCIECZKA W GÓRY

      • W dniach 9 – 12 maja 2024r. odbyła się wycieczka szkolna w góry, w której uczestniczyli uczniowie klasy IV-VI.

       Podczas wyprawy poznawaliśmy walory przyrodnicze i kulturowe południowej Polski. Program był bogaty i przewidywał liczne atrakcje.

       Pierwszego dnia zwiedzaliśmy obiekty na Wielkiej Krokwi. Główną atrakcja był wjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym. Z dużej wysokości oglądaliśmy panoramę Zakopanego i okolicznych miejscowości.

       Następnie wraz z przewodnikiem pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach – wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Opiekę nad tym miejscem kultu sprawują księża pallotyni. Przeszliśmy tzw. dróżkami stacji Drogi Krzyżowej a następnie zwiedzaliśmy same Sanktuarium. Wieczorem udaliśmy się na wzgórze okalające Biały Dunajec, gdzie podziwialiśmy panoramę Tatr.

       W kolejny dzień udaliśmy się do miejscowości Ząb, skąd spacerowaliśmy na Gubałówkę. Podziwialiśmy piękno gór i tatrzańskiej przyrody.

       Następnie weszliśmy na szlak i wędrowaliśmy na centralny deptak Zakopanego - Krupówki. Ostatnim punktem naszej wyprawy były zakupy i pamiątkowe zdjęcia dokumentujące nasz pobyt w górach. W niedzielę rano wyruszyliśmy w drogę powrotną do Suchowoli.

       Opiekunowie: Małgorzata Zawadzka, Urszula Hryń, Stanisław Pikus.

     • SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW
      • SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

      • W piątek - 10 maja - uczniowie klas I-III brali udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. „Wiosna otwiera nam serca i oczy”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Chodorówce Nowej.

       W kategorii klas 0-I trzecie miejsce zdobyła Rozalia Wysocka z klasy I a, w kategorii klas 2-3 pierwsze miejsce zdobył Filip Gnidziejko z klasy III a, drugie- Maria Achimowicz z klasy II a.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów!

     • ZANIM COŚ OSIĄGNIESZ, MUSISZ CZEGOŚ OD SIEBIE OCZEKIWAĆ
      • ZANIM COŚ OSIĄGNIESZ, MUSISZ CZEGOŚ OD SIEBIE OCZEKIWAĆ

      • Świetny występ naszego teamu chłopców GOKSiT Suchowola na Mistrzostwach Województwa LDK w Białymstoku. Po raz kolejny nasi miotacze udowodnili, że są najlepsi w województwie, zajmując miejsca na podium:

       - w kategorii U16 w pchnięciu kulą: I miejsce Bartek Karpowicz, II miejsce Władek Kułak, III miejsce Zauri Zenaishvili

       - w kategorii U 14 w pchnięciu kulą: I miejsce Piotr Kalinowski

       - w kategorii U16 w skoku wzwyż: III miejsce Wiktor Zaniewski

       Startowali również: Damian Misiewicz w biegu 1000m z przeszkodami ( VII m.), Adrian Skibicki w biegu 600m ( VIII m.), Daniel Skibicki 1000m ( IX m.), Błażej Luty 1000m ( VI m.), Bartek Karpowicz rzut oszczepem (IV m.) Gratulacje!!!

     • FINAŁ WOJ. PODLASKIEGO IGRZYSK MLODZIEŻY SZKOLNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ
      • FINAŁ WOJ. PODLASKIEGO IGRZYSK MLODZIEŻY SZKOLNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

      • " Nigdy się nie poddawaj! Na wielkie rzeczy potrzeba czasu".

       Na białostockim stadionie dnia 8 maja odbył się Finał Woj. Podlaskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej. Nasz zespół chłopców zajął bardzo dobre 4 miejsce.

       Ponadto Bartek Karpowicz został najlepszym zawodnikiem w kategorii rzutów w pchnięciu kulą 5 kg z rekordem życiowym - wynikiem 11.51.

     • CD. XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK
      • CD. XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

      • 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym dniu naszą szkolną bibliotekę odwiedziły wszystkie grupy z Przedszkola Samorządowego w Suchowoli: Żabki, Pszczółki, Liski, Sówki, Wiewiórki:) Przyniosły piękne prace i życzenia z okazji tego bibliotecznego święta. W zamian dzieci wysłuchały krótkiej informacji na temat pracy bibliotekarza, zwiedziły bibliotekę i miały okazję zajrzeć na półki z książkami. Dowiedziały się jak powstaje książka i jak o nią należy dbać. Spotkania zaowocowały wysłuchaniem wierszy z książki pani Krystyny Gudel pt.: "Smutny ogryzek i inne wiersze". Dzieci świetnie czuły się w towarzystwie książek, baśni i opowiadań. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece zostanie na długo w pamięci, a my czekamy na kolejne odwiedziny:)

     • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ KRYSTYNĄ GUDEL
      • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ KRYSTYNĄ GUDEL

      • Rozpoczynając XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek mieliśmy okazję gościć w szkolnej bibliotece panią Krystynę Gudel. W spotkaniach autorskich udział wzięły klasy młodsze. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali interesujących opowieści o ptakach, pięknych wierszy o przyrodzie oraz chętnie rozwiązywali przygotowane przez autorkę zagadki. Pani Krystyna podzieliła się również z widzami kolekcją swoich zdjęć przyrodniczych, powiększającą się kolekcją ołówków, specjalnie na tę okazję stworzonymi wierszami o klasach  a także za rozwiązane zagadki wręczyła nagrody - pocztówki. Spotkania zaowocowały obietnicą, iż każdy uczeń otrzymany wiersz przyozdobi plastycznie:) Miłą niespodzianką zaskoczył wszystkich uczeń klasy 3a Filip Gnidziejko, który wyrecytował bardzo długi utwór autorki pt.: "W parku przy trzeciej alei" za co otrzymał gromkie brawa od słuchaczy. Dzieci na zakończenie wręczyły oryginalne podziękowania, życząc naszej rodzimej pisarce weny twórczej na kolejne lata oraz nowych ołówków do ciągłego wzbogacania zbioru. Dziękujemy:)

     • TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY
      • TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

      • Startując w półfinale wojewódzkim w trójboju l.a w Suwałkach, zawodnicy SP w Suchowoli zajęli V miejsce na 12 startujących zespołów. Skład drużyny: Alan Rogalski, Bartek Andracki, Wojtek Zaworski, Filip Grabiński, Mateusz Stupak.

     • IV MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM
      • IV MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM

      • Jedynym sposobem na wykonanie wielkiego dzieła jest pokochanie tego, co robisz. Młode adeptki lekkiej atletyki z SP Suchowoli, prowadzone przez Panią Agnieszkę Luty po zaciętej walce zajmują IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim ID w trójboju lekkoatletycznym. Gratulujemy i dziękujemy.