• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • MŁODSI NA MUSICALU
      • MŁODSI NA MUSICALU

       W lutym uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Obejrzeli musical "Alicja w krainie czarów". Z taką formą artystyczną uczniowie zetknęli się po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że przypadła im do gustu.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa' 2024
      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa' 2024

       Wszystkich czytelników naszej biblioteki informujemy, iż w roku 2024 zostało przyznane nam dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ramach Priorytetu 3. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     • "ZAMKI, KUFRY I SKRYTKI"
      • "ZAMKI, KUFRY I SKRYTKI"

       W ubiegłą środę uczniowie klasy 1a oraz 1b uczestniczyli w warsztatach "Zamki, kufry i skrytki", które odbyły się w Centrum Trzech Kultur w Suchowoli. Dzieci obejrzały dawne przedmioty codziennego użytku, przymierzyły stroje, nawlekły pościel i z wielką radością próbowały otworzyć zamki i skrytki. Uczniowie dowiedzieli się też, do czego służył kufer i dlaczego przechowywano w nim najcenniejsze rzeczy.

     • KONKURSY W KLASACH I-III
      • KONKURSY W KLASACH I-III

       Rozstrzygnięcie Konkursu czytelniczego klas trzecich oraz Konkursu na najładniejszy zeszyt w klasach I – III.

       29.02.2024r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w XVIII edycji Konkursu czytelniczego - „Twórczość Jana Brzechwy”.

       Każda klasa wystawiła po dwa 3-osobowe zespoły. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy wraz z nagrodami książkowymi.

     • Wizyta zerówek w bibliotece
      • Wizyta zerówek w bibliotece

       Dzisiaj uczniowie klas 0a i 0b poznali magiczne miejsce w naszej szkole.

       Dzieci z wielką radością przekroczyły próg szkolnej biblioteki. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści p. Marty na temat biblioteki, książek oraz zasad ich wypożyczania do domu. Uczniowie z ciekawością oglądały pozycje znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresowały się działem bajeczek, wierszyków i baśni oraz opowiadań przyrodniczych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.Na zakończenie spotkania, każdy uczeń na swoje konto w programie MOL NET+ z dumą wypożyczył swoją pierwszą książkę.

      • V EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ

       V EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DLA DZIECI na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem: "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Jest to kolejna forma działań prewencyjnych, które zostały skierowane do najmłodszych dzieci urodzonych w latach 2009-2013, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekunów prawnych podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.

      • XIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI "BEZPIECZNIE NA WSI"

       Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w roku bieżącym organizowany jest XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy .

       Termin nadsyłania prac plastycznych do konkursu mija 5.04.2024 roku (decyduje data wpływu prac do PT). Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie zgłaszają taką informację do wychowawców, którzy przekażą dalsze informacje nt. regulaminu i formy zgłoszenia.

     • KAMPANIA "DOMOWE ZASADY EKRANOWE"
      • KAMPANIA "DOMOWE ZASADY EKRANOWE"

       Kampania „Domowe Zasady Ekranowe” promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem.

     • POKAZ HISTORYCZNY - POWSTANIE STYCZNIOWE
      • POKAZ HISTORYCZNY - POWSTANIE STYCZNIOWE

       Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną „Rekonstrukto” z programem historycznym dotyczącym wydarzeń związanych z rozbiorami, a także polskimi powstaniami narodowymi. Jednym z nich było Powstanie Styczniowe i walka o niepodległość Polski. Pokaz uatrakcyjniły odpowiednie stroje, rekwizyty i różnorodna kolekcja uzbrojenia. Spowodowało to zainteresowanie, jak i zaangażowanie uczniów, którzy aktywnie włączyli się w jego przebieg. Uczestnicy pokazu mogli bezpośrednio zapoznać się z właściwym umundurowaniem i uzbrojeniem wykorzystywanym w powstaniu, a także wykazać się swoją wiedzą na temat historii Polski. Uczniowie wzięli udział m.in. w „pojedynku” na prawidłowo wykonywaną musztrę, jak również mogli zawalczyć na „polu bitwy”. Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa z wykorzystaniem broni i rekwizytów. Było to niecodzienne doświadczenie, które wiele osób zapamięta n

     • PRZYRZECZENIE HARCERSKIE NASZYCH UCZNIÓW
      • PRZYRZECZENIE HARCERSKIE NASZYCH UCZNIÓW

       "Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu" - rotę Przyrzeczenia Harcerskiego miało okazję powtórzyć za Komendantem Hufca kilkoro naszych harcerzy. Jeszcze emocje dobrze nie opadły po obchodach Dnia Myśli Braterskiej, którego byliśmy tegorocznymi gospodarzami, a na młodzież czekała kolejna ważna chwila w ich harcerskim życiu - jeśli nie najważniejsza.

     • BEZPIECZNY INTERNET
      • BEZPIECZNY INTERNET

       Już najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznają zasady bezpieczeństwa w sieci w ramach zajęć komputerowych.

       Uczniowie klasy IIb wzięli udział w zajęciach on - line "Internet - bez przesady", podczas których zobaczyli działanie sztucznej inteligencji. Wykonali również plakaty dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

     • HALOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
      • HALOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

       Na Halowych Mistrzostwach Województwa które odbyły się 17 lutego na obiekcie Zespołu Szkoły Rolniczej wystartowało ok. 230 zawodników w kat. U-16. Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący zawodnicy: Bartek Karpowicz 1 miejsce; Władek Kułak 3 miejsce, Zaur Zenaishvili 4 miejsce w pchnięciu kulą, Zaniewski Wiktor 3 miejsce w skoku wzwyż. Udział brali również inni zawodnicy: Bartosz Jackiewicz, Piotr Kalinowski, Mateusz Zujko, Michał Karczewski, Rafał Norkowski, Wiktor Malejko, Adrian SKibicki, Daniel Skibicki, Damian Misiewicz, Dawid Koratkiewicz. Gratulacje medalistom!

     • WALENTYNKOWY WYJAZD DO BIAŁEGOSTOKU
      • WALENTYNKOWY WYJAZD DO BIAŁEGOSTOKU

       14 lutego uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Muzeum Wojska Polskiego, w którym odbyły się zajęcia historyczne z podziałem na 2 grupy. Pierwsza grupa uczestniczyła w zajęciach pod nazwą „wojskowe pamiątki”, gdzie uczniowie zapoznali się ze znaczeniem roli pamiątki oraz z wybranymi przedmiotami i ich historiami. Mogli również wykonać samodzielnie tzw. „nieśmiertelniki”. Druga grupa uczestniczyła w zajęciach pt. „wojskowy poligon”, które miały formę dynamicznej gry muzealnej. Uczniowie wcielili się w rolę żołnierzy, musieli wykazać się spostrzegawczością oraz zaangażowaniem, aby wykonać wszystkie zadania. Podczas zajęć mieli okazję przyjrzeć się eksponatom zgromadzonym na salach wystawowych, które stanowiły punkt do rozwiązania przygotowanych łamigłówek. Na koniec uczniowie oglądali fotografie polskich żołnierzy z

     • BRAWO ZUCHY!
      • BRAWO ZUCHY!

       W dniu 16 stycznia zuchy i klasy trzecie przeprowadziły aukcję zgromadzonych zabawek, artykułów szkolnych i słodyczy z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu 2 godzin zebraliśmy 1440 zł. Wszystkim uczniom i ich zychowawczyniom dziękujemy za wielkie serca.

     • VII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI WALENTYNKOWEJ
      • VII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI WALENTYNKOWEJ

       Uczniowie klas szóstych z naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w "VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Walentynkowej" w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce.

       Wystąpili: Kasia Żurkowska, Izabela Lewicka i Piotr Kalinowski. Gratulujemy!!

     • UDZIAŁ W PROJEKCIE "POWSTAŃSCY '44 - PAMIĘTAMY!"
      • UDZIAŁ W PROJEKCIE "POWSTAŃSCY '44 - PAMIĘTAMY!"

       Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Powstańcy ’44 – pamiętamy!”. Celem projektu było przede wszystkim rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej uczniów oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych. Uczniowie na lekcjach historii mieli możliwość zapoznania się z tematyką Powstania Warszawskiego. Wykonywane ćwiczenia interaktywne, gry, łamigłówki, prezentacje multimedialne i plakaty pozwoliły uczniom poszerzyć wiedzę o przeszłości naszej Ojczyzny. W szkole odbyła się również zbiórka pieniężna na rzecz pomocy Powstańcom Warszawskim, podczas której zebraliśmy kwotę 362 złotych. Dziękujemy społeczności szkolnej za wsparcie naszej inicjatywy.

     • KONKURS POETYCKI "MIŁOŚCI CZAR"
      • KONKURS POETYCKI "MIŁOŚCI CZAR"

       Uczniowie z klas 7a i 7b wzięli udział w konkursie poetyckim organizowanym przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Suchowoli wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki. Zadanie polegało na napisaniu własnego utworu poetyckiego, którego motywem przewodnim jest miłość.

       Wśród Laureatów znalazła się uczennica klasy 7a – Maja Grajewska, zajęła III miejsce w kategorii lat 13-18.

     • WALENTYNKI
      • WALENTYNKI

       „Walentynkowy zawrót głowy” towarzyszył uczniom klas I – III 14 lutego 2024 r. Od rana dzieci oczekiwały pozdrowień i kartek z wyrazami sympatii i przyjaźni przesyłanych przez tajemniczych wielbicieli poprzez „walentynkową skrzynkę pocztową”. Mogły zrobić sobie zdjęcie w specjalnej foto –budce oraz bawić się balonami na odświętnie udekorowanym korytarzu. Niepowtarzalna atmosfera tego dnia pozostanie z pewnością na długo.

     • ZERÓWKI W PIZZERII
      • ZERÓWKI W PIZZERII

       Dzieci z zerówek uczestniczyły w warsztatach w robieniu pizzy w Pensjonacie Poniatowskim. Wizyta zakończyła się kulinarnym sukcesem. Nic tak dobrze nie smakuje jak własnoręcznie zrobiona pizza!

    • WAŻNE!

    • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

     26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

     Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

     84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

   • Godziny dzwonków

    Środa 24.04.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 357967