• Aktualności z biblioteki

   • Dzień Książki i Praw Autorskich

    Dzień Książki i Praw Autorskich

    23.04.2024 14:42
    23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     

    W 1995 roku UNESCO ustanowiło Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku obchody tego święta organizowane są po raz 29-ty i odbywają się pod hasłem „Języki rdzenne". Hasło nawiązuje i promuje różnorodności językowe i wielojęzyczności na całym świecie. 23 kwietnia to również ważna data dla literatury. W tym dniu obchodzimy rocznice śmierci lub urodzin wybitnych pisarzy: M. de Cervantes’a, W. Shakespeare’a, Vegi, V. Nabokova, W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz czytelników naszej biblioteki  do częstego sięgania po książki, a w szczególności po nowości wydawnicze z naszej biblioteki smiley  "SÓWKI"

    Poznajcie światowy Hymn Książki Tadeusza Różewicza pt.: "Włosek poety"

    Poeta to na pewno ktoś

     Słuchajcie głosu poety
    Choćby ten głos
    był cienki jak włos
    Jak jeden włos Julietty

    Jeśli się zerwie włosek ten
    to nasza nudna kula
    upadnie w ciemność

    Czy ja wiem
    albo się zbłąka w chmurach

    Słyszycie Czasem wisi coś
    na jednym włosku wisi
    Dziś włoskiem tym poety glos
    Słyszycie

    Ktoś tam słyszy

     

     

     

     

     

                                   

     

     

     

     

   • "CZYTANIE JEST THE BEST"

    "CZYTANIE JEST THE BEST"

    20.03.2024 11:44
    Konkurs plastyczny „Czytanie jest the best!!!” organizowany jest w ramach XI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

    W imieniu organizatorów wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Czytanie jest the best” (organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, Rada Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Białymstoku i Fundacja ,,Sąsiedzi”) zapraszamy do udziału.                                                                                                                                 

    W jury zasiadają pracownicy Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku.                                                                                             

    Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół Białegostoku i powiatów. Odbędzie się już po raz dziewiąty.

    Konkurs wspiera biblioteki szkolne w realizacji priorytetu MEN dotyczącego upowszechniania czytelnictwa i kształtowania kompetencji czytelniczych uczniów, ma na celu rozwijanie zainteresowań współczesną literaturą dziecięcą i młodzieżową.

    Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane najpierw w ,,Galerii na Złotej” w budynku CEN, a potem w Filiach nr 7 i 8 Książnicy Podlaskiej.

    Prace nagrodzone i wyróżnione będzie można obejrzeć w wersji elektronicznej na facebooku XI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku, podczas uroczystości rozdania nagród oraz na stronie SP 43 i Bibservisu Bibliotek Szkolnych Podlasia.

    Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu - p. Katarzyna Grajewska, p. Małgorzata Bagińska, p. Marta Kaczorowska

    Wykonane prace można dostarczać do biblioteki:)

   • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

    Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

    18.03.2024 10:45
    14 marca 2024r w bibliotece szkolnej miała miejsce podniosła uroczystość: „Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników”.
     

    Imprezę pod kierunkiem p. Marty Kaczorowskiej przygotowały członkinie Koła Bibliotecznego „SÓWKA” (Kasia, Zosia, Beata, Magda, Natalka i Kasia).Na początek zaprezentowały przedstawienie pt. „Mole książkowe”. Dzieci w trakcie inscenizacji wykazały się znajomością tytułów baśni, bajek lub wierszy. Trzeba przyznać, że poszło im wzorowo czyli na szóstkę. Wobec tego Paniom dyrektorkom nie pozostało nic innego jak wręczyć maluchom  dyplomy oraz książkę przygotowaną przez Instytut Książki pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa  Justyny Bednarek.

    Mamy nadzieję, że rodzice z radością włączą się do wspólnego czytania ze swoimi pociechami oraz pomogą rozkochać dziecko w czytaniu. Pomocą na pewno będzie przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty pt.: „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!"

    Zapraszamy rodziców, opiekunów, dziadków do wspólnego czytania!

    Czytanie to prawdziwa frajdaJ

   • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa' 2024

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa' 2024

    22.04.2024 12:33
    Wszystkich czytelników naszej biblioteki informujemy, iż w roku 2024 zostało przyznane nam dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach Priorytetu 3.

    Program rządowy  wesprze nas kwotą 12000 złotych, a organ prowadzący szkołę dofinansuje wkładem własnym, który wyniesie 3000 złotych. 

    Dziękujemy za wsparcieheart

    Liczymy na aktywną współpracę z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami podczas realizacji tego projektusmiley

   • Wizyta zerówek w bibliotece

    Wizyta zerówek w bibliotece

    07.03.2024 08:07
    Dzisiaj uczniowie klas 0a i 0b poznali magiczne miejsce w naszej szkole.

    Dzieci z wielką radością przekroczyły próg szkolnej biblioteki. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści p. Marty na temat biblioteki, książek oraz zasad ich wypożyczania do domu. Uczniowie z ciekawością oglądały pozycje znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresowały się działem bajeczek, wierszyków i baśni oraz opowiadań przyrodniczych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.
    Na zakończenie spotkania, każdy uczeń na swoje konto w programie MOL NET+  z dumą wypożyczył swoją pierwszą książkę.

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.