• Aktualności

     • CHOINKA SZKOLNA
      • CHOINKA SZKOLNA

      • Klasy młodsze wiedzą jak się bawić. Za nami wspaniała impreza choinkowa, którą poprowadziła niezastąpiona pani Milena z "Ksztalciciela". Oprócz animacji tanecznych dzieci wykonały wspaniałe maski karnawałowe. Spotkały również Mikołaja we własnej osobie i otrzymały od niego podarunki i balony. Niezastąpieni byli również rodzice. Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu to wydarzenie było tak dopracowane w szczegółach. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

     • SZKOLENIE MEDIATORÓW SZKOLNYCH
      • SZKOLENIE MEDIATORÓW SZKOLNYCH

      • Uczniowie z klas 5-7 podjęli się udziału w szkoleniu organizowanym przez placówkę "Kształciciel" dla MEDIATORÓW SZKOLNYCH, które trwało od czerwca 2023 do stycznia 2024r. Zajęcia były ciekawe, wartościowe merytorycznie, zmuszające do myślenia i refleksji nad swoimi reakcjami oraz obserwacji innych w ich konfliktach i problemach. Grupa rozpoczynająca szkolenie liczyła 11 osób - szkolenie ukończyło 8 osób najbardziej wytrwałych i zaangażowanych. Szkolenie obejmowało treningi mediacyjne, dzięki którym uczestnicy posiedli umiejętności pozwalające na samodzielne prowadzenie mediacji z uczniami.  Na wiedzy i umiejętnościach jednak nie kończymy - to dopiero początek. Już po feriach zaplanowaliśmy cykliczne spotkania dla KLUBU MEDIATORA, gdzie będziemy szlifować swoje umiejętności w praktyce pod okiem pani pedagog i opiekunki szkolnego KLUBU MEDIATORA pani Katarzyny Grajewskiej. 

     • "MIŁOSZ W SZKOLE"
      • "MIŁOSZ W SZKOLE"

      • Nasza szkoła rozpoczęła działania w ramach projektu ,,Miłosz w szkole" w związku z przypadającym w 2024 rokiem Czesława Miłosza. Klasy 5ab w oparciu o utwór ,,Przypowieść o maku" przypomniała najważniejsze informacje o nobliście.

     • NOWOŚCI CZYTELNICZE
      • NOWOŚCI CZYTELNICZE

      • Zapraszamy do biblioteki po nowości czytelnicze.

       W grudniu wzbogaciliśmy nasze zbiory o nowe pozycje książkowe.

       Znajdziesz tutaj dalsze części ulubionych "Skarpetek..." czy kolejną historię "Cukierka.." i między innymi takie pozycje jak:

       1. "12 sposobów na szczęście"

       2. "Bajki pocieszajki. Opowiadania terapeutyczne dla dzieci borykających się z lękiem"

       3. "Będę jak Patron" (wersja polsko-ukraińska)

       4. "Co oni czują?"

       5. "Opowieści o prawach dziecka"

       6. "Pax"

       7. "Drań czyli moje życie z jamnikiem"

       8. "Bajkoterapia. Betsy, nie płacz" (wersja ukraińska)

       9. "Aksamitny królik"

       10. "Nasza niegrzeczna mama"

       11. "Ryś miasta"  Katarzyna Wasilkowska

       12. "Mózg jakiego nie znacie"

       Ciekawe pozycje, które szczególnie polecamy i do których warto zajrzeć to:

       "Brud. Cuchnąca historia higieny" - Piotra Sochy. Jest to zbiór wiedzy o tym w jaki sposób kształtowało się pojęcie higieny przez kilka wieków oraz jak ludzie dbali  lub nie dbali o czystość;)

       Druga pozycja godna polecenia dla młodszych czytelników to: "Ładna historia" Zuzanny Orlińskiej. W tej książce znajdziecie drzewa genealogiczne wielu polskich rodów książąt, królów, wynalazców czy artystów.

       Zakupiliśmy również pozycje dla dorosłych, między innymi takich poczytnych autorek jak: Barbara Wysoczańska, Kristin Hannah czy Katarzyna Michalak.

       Zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców:)

      • LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KUNKURSU "ORZEŁ ORTOGRAFICZNY"

      • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” (realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”).

       Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.