• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

      • "POLAK MA ESSĘ"

       Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.
       Na lekcjach języka polskiego klasa 6b będzie realizować zadania pod hasłem “Polak ma essę!”

       Głównym założeniem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę!” jest utrwalenie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów, tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, pomoc w rozwijaniu naturalnej kreatywności dzieci a także nauki poprzez zabawę, dodatkowo doskonalenie umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym naturalnego wyrażania odczuć.

      • ZAPRASZAMY DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

       Czekają tu na Ciebie wspaniali bohaterowie, ciekawe wydarzenia czytelnicze oraz najnowsza technologia, cz!yli GOOGLE VR, drukarka 3D oraz komputery z dostępem do Internetu.

       Oferujemy bogaty wybór klasyki polskiej i obcej dla dorosłych, literaturę popularną (kryminały, fantasy, sensacja), a także książki popularnonaukowe, szczególnie dotyczące pedagogiki i wychowania.

      • PAMIĘCI JANA GUZOWSKIEGO

       Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana JANA GUZOWSKIEGO, emerytowanego nauczyciela, który niedawno obchodził swoje 100. urodziny. Przeżywszy II wojnę światową, chętnie dzielił się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą jako pasjonat lokalnej suchowolskiej historii.

       Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

     • KOLONIJNY WYJAZD W GÓRY
      • KOLONIJNY WYJAZD W GÓRY

       Jeszcze chwila, jeszcze moment, a spotkamy się znów po wakacjach. Tymczasem wspominamy nasz kolonijny wyjazd w góry organizowany tradycyjnie dzięki dofinansowaniu Związku Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników. Pobyt w Zakopanym, Białym Dunajcu i Poroninie zapamiętamy na długo - piesze wędrówki po polskich górach, kąpiele w basenie i wizytę w aquaparku. Nie zabrakło także zabaw kolonijnych, tańców integracyjnych, rozgrywek sportowych. Mieliśmy okazję do integracji uczniów z województwa podlaskiego oraz łódzkiego i nawiązania wielu nowych przyjaźni.

     • PODZIĘKOWANIA KLAS ÓSMYCH
      • PODZIĘKOWANIA KLAS ÓSMYCH

       NA WDZIĘCZNOŚĆ NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO!!!

       Wdzięczność jest najpiękniejszym kwiatem, który wyrasta z duszy. – Henry Ward Beecher. Zamieszczamy, po małych problemach technicznych, filmik ósmoklasistów z podziękowaniem za 9 wspólnych lat dla całej społeczności naszej szkoły. Drodzy ósmoklasiści! Znacie już w większości wyniki rekrutacji do szkół średnich. Życzymy Wam zdrowia, powodzenia i prawdziwych przyjaźni w nowej szkole. Drzwi naszej szkoły pozostają dla Was otwarte.

     • PODSUMOWANIE PÓŁKOLONII "LETNI WYPOCZYNEK W NASZEJ SZKOLE"
      • PODSUMOWANIE PÓŁKOLONII "LETNI WYPOCZYNEK W NASZEJ SZKOLE"

       Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. Choć rok szkolny się zakończył, zabawa oraz nauka przez zabawę w naszej szkole się nie kończą.

       W pierwszy poniedziałek lipca zainaugurowaliśmy letnie półkolonie, na które zgłosiło się 63 dzieci. Opiekę nad uczestnikami bezpłatnie sprawowali nauczyciele z naszej szkoły i szkół sąsiednich. Głównym celem organizowania półkolonii było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje a także integracja z dziećmi z Ukrainy. Kadra pedagogiczna zapewniła uczestnikom półkolonii urozmaicony i bogaty program opracowany i realizowany tak, aby pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną, doskonalić umiejętności i zainteresowania (muzyczne, taneczne, przyrodnicze), a także zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem, poznać zabytki kultury materialnej naszego r

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

       23 czerwca spotkaliśmy się w szkole ostatni raz przed wakacjami, aby podsumować tegoroczne osiągnięcia, których było naprawdę wiele.

       Wierzymy w to, że każdy dał z siebie wszystko i mógł rozwinąć swoje pasje, a także dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Uczymy się od siebie wzajemnie każdego dnia. Po miesiącach wytężonej pracy przyszły wyczekiwane WAKACJE! Z tej okazji życzymy Wam cudownie spędzonych chwil, wypoczywajcie bezpiecznie, żebyśmy pełni nowej energii spotkali się we wrześniu.

     • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
      • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

       W piątek odbyło się uroczyste rozdanie świadectw uczniom klas ósmych, którzy po raz ostatni mieli okazję uczestniczyć we wspólnej akademii. Były uśmiechy oraz łzy.

       Tegoroczną Nagrodę Burmistrza Suchowoli dla absolwenta z najwyższą średnią ocen otrzymała Monika Marchel z klasy 8c.

       Gratulujemy naszym tegorocznym absolwentom wysokich wyników w nauce, działalności na wielu płaszczyznach - artystycznej, sportowej, naukowej oraz społecznej. Życzymy sukcesów, spełniania marzeń i realizowania najśmielszych planów. Ruszacie w dalszą drogę, ale pamiętajcie, że nasze drzwi są dla Was zawsze otwarte.

     • POŻEGNANIE TRZECIOKLASISTÓW
      • POŻEGNANIE TRZECIOKLASISTÓW

       Wspaniały wyjazd integracyjny uczniów klasy III b i ich rodziców do Agroturystyki „Kształciciel” w Radziach. Pani Milena przywitała nas bardzo serdecznie i zapewniła moc atrakcji. Wszyscy doskonale się bawili. W tym urokliwym miejscu, podczas wesołych zabaw, trzecioklasiści zakończyli swój pierwszy etap edukacyjny.

     • WAKACJE NA WESOŁO - PÓŁKOLONIE LETNIE
      • WAKACJE NA WESOŁO - PÓŁKOLONIE LETNIE

       Serdecznie zapraszamy uczniów w wieku od 8 do 15 lat na półkolonie organizowane w Szkole Podstawowej w Suchowoli w terminie od 3 lipca do 14 lipca.

       Zapewniamy ciekawe atrakcje i świetny humor - m.in. wyjazd na statek, zajęcia plastyczne, wyjazd na basen, zajecia ruchowe i taneczne, a także wyjazd do Silvarium w Poczopku.

     • WYCIECZKA ROWEROWA NA POŻEGNANIE
      • WYCIECZKA ROWEROWA NA POŻEGNANIE

       8 lat szkoły podstawowej to nie tylko nauka. To ważny czas relacji koleżeńskich i przyjacielskich. W ostatnim tygodniu szkoły klasa 8c wybrała się na wycieczkę rowerową do Jagłowa. Będzie to wisienka na torcie naszych wspólnych wspomnień. Bawiliśmy się świetnie!

       Mieszkamy w przepięknej okolicy, starajmy się to doceniać na co dzień! Przed Wami kolejne znajomości, wyzwania, wycieczki. Starajcie się cieszyć każdą chwilą, śpiewem ptaków, które dziś pan Darek nam rozpoznawał, pięknem otaczającego świata, każdą napotkaną osobą.

     • Z WIZYTĄ U SZYMONA
      • Z WIZYTĄ U SZYMONA

       Wtorek klasa 6A spędziła bardzo aktywnie. Uczniowie wraz z wychowawczynią wybrali się na ognisko klasowe do Szymona Wirkowskiego, aby pożegnać kończący się rok szkolny. Podczas pieczenia kiełbasek, nie zabrakło wspólnych rozmów i wspomnień. Były też gry i zabawy, które dały nam wiele radości i zadowolenia z tego dnia. Pogoda również dopisała, a pani Ula przygotowała nam pyszne słodkości. Ten dzień będziemy wspominać bardzo miło, oby więcej takich wspólnych spotkań.

     • DZIEŃ SPORTU
      • DZIEŃ SPORTU

       Początek ostatniego szkolnego tygodnia obfitował w wiele sportowych sukcesów naszych uczniów. Spotkaliśmy się wszyscy na boisku, aby zmierzyć się w różnych dyscyplinach - dla małych i większych. Przy pięknej pogodzie biegaliśmy, rzucaliśmy, skakaliśmy, podnosiliśmy ciężary, zdobywając medale.

      • WYNIKI ZBIÓRKI NAKRĘTEK

       W poniedziałek w naszej szkole odbyło się liczenie nakrętek, które przyniosły dzieci na pomoc dla Maksa z Moniek. Najwięcej nakrętek przyniosła klasa 3b, a zaraz po niej klasa 8B. Oto dokładne wyniki zbiórki.

   • WAŻNE!

   • Godziny dzwonków

    Środa 06.12.2023
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 114577