• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • "CZYTANIE JEST THE BEST" - KONKURS
      • "CZYTANIE JEST THE BEST" - KONKURS

       W imieniu organizatorów wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Czytanie jest the best” (organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku, Rada Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Białymstoku i Fundacja ,,Sąsiedzi”) zapraszamy do udziału.

       Konkurs „Czytanie jest the best!!!” organizowany jest w ramach XI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

     • SPOTKANIE PREWENCYJNE NT. BEZPIECZEŃSTWA
      • SPOTKANIE PREWENCYJNE NT. BEZPIECZEŃSTWA

       15 marca uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w spotkaniu prewencyjnym dotyczącym bezpieczeństwa, które składało się z dwóch części. Pierwszą część poprowadził przedstawiciel Państwowego Inspektoratu Pracy pt. "Zabawa na wsi - zobacz co ci zagraża". Kolejne wystąpienie pt. "Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie można powierzać dzieciom do lat 16" poprowadziły pracownice PT KRUS w Dąbrowie Białostockiej. Uczniowie dowiedzieli się wielu informacji, które mogą zapewnić im bezpieczeństwo, jak również podzielili się swoją wiedzą dotyczącą bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań. Uczestnicy spotkania otrzymali od prowadzących upominki.

     • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
      • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

       W piątek 15 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji przystąpiło 38 uczniów ze szkół podstawowych w Suchowoli, Chodorówce Nowej i Czerwonce oraz reprezentanci Zespołu Szkół w Suchowoli. Uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy.

     • KIERMASZ JUŻ JUTRO!
      • KIERMASZ JUŻ JUTRO!

       Przed wtorkowym świątecznym kiermaszem praca wre. Trwają ostatnie przygotowania. Mały Samorząd Uczniowski przygotowuje kartki wielkanocne i różne ozdoby. Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji, by pomóc naszym małym przedszkolakom.

     • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników
      • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

       14 marca 2024r. w bibliotece szkolnej miała miejsce podniosła uroczystość: „Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników”.

       Imprezę pod kierunkiem p. Marty Kaczorowskiej przygotowały członkinie Koła Bibliotecznego „SÓWKA” (Kasia, Zosia, Beata, Magda, Natalka i Kasia).Na początek zaprezentowały przedstawienie pt. „Mole książkowe”, w oparciu o miniserial pod tym samym tytułem: https://www.youtube.com/watch?v=3dRp3sDuq9Y

     • Z WIZYTĄ W OPERZE
      • Z WIZYTĄ W OPERZE

       12 marca 2024 roku uczniowie klas 4,5 i 6 pod opieką nauczyciela muzyki, pani Magdaleny Piątkowskiej, mieli okazję udać się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie uczestniczyli w audycji muzycznej pt. "Konopnicka w barwach muzyki, czyli jak brzmiała jesień i zima naszych pradziadków". Słuchaliśmy na żywo wartościowej muzyki w wykonaniu artystów opery. Mieliśmy także możliwość aktywnego uczestnictwa w audycji poprzez wspólny śpiew i grę na instrumentach. Poznaliśmy nowe pojęcia z dziedziny muzyki. Prosta w przekazie i jasna w odbiorze muzyka dała nam wiele radości. Po wizycie w operze udaliśmy się do Papugarni, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć i spędzić trochę czasu z różnymi gatunkami papug. Wyjazd był wspaniałą okazją do wzmocnienia koleżeńskich więzi a także do zapoznania się z uczniami zaprzyjaźnionej Szkoły w Chodorówce Nowej, którzy również uczestniczyli w wycieczce.

     • WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY
      • WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY

       Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny połączony z Ucztą Smakosza, który się odbędzie 19 marca(wtorek) w holu Szkoły Podstawowej w Suchowoli. Pieniądze zebrane ze sprzedaży ozdób i słodkości zostaną przekazane braciom wymagającym rehabilitacji i uczęszczającym do naszego przedszkola.

     • WIOSENNE KURKI
      • WIOSENNE KURKI

       Uczniowie klas 2 oraz 1b wzięli udział w warsztatach rozwijających motorykę, usprawniających umiejętności manualne, które jednocześnie rozwijały umiejętność współpracy międzypokoleniowej. Zajęcia o charakterze terapeutycznym prowadzone były przez trenerów terapii zajęciowej i seniorów z Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Niemały wkład w realizację mieli również rodzice, którzy z zaangażowaniem pomagali dzieciom i dopingowali je w działaniu. Efektem końcowym były wspaniałe kurki, które uczestnicy zabrali do domu. Oby kolejne inicjatywy były realizowane z takim samym zaangażowaniem.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z OKAZJI DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO
      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z OKAZJI DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO

       W związku ze wspaniałym świętem - Dniem Języka Ojczystego - którego zadaniem jest krzewienie postawy patriotycznej oraz rozwijanie osobistej kultury języka każdego z nas uczniowie klas 4-8 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie językowo - plastycznym pod hasłem parafrazującym znane powiedzenie "Nie oceniaj zeszytu po okładce, ale po pierwszej stronie".

     • ZASŁUŻONY WYPOCZYNEK HARCERZY
      • ZASŁUŻONY WYPOCZYNEK HARCERZY

       Ostatnio mieliśmy przyjemność być gospodarzami i organizatorami tegorocznego DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole w Suchowoli spotkanie dla ponad 300! harcerzy i harcerek z Hufca ZHP Sokółka. Przygotowanie tak dużej imprezy było nie lada wyzwaniem, któremu dzielnie stawiliśmy czoła. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! W podziękowaniu za pracę, służbę i poświęcenie swojego czasu członkowie naszej drużyny spędzili miło czas w Pensjonacie Poniatowski na pizzy i kręglach, dzięki wsparciu dyrekcji naszej szkoły. W grze niepokonana okazała się druhna Hania

     • PORANEK MŁODEGO MELOMANA
      • PORANEK MŁODEGO MELOMANA

       Poranek Młodego Melomana, to audycja muzyczna, w której wzięli udział uczniowie klas 3 oraz 2b. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w Operze i Filharmonii Podlaskiej, z której pozostały miłe wspomnienia. Dzieci odwiedziły również Papugarnię i MC Donalds. Dzięki wyjazdowi uczniowie mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia i poznać ciekawe miejsca, do których chętnie wrócą.

     • MŁODSI NA MUSICALU
      • MŁODSI NA MUSICALU

       W lutym uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Obejrzeli musical "Alicja w krainie czarów". Z taką formą artystyczną uczniowie zetknęli się po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że przypadła im do gustu.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa' 2024
      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa' 2024

       Wszystkich czytelników naszej biblioteki informujemy, iż w roku 2024 zostało przyznane nam dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ramach Priorytetu 3. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     • "ZAMKI, KUFRY I SKRYTKI"
      • "ZAMKI, KUFRY I SKRYTKI"

       W ubiegłą środę uczniowie klasy 1a oraz 1b uczestniczyli w warsztatach "Zamki, kufry i skrytki", które odbyły się w Centrum Trzech Kultur w Suchowoli. Dzieci obejrzały dawne przedmioty codziennego użytku, przymierzyły stroje, nawlekły pościel i z wielką radością próbowały otworzyć zamki i skrytki. Uczniowie dowiedzieli się też, do czego służył kufer i dlaczego przechowywano w nim najcenniejsze rzeczy.

     • KONKURSY W KLASACH I-III
      • KONKURSY W KLASACH I-III

       Rozstrzygnięcie Konkursu czytelniczego klas trzecich oraz Konkursu na najładniejszy zeszyt w klasach I – III.

       29.02.2024r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w XVIII edycji Konkursu czytelniczego - „Twórczość Jana Brzechwy”.

       Każda klasa wystawiła po dwa 3-osobowe zespoły. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy wraz z nagrodami książkowymi.

     • Wizyta zerówek w bibliotece
      • Wizyta zerówek w bibliotece

       Dzisiaj uczniowie klas 0a i 0b poznali magiczne miejsce w naszej szkole.

       Dzieci z wielką radością przekroczyły próg szkolnej biblioteki. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści p. Marty na temat biblioteki, książek oraz zasad ich wypożyczania do domu. Uczniowie z ciekawością oglądały pozycje znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresowały się działem bajeczek, wierszyków i baśni oraz opowiadań przyrodniczych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.Na zakończenie spotkania, każdy uczeń na swoje konto w programie MOL NET+ z dumą wypożyczył swoją pierwszą książkę.

    • WAŻNE!

    • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

     26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

     Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

     84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

   • Godziny dzwonków

    Piątek 24.05.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 373348