• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • DZIEŃ CHŁOPAKA
      • DZIEŃ CHŁOPAKA

       Z okazji dzisiejszego święta -DNIA CHŁOPAKA - składamy szczere życzenia szczęścia, sukcesów i radości wszystkim chłopakom małym i dużym.

       Z tej także okazji wczoraj w naszej szkole obowiązywał strój "krawatowo - klapkowy". Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli - były krawaty podkradzione z szafy taty, dziadka lub męża oraz kolorowe klapki i skarpetki nie do pary.

      • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

       29 września w naszej szkole obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       Z tej okazji członkowie Koła Bibliotecznego "SÓWKA" przygotowali relaksujące opowiadania, które można było poczytać w szkolnej bibliotece.

       Uczniowie klas 0a i 0b wzięli udział w spotkaniu z książką poprzez odsłuchanie opowiadania pt. "Dary wróżek", a następnie wykonali magiczne prace kolorując kartki bez kredek, mazaków czy farbek.

     • PIERWSI NA PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ
      • PIERWSI NA PÓŁFINALE WOJEWÓDZTWA W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

       "Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces praktyczne we wszystkim: dać z siebie wszystko" .

       27 września na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach odbyły się półfinały wojewódzkie w lidze lekkoatletycznej. Reprezentacja szkoły składa się z 16 zawodników biorących udział w następujących blokach: rzuty, sprinty, skoki i biegi długie. Lekkoatleci z Suchowoli spisali się na medal, zajmując pierwsze miejsce, z dużą przewagą nad drugim zespołem i tym samym uzyskując awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę. Wszyscy starali się nawzajem dopingować. Po wspaniałej zespołowej walcepadło wiele życiowych rekordów. A oto skład zespołu ligi l.a:

      • NAJLEPSI W CROSSIE TRZEŹWOŚCI

       Przedstawiamy Wam "szóstki" najlepszych w poszczególnych kategoriach biegów towarzyszących.

       Biegi towarzyszące podczas 27. Crossu Trzeźwości w Suchowoli:

       - Kategoria 2017 i młodsze – dziewczyny:

       1. Sabina Chomicka – Białystok

       2. Martyna Panasewicz – Suchowola

       3. Wiktoria Andraka – Suchowola

       4. Milena Marciszewska – Białystok

     • MEDIACJE RÓWIEŚNICZE
      • MEDIACJE RÓWIEŚNICZE

       Mediacje rówieśnicze są coraz popularniejsze. To sposób, aby bez ingerencji dorosłych - rodziców, nauczycieli czy dyrekcji, uczniowie samodzielnie i skutecznie rozwiązywali konflikty i spory. Tam, gdzie mediacje rówieśnicze zostały wprowadzone, problem agresji, prześladowania, odrzucenia przez grupę, czy internetowego hejtu, rozwiązywany jest w zalążku. Mediacje rówieśnicze są skuteczne, a stronom konfliktu nie dają poczucia porażki.

      • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2023/2024

       Jak co roku we wrześniu odbyły się WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Uczniowie klas 4-8 w bezpośrednim, tajnym i równym głosowaniu wybierali swoich przedstawicieli do uczniowskich władz szkolnych. A oto wyniki:

       PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w roku szkolnym 2023/2024 - Tomasz Piluk klasa 8a

      • KOLEJNA JUŻ EDYCJA PROGRAMU "UMIEM PŁYWAĆ"

       Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce, a jego głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. W naszej szkole już 30 września odbędą się pierwsze zajęcia na pływalni w Mońkach. Biorą w nich udział klasy trzecie oraz część klas drugich. Zbiórka w Szkole Podstawowej o godzinie 7.30.

     • WYCIECZKA W GÓRY
      • WYCIECZKA W GÓRY

       W dniach 21 – 24 września chętni uczniowie z klas 4-8 brali udział w wycieczce w góry. Uczniowie mogli spróbować swoich sił i wejść na Wielką Krokiew. Naocznie zobaczyć, gdzie odbywają się skoki narciarskie. Krupówki to najsłynniejszy deptak w Polsce i reprezentacyjna ulica w Zakopanem - w samym centrum miasta. Dlatego nie mogło nas tam również zabraknąć. Jednym z punktów programu było zwiedzane neoromańskiego kościoła parafialnego pw. Świętej Rodziny. Krzeptówki to jedna z najbardziej znanych dzielnic Zakopanego, która turystom kojarzy się przede wszystkim z Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. To rzymskokatolickie sanktuarium maryjne zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 r. Miejsce to nazywane jest polską Fatimą. Tam uczniowie z zaciekawieniem słuchali historii niezwykłego miejsca, opowiadaną przez przewodnika. Niektórym równie

     • NAUCZYCIELU, NIE BĄDŹ BIERNY!
      • NAUCZYCIELU, NIE BĄDŹ BIERNY!

       Choroby alergiczne określane są mianem epidemii XXI wieku. W Polsce mierzy się z nimi mniej więcej połowa dzieci. Niektóre z alergii, bez udzielenia szybkiej pomocy, mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu chorego. Polskie Towarzystwo Alergologiczne zainicjowało – z myślą o pracownikach szkół podstawowych - kampanię „Jak pomóc uczniowi z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, AZS lub pokrzywką?”, w której w prosty sposób pokazane są schematy postępowania pomocne w sytuacjach nagłych, wynikających z chorób alergicznych. Kampania objęta jest patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

      • PROJEKT EDUKACYJNY „JA W ŚWIECIE EMOCJI”

       W roku szkolnym 2023/2024 klasy siódme będą uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Ja w świecie emocji” Uniwersytetu Dzieci z Klasą. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie będą m.in. :

       • poznawać swoje mocne strony,

       • budować relacje i uczyć się dbać o swoje granice,

       • pracować w zespołach oraz indywidualnie, dyskutować, analizować przypadki i odgrywać role,

     • BOHATERSKA POSTAWA RODZINY ULMÓW
      • BOHATERSKA POSTAWA RODZINY ULMÓW

       We wrześniu na lekcjach historii uczniowie klas 6-8 przybliżając czasy II wojny światowej, poznali historię jednej z bohaterskich rodzin – Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci. Losy, wydawałoby się zwykłej polskiej rodziny, zostały poddane okrutnej i straszliwej wojnie. Józef i Wiktoria Ulmowie z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej. Stanęli po stronie dobra i sami dzielili się tym dobrem z innymi. Pragnąc ochronić inne życie, stracili swoje. Nie sposób wobec takiej postawy przejść obojętnie. Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić pamięć i okazać wielki szacunek dla tejże Rodziny, wykonując gazetkę na korytarzu szkolnym, plakaty do sali historycznej oraz prezentacje multimedialne.

      • ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY!

       Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Angielski jest fun-tastyczny!”. Projekt ma na celu pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego oraz rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi.

     • PIERWSZOKLASIŚCI NA FAMIE IGNACA W HAMULCE
      • PIERWSZOKLASIŚCI NA FAMIE IGNACA W HAMULCE

       Podczas wyjazdu na Farmę Ignaca w Hamulce pierwszoklasiści poznali życie zwierząt zamieszkujących zagrody. W ogrodzie zmysłów dzieci mogły posłuchać odgłosów przyrody, poczuć zapach ziół i kwiatów oraz pospacerować po ścieżce sensorycznej. Było też mnóstwo wesołej zabawy, jazda na kucyku, pyszne jagodzianki, faworki i kiełbaski z ogniska. Po farmerskich zawodach wszyscy uczniowie zdobyli odznaki sprawności farmera. To był bardzo udany wyjazd.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA
      • SPRZĄTANIE ŚWIATA

       Sprzątanie Świata 18 września uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Korzystając ze słonecznej pogody wspólnie pozbieraliśmy śmieci w okolicy szkoły, oraz na ul. Szkolnej i ul. Polnej. Następnie posegregowaliśmy je i każdy trafił do właściwego pojemnika na odpady.

     • KLASY DRUGIE W MILEWSZCZYŹNIE
      • KLASY DRUGIE W MILEWSZCZYŹNIE

       Uczniowie klas drugich odwiedzili pobliską Milewszczyznę. Dzieci poznały ginące zawody, własnoręcznie zrobiły podpłomyki, które zjadły ze smakiem. Zwiedzając grodzisko poznały jego historię. Na koniec było ognisko i walki wojów.

       Warto poznawać swoją okolicę.

     • WARSZTATY INTEGRACYJNE KLASY ÓSMEJ
      • WARSZTATY INTEGRACYJNE KLASY ÓSMEJ

       Uczniowie klasy 8a rozpoczęli swój ostatni rok szkolny uczestnicząc w warsztatach integracyjnych rozwijających umiejętności emocjonalno-społeczne oraz interpersonalne pod hasłem "Jak dobrze żyć z ludźmi" w Ośrodku Kształciciel w Radziach.

       Ogromnie dziękujemy pani Milenie Kucharczyk oraz pani psycholog Justynie za przygotowanie różnorodnych aktywności dla młodzieży, która mogła popracować jako grupa nad swoimi słabymi stronami oraz poznać się jeszcze bliżej i rozwinąć zdolność empatii, asertywności, współpracy, radzenia sobie w problemowych sytuacjach. Zwieńczeniem wyjazdu było ognisko oraz wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z króliczkami.

      • INNOWACJA PEDAGOGICZNA "SŁÓWKO TYGODNIA"

       Innowacja "Słówko tygodnia" jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się trudności związane z rozumieniem wypowiedzi czytanych i pisanych oraz brak różnorodności semantycznej komunikatów uczniów.

       Do celów projektu należy wzbogacenie słownictwa uczniów, uatrakcyjnienie lekcji języka polskiego, pogłębienie zainteresowania przedmiotem, zwiększenie sprawności w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem, rozwijanie aktywności uczniów w zakresie wykorzystywania trudnych słów.

     • DZIEŃ KROPKI
      • DZIEŃ KROPKI

       15 września zgodnie z naszą tradycją obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasi uczniowie tworzyli prace plastyczne, wesołe elementy do fotobudki, odkrywali nowe talenty. Bawili się robiąc zdjęcia.

   • WAŻNE!

   • Godziny dzwonków

    Środa 06.12.2023
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 114526