• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • W WIOSCE DARÓW LASU
      • W WIOSCE DARÓW LASU

       Zerówki odwiedziły Wioskę Darów Lasu w Kopcu. Wspaniała pogoda, miłe przyjęcie przez Króla i Królową, cudowna zabawa i uśmiechy na twarzach dzieci. Czy potrzeba czegoś więcej?

     • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2024-2025
      • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2024-2025

       Informujemy, iż w roku 2024 zostało przyznane nam dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach Priorytetu 3.

       Program rządowy wesprze nas kwotą 12000 złotych, a organ prowadzący szkołę dofinansuje wkładem własnym, który wyniesie 3000 złotych.

       Dziękujemy za wsparcie.

     • RUSZYŁY EGZAMINY ÓSMOKLASISTY
      • RUSZYŁY EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

       To właśnie dzisiaj nasi ósmoklasiści rozpoczęli swoje zmagania z Egzaminem Ósmoklasisty. Było napięcie, trochę mobilizującego stresu, odliczanie do rozpoczęcia egzaminu. Dla rozładowania emocji uczniowie typowali swoje wyniki przed wejściem na salę i po wyjściu z niej - 3 lipca dowiemy się kto był najbliżej swoich przewidywań.

     • WYCIECZKA W GÓRY
      • WYCIECZKA W GÓRY

       W dniach 9 – 12 maja 2024r. odbyła się wycieczka szkolna w góry, w której uczestniczyli uczniowie klasy IV-VI.

       Podczas wyprawy poznawaliśmy walory przyrodnicze i kulturowe południowej Polski. Program był bogaty i przewidywał liczne atrakcje.

       Pierwszego dnia zwiedzaliśmy obiekty na Wielkiej Krokwi. Główną atrakcja był wjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym. Z dużej wysokości oglądaliśmy panoramę Zakopanego i okolicznych miejscowości.

     • SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW
      • SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW

       W piątek - 10 maja - uczniowie klas I-III brali udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. „Wiosna otwiera nam serca i oczy”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Chodorówce Nowej.

       W kategorii klas 0-I trzecie miejsce zdobyła Rozalia Wysocka z klasy I a, w kategorii klas 2-3 pierwsze miejsce zdobył Filip Gnidziejko z klasy III a, drugie- Maria Achimowicz z klasy II a.

     • ZANIM COŚ OSIĄGNIESZ, MUSISZ CZEGOŚ OD SIEBIE OCZEKIWAĆ
      • ZANIM COŚ OSIĄGNIESZ, MUSISZ CZEGOŚ OD SIEBIE OCZEKIWAĆ

       Świetny występ naszego teamu chłopców GOKSiT Suchowola na Mistrzostwach Województwa LDK w Białymstoku. Po raz kolejny nasi miotacze udowodnili, że są najlepsi w województwie, zajmując miejsca na podium:

       - w kategorii U16 w pchnięciu kulą: I miejsce Bartek Karpowicz, II miejsce Władek Kułak, III miejsce Zauri Zenaishvili

     • FINAŁ WOJ. PODLASKIEGO IGRZYSK MLODZIEŻY SZKOLNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ
      • FINAŁ WOJ. PODLASKIEGO IGRZYSK MLODZIEŻY SZKOLNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

       " Nigdy się nie poddawaj! Na wielkie rzeczy potrzeba czasu".

       Na białostockim stadionie dnia 8 maja odbył się Finał Woj. Podlaskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej. Nasz zespół chłopców zajął bardzo dobre 4 miejsce.

       Ponadto Bartek Karpowicz został najlepszym zawodnikiem w kategorii rzutów w pchnięciu kulą 5 kg z rekordem życiowym - wynikiem 11.51.

     • CD. XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK
      • CD. XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

       8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym dniu naszą szkolną bibliotekę odwiedziły wszystkie grupy z Przedszkola Samorządowego w Suchowoli: Żabki, Pszczółki, Liski, Sówki, Wiewiórki:) Przyniosły piękne prace i życzenia z okazji tego bibliotecznego święta. W zamian dzieci wysłuchały krótkiej informacji na temat pracy bibliotekarza, zwiedziły bibliotekę i miały okazję zajrzeć na półki z książkami. Dowiedziały się jak powstaje książka i jak o nią należy dbać. Spotkania zaowocowały wysłuchaniem wierszy z książki pani Krystyny Gudel pt.: "Smutny ogryzek i inne wiersze". Dzieci świetnie czuły się w towarzystwie książek, baśni i opowiadań. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece zostanie na długo w pamięci, a my czekamy na kolejne odwiedziny:)

     • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ KRYSTYNĄ GUDEL
      • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ KRYSTYNĄ GUDEL

       Rozpoczynając XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek mieliśmy okazję gościć w szkolnej bibliotece panią Krystynę Gudel. W spotkaniach autorskich udział wzięły klasy młodsze. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali interesujących opowieści o ptakach, pięknych wierszy o przyrodzie oraz chętnie rozwiązywali przygotowane przez autorkę zagadki. Pani Krystyna podzieliła się również z widzami kolekcją swoich zdjęć przyrodniczych, powiększającą się kolekcją ołówków, specjalnie na tę okazję stworzonymi wierszami o klasach a także za rozwiązane zagadki wręczyła nagrody - pocztówki. Spotkania zaowocowały obietnicą, iż każdy uczeń otrzymany wiersz przyozdobi plastycznie:) Miłą niespodzianką zaskoczył wszystkich uczeń klasy 3a Filip Gnidziejko, który wyrecytował bardzo długi utwór autorki pt.: "W parku przy trzeciej alei" za co otrzymał gromkie brawa od słuchaczy. Dzieci na zakończenie wręczyły oryginalne

     • TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY
      • TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

       Startując w półfinale wojewódzkim w trójboju l.a w Suwałkach, zawodnicy SP w Suchowoli zajęli V miejsce na 12 startujących zespołów. Skład drużyny: Alan Rogalski, Bartek Andracki, Wojtek Zaworski, Filip Grabiński, Mateusz Stupak.

     • IV MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM
      • IV MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM

       Jedynym sposobem na wykonanie wielkiego dzieła jest pokochanie tego, co robisz. Młode adeptki lekkiej atletyki z SP Suchowoli, prowadzone przez Panią Agnieszkę Luty po zaciętej walce zajmują IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim ID w trójboju lekkoatletycznym. Gratulujemy i dziękujemy.

     • XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK
      • XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

       "Biblioteka miejsce na czasie" w tym roku pod takim tytułem obchodzimy XXI Tydzień Bibliotek.

       Wszystkich czytelników naszej szkoły zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej. Mamy dla Was przygotowane atrakcje, między innymi: spotkania autorskie, zbliżenia z książką, warsztaty makramy z rodzicami, wspólne oglądanie fascynujących miejsc za pomocą Googli VR, udział w akcji pod nazwą "Ogólnopolskie Wybory Książek". Czekamy na Ciebie:)

      • UWAGA! APARATY W DŁOŃ!

       W związku z rozpoczynającymi się w Polsce obchodami jednych z najważniejszych patriotycznych świąt, a także zbliżającym się Europejskim Dniem Solidarności Międzypokoleniowej chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM pod hasłem "RODZINNA BIAŁO-CZERWONA".

     • #AJAKBOX W KLASIE I B
      • #AJAKBOX W KLASIE I B

       W środę, 24 kwietnia w naszej klasie pojawiło się tajemnicze, wielkie pudło. Ku wielkiemu zaskoczeniu dzieci, z pudła wyleciał balon w kształcie litery A, z przyczepionym listem. Okazało się, że jest to niespodzianka od Fundacja A jak i Przedszkola Ala i As.Po rozpakowaniu zawartości dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością, przystąpiły do wykonania zadań zaproponowanych przez terapeutów z Fundacji. Podczas zabaw uczniowie wykorzystywali zmysły: wzroku, słuchu i dotyku. Pierwszoklasiści przekonali się, że czasem proste, codzienne czynności są bardzo trudne do wykonania, zwłaszcza, gdy ma się na rękach grube, kucharskie rękawice, na oczach okulary z naklejkami, a w tle słychać głośne, rozpraszające odgłosy.Zadania ukryte w boxie miały na celu zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów na temat wrażliwości sensorycznych i zaburzeń ze spektrum autyzmu. Nasze zajęcia dostarczyły dzieciom

     • KOLEJNE BOXOWE WYZWANIA I NIESPODZIANKI
      • KOLEJNE BOXOWE WYZWANIA I NIESPODZIANKI

       W związku z tym, że mamy kwiecień, a jest to miesiąc akceptacji autyzmu nasze kolejne grupy uczniów biorą udział w zajęciach poświęconych przybliżeniu tej tematyki pod hasłem #ajakbox. Na lekcji jest wesoło, ale też bardo intensywnie - co widać na zdjęciach. Uczniowie nie tracąc zapału zmierzyli się z iluzjami, różnymi punktami widzenia, a także starali się udowodnić, że potrafią sznurować buty nawet w kuchennych rękawicach i naszych szalonych programowych okularach. Fundacja A jak zaserwowała nam prócz różnorodnych materiałów także słodką niespodziankę.

      • EUROPEJSKI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

       Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej obchodzony jest 29 kwietnia każdego roku. Jest to święto mające na celu podkreślenie znaczenia solidarności i współpracy pomiędzy różnymi pokoleniami. Dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami.

     • SZKOLNE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
      • SZKOLNE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

       Tegoroczna uroczystość poświęcona upamiętnieniu jednego z najważniejszych wydarzeń historycznych z przeszłości naszego kraju była radosnym wydarzeniem. Nie zabrakło tańca, śpiewu oraz elementów dramowych, które przybliżyły widzom najważniejsze momenty oraz postaci z momentu dziejowego związanego z pierwszą europejską konstytucją.

     • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W NADLEŚNICTWIE DOJLIDY
      • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W NADLEŚNICTWIE DOJLIDY

       Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali docenieni w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym pt. "Wszystko o lesie". Wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia 2024 roku w Szkółce Leśnej „Orzechówka” w miejscowości Ponikła. Komisja Konkursowa z Nadleśnictwa Dojlidy oceniła prace uwzględniając kreatywność, walory estetyczne, zgodność z kategorią i czytelność przekazu. W konkursie wzięły udział 33 szkoły, z których wpłynęło aż 178 prac. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów, pośród których uczeń kl. 7A, Dawid Koratkiewicz zajął II miejsce, natomiast Weronika Zaniewska z kl. 6B i Piotr Staranowicz z kl. 7B otrzymali wyróżnienia. Należy też docenić prace uczennic z kl. 6B - Kornelii Marchel oraz Laury Zaworskiej. Po wręczeniu nagród odbyło się ognisko z kiełbaskami. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów interesujących się przyrodą i wrażliwością na jej piękno. Życ

    • WAŻNE!

    • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

     26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

     Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

     84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

   • Godziny dzwonków

    Niedziela 14.07.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 402482