• Klub mediatora

   • Klub Mediatora

   •  

     

    • MOC SŁÓW

    • KLUB MEDIATORÓW cały czas szlifuje swoje umiejętności interpersonalne. Na ostatnim spotkaniu skupiliśmy się na SŁOWACH, bo to one mają największą moc - mogą uszczęśliwić, ale też głęboko zranić. Było trochę odgrywania ról, odszyfrowywania niekiedy ukrytych znaczeń wypowiadanych słów. A na koniec uczestnicy mieli za zadanie przygotować i przekazać "cegiełkę" z dobrym słowem wybranej przez siebie osobie, która ich zdaniem najbardziej tego potrzebowała.

    • CO SIĘ KRYJE ZA NASZYM ZACHOWANIEM?

    • KLUB MEDIATORA pracuje dalej. Wyszkoleni, wypoczęci po feriach spotkaliśmy się na zajęciach poświęconych emocjom i ich rozpoznawaniu. Młodzi mediatorzy mieli także okazję wcielić się w osoby, które zrobiły rzeczy, które mogły zrobić komuś przykrość i zastanowić się jakie motywacje i stan stoją za konkretnymi zachowaniami. Jak się okazało każde działanie poprzedzone jest czyjąś historią - wesołą lub mniej weselszą.

    • WSPÓŁPRACA Z POLICJĄ

    • Podczas naszych spotkań mieliśmy okazję gościć przedstawiciela lokalnej jednostki Policji. Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności i działalność, która jest bardzo związana z pracą Policji - im więcej spraw uda nam się mediacyjnie wesprzeć tym mniej pracy w przyszłości mogą mieć służby porządkowe. Mł. asp. pani Ewelina Suchwałko podjęła się zadań postawionych przed mediatorami i wspólnie próbowała rozwiązać powierzone grupie zadania. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali również odblaski - dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

    • INTENSYWNE ĆWICZENIA

    • Szkolenie dla naszych mediatorów trwało 20h! Przez ten czas uczyliśmy się m. in. dopasowania w komunikacji i empatii mediacyjnej, aktywnego słuchania i parafrazy, umiejętności zadawania otwartych pytań, sprawności językowej, dowartościowania czy neutralnej komunikacji niewerbalnej. Brzmi mądrze?! A to nie było jeszcze wszystko. Dobry mediator wie co potrafi, ale jeszcze bardziej zdaje sobie sprawę z tego czego jeszcze musi się nauczyć.

    • KLUBOWY KONTRAKT

    • Traktujemy nasze spotkania i działalność bardzo poważnie, więc jak każdy poważny klub mamy swój KONTRAKT, w którym wspólnie zawarliśm zasady naszej współpracy. Przede wszystkim porządek musi być! :)

    • UKOŃCZENIE SZKOLENIA

    • Uczniowie z klas 5-7 podjęli się udziału w szkoleniu organizowanym przez placówkę "Kształciciel" dla MEDIATORÓW SZKOLNYCH, które trwało od czerwca 2023 do stycznia 2024r. Zajęcia były ciekawe, wartościowe merytorycznie, zmuszające do myślenia i refleksji nad swoimi reakcjami oraz obserwacji innych w ich konfliktach i problemach. Grupa rozpoczynająca szkolenie liczyła 11 osób - szkolenie ukończyło 8 osób najbardziej wytrwałych i zaangażowanych. Szkolenie obejmowało treningi mediacyjne, dzięki którym uczestnicy posiedli umiejętności pozwalające na samodzielne prowadzenie mediacji z uczniami.  Na wiedzy i umiejętnościach jednak nie kończymy - to dopiero początek. Już po feriach zaplanowaliśmy cykliczne spotkania dla KLUBU MEDIATORA, gdzie będziemy szlifować swoje umiejętności w praktyce pod okiem pani pedagog i opiekunki szkolnego KLUBU MEDIATORA pani Katarzyny Grajewskiej.Uczniowie z klas 5-7 podjęli się udziału w szkoleniu organizowanym przez placówkę "Kształciciel" dla MEDIATORÓW SZKOLNYCH, które trwało od czerwca 2023 do stycznia 2024r. Zajęcia były ciekawe, wartościowe merytorycznie, zmuszające do myślenia i refleksji nad swoimi reakcjami oraz obserwacji innych w ich konfliktach i problemach. Grupa rozpoczynająca szkolenie liczyła 11 osób - szkolenie ukończyło 8 osób najbardziej wytrwałych i zaangażowanych. Szkolenie obejmowało treningi mediacyjne, dzięki którym uczestnicy posiedli umiejętności pozwalające na samodzielne prowadzenie mediacji z uczniami.  Na wiedzy i umiejętnościach jednak nie kończymy - to dopiero początek. Już po feriach zaplanowaliśmy cykliczne spotkania dla KLUBU MEDIATORA, gdzie będziemy szlifować swoje umiejętności w praktyce pod okiem pani pedagog i opiekunki szkolnego KLUBU MEDIATORA pani Katarzyny Grajewskiej.
      

    • SZKOLENIE MEDIACYJNE

    • Mediacje rówieśnicze są coraz popularniejsze. To sposób, aby bez ingerencji dorosłych - rodziców, nauczycieli czy dyrekcji, uczniowie samodzielnie i skutecznie rozwiązywali konflikty i spory. Tam, gdzie mediacje rówieśnicze zostały wprowadzone, problem agresji, prześladowania, odrzucenia przez grupę, czy internetowego hejtu, rozwiązywany jest w zalążku. Mediacje rówieśnicze są skuteczne, a stronom konfliktu nie dają poczucia porażki.
     Nasi uczniowie rozpoczęli szkolenie z zakresu MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ. Powstający KLUB MEDIATORA cechuje dyskrecja, więc na razie tożsamość uczestników pozostaje nieujawniona.