• Aktualności

     • PODSUMOWANIE PÓŁKOLONII "LETNI WYPOCZYNEK W NASZEJ SZKOLE"
      • PODSUMOWANIE PÓŁKOLONII "LETNI WYPOCZYNEK W NASZEJ SZKOLE"

      • Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. Choć rok szkolny się zakończył, zabawa oraz nauka przez zabawę w naszej szkole się nie kończą.

       W pierwszy poniedziałek lipca zainaugurowaliśmy letnie półkolonie, na które zgłosiło się 63 dzieci. Opiekę nad uczestnikami bezpłatnie sprawowali nauczyciele z naszej szkoły i szkół sąsiednich. Głównym celem organizowania półkolonii było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje a także integracja z dziećmi z Ukrainy. Kadra pedagogiczna zapewniła uczestnikom półkolonii urozmaicony i bogaty program opracowany i realizowany tak, aby pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną, doskonalić umiejętności i zainteresowania (muzyczne, taneczne, przyrodnicze), a także zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem, poznać zabytki kultury materialnej naszego regionu.

       Zwiedziliśmy Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie, silvarium w Poczopku, Papugarnię w Białymstoku, Park Kulturowy Korycin- Milewszczyzna, byliśmy na basenie w Mońkach, Parku Linowym w Podajnowszczyźnie, pływaliśmy statkiem Żeglugi Augustowskiej a także rywalizowaliśmy na kręgielni i boisku szkolnym. Przedstawiciele Policji i Straży Granicznej prowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń podczas wakacji. Wszystkie działania sprzyjały integracji uczniów, rozwijaniu bezpiecznych zachowań, wyrabianiu samodyscypliny czy poznawaniu dziedzictwa kulturowego i dorobku lokalnych artystów.

       Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i niepowtarzalnego. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy serdecznie się pożegnali i z uśmiechami na twarzach zakończyli wspólną przygodę. Nie zabrakło również wzajemnych podziękowań za mile spędzone dwa tygodnie wakacji. Dziękujemy Wam kochani koloniści - do zobaczenia we wrześniu i życzymy spokojnych wakacji byście powrócili do szkoły opaleni, wypoczęci i z zapasami sił na nowy rok szkolny.

       Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu letnich półkolonii w dniach 03.07. - 14.07.2023r, a w szczególności: Pani Helenie Dec i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Suchowolanki", Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Suchowoli, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego, MGOPS w Suchowoli, a także wszystkim prywatnym sponsorom, dzięki którym odbyły się półkolonie. Serdecznie dziękujemy wszystkim niewymienionym, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!