• Aktualności z biblioteki

   • OGÓLNOPOLSKI (TY)DZIEŃ BIBLIOTERAPII

    OGÓLNOPOLSKI (TY)DZIEŃ BIBLIOTERAPII

    22.11.2023 09:58
    "Czytanie daje siłę! Biblioterapia we wzmacnianiu rezyliencji"
     

     

    Od 14 do 21 listopada 2023 roku pod takim hasłem obchodziliśmy Ogólnopolski (Ty)dzień Biblioterapii.

    Rezyliencja to zapewne dla naszych uczniów nowe słowo i oznacza między innymi umiejętność radzenia sobie w trudnych momentach. Wsparciem w takich ciężkich chwilach może okazać się książka. Dlatego w naszej bibliotece zorganizowaliśmy głośne czytanie na przerwach w czytelni. Można było wsłuchać się w mądre bajki lub opowiadania o problemach i ich rozwiązywaniu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, skłoniły do przemyśleń, rozbudziły wyobraźnię. W przyjaznym otoczeniu czytelni, na wygodnych pufach lub krzesełkach uczniowie korzystali z chwili wyciszenia. Poznane teksty być może staną się  wsparciem dla słuchaczy w pokonaniu własnych trudności. W ramach relaksu uczestniczący w zajęciach uczniowie rysowali mandale i zendale oraz wysłuchali fragmentu książki pt.:  "A niech to gęś kopnie" Marty Guśniowskiej. Fragment można odsłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=bVaHcpVWJa8  

    Zapraszamy do biblioteki po książki terapeutyczne przez cały rok. Zadbaj o siebie!

    Niech książka będzie przyjacielem w pokonywaniu trudności i kryzysów.

    "A przecież to, że ktoś jest inny, nie znaczy wcale, że jest gorszy" - "Mądre bajki" - Agnieszka Antosiewicz

   • Tutaj poznasz nowoczesne technologie!

    Tutaj poznasz nowoczesne technologie!

    30.10.2023 13:24
    W październiku zbiory naszej biblioteki wzbogaciliśmy o 2 czytniki e-booków.

    W innowacyjny i nowoczesny sposób zostaną wykorzystane przez uczniów i nauczycieli na zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych oraz logopedycznych.

    W swoich zasobach posiadają dostęp do wolnych lektur, wordwall.net, LearningApps.org, Kahoot! czy innych aplikacji.

    Czytniki są wyposażone w ekrany, które pozwalają czytać i pracować komfortowo, bez uczucia zmęczenia oczu. Dzięki dużej powierzchni ekranu można wygodnie zmienić rozmiar czcionki oraz wybrać wygodną barwę podświetlenia.

    Wszystkich czytelników, którzy są otwarci na nowości zapraszamy do korzystania z nowoczesnej technologii w naszej szkolnej bibliotece! Przypominany, że w czytelni można również korzystać z 4 komputerów oraz gogli VR.

    Czekamy na Ciebie!!!

   • Przerwa na czytanie

    Przerwa na czytanie

    27.10.2023 12:29
    26 października 2023 r.  uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie"

    Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W akcji wzięło udział  342 czytelników naszej szkoły.                                      Oddziały przedszkolne odwiedziła Królewna Śnieżka, która przeczytała dzieciom swoją historię. Starsi  uczniowie czytali gdzie się dało: w sali gimnastycznej, na korytarzach, w bibliotece, w klasopracowniach. Niektórzy nasi uczniowie korzystają z czytników, więc czytali również e-booki. Dodatkowo w tym roku akcja była połączona z Dniem Postaci z Bajek (5 listopada przypada w niedzielę), więc uczniowie zamienili się w bajkowych bohaterów.

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za aktywny udział i zachęcamy do czytania codziennie.

    Przypominamy, iż do końca października można jeszcze skorzystać z propozycji książkowych na https://www.legimi.pl/przerwa-na-czytanie/

     

     

     

     

    Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zachęcamy do czytania codziennie.

     

     

   • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

    Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

    12.10.2023 10:16
    Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych 26.10.2023 r. weźmiemy udział w akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Akcja jest realizowania w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

    W naszej szkole i w bibliotece szkolnej w tym dniu (26.10.2023 r.) będziemy czytać  na przerwach. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Liczymy na współpracę i zaangażowanie nauczycieli, rodziców, uczniów i pracowników szkoły oraz zaprzyjaźnione instytucje.

    Celem akcji jest:

    - integracja środowiska lokalnego,

    - zachęcenie uczniów do czytania o każdej porze i w kazdym miejscu,

    - pokazanie, że czytanie jest ciekawe.

    CZYTAJ Z NAMI!

     

   • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    29.09.2023 14:27
    29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Z tej okazji członkowie Koła Bibliotecznego "SÓWKA" przygotowali relaksujące opowiadania, które można było poczytać w szkolnej bibliotece.

    Uczniowie klas 0a i 0b wzięli udział w spotkaniu z książką poprzez odsłuchanie opowiadania pt. "Dary wróżek",  a następnie wykonali magiczne prace kolorując kartki bez kredek, mazaków czy farbek. 

    Uczennica klasy 6b Kasia Żurkowska przyjemnie i pożytecznie spędziła wspólne chwile z uczniami klas 1-3.

    Kasia zapoznała czytelników z tekstem opowiadania z książki Martyny Brody pt.: Jesteś kimś wyjątkowym".

    Dzieci czytały również na głos wybrane pozycje w swoich pracowniach.

    Książki to jedno z najlepszych  źródeł wiedzy. Pozwalają przeżywać emocje, rozwijają pamięć i wyobraźnię, poszerzają słownictwo. Dzisiejsze święto to dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Zachęcamy do czytania:)

     

     CZYTAJ KSIĄŻKI !!!