• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • BAL POSTACI Z BAJEK
      • BAL POSTACI Z BAJEK

       Z okazji zbliżającego się Dnia Postaci z Bajek, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Bal Postaci z Bajek. Młodsi uczniowie, a później klasy starsze mogły bawić się do ulubionych hitów muzyki współczesnej, a także nauczyć się kilku układów tanecznych wspierających integrację naszej społeczności.

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY
      • WYCIECZKA DO WARSZAWY

       24 października br. odbyła się wycieczka klas czwartych i klasy 5a do Warszawy. Grupa liczyła 43 uczniów i 4 opiekunów.

       Wcześnie rano, bo o 4.45 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy.

       Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się kolumna Zygmunta III Wazy. Tu spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, aby podziwiać piękno budynku. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Małego Powstańca.

     • WIZYTA KRÓLEWNY ŚNIEŻKI W ZERÓWKACH
      • WIZYTA KRÓLEWNY ŚNIEŻKI W ZERÓWKACH

       Dzieci z zerówek miały okazję wziąć udział w Balu Postaci z Bajek. Były tańce, zabawy integracyjne. Dzieci gościły tego także u siebie Królewnę Śnieżkę i poznały piękną historię tej księżniczki podczas wspólnego czytania.

     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
      • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

       19 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy 1a oraz 1b. Najpierw odbyła się część artystyczna, podczas której pierwszaki pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze i z przejęciem, przed pocztem sztandarowym i w obecności dyrekcji szkoły uczniowie klas pierwszych ślubowali być sobą, marzyć każdego dnia, być uważnymi. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od starszych kolegów z 3 klasy oraz słodkości od dyrekcji.
       Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

     • #MEDIAchallenge
      • #MEDIAchallenge

       3 października 2023 roku klasa 5a wraz z p. Alicją Korczak oglądała w szkolnej bibliotece webinar #MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży.

       Spotkanie prowadziła dr Anna Kalinowska- Balcerzak, która opowiadała o historii Internetu, o zagrożeniach czyhających na młodzież w Internecie. Mówiła także o tym, jak ważna jest dla młodzieży obecność w social mediach.

     • PRZERWA NA CZYTANIE
      • PRZERWA NA CZYTANIE

       ​​​​​​26 października 2023 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie"

       Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W akcji wzięło udział 342 czytelników naszej szkoły. Oddziały przedszkolne odwiedziła Królewna Śnieżka, która przeczytała dzieciom swoją historię. Starsi uczniowie czytali gdzie się dało: w sali gimnastycznej, na korytarzach, w bibliotece, w klasopracowniach. Niektórzy nasi uczniowie korzystają z czytników, więc czytali również e-booki. Dodatkowo w tym roku akcja była połączona z Dniem Postaci z Bajek (przypada 5 listopada, w niedzielę), więc uczniowie zamienili się w bajkowych bohaterów.

     • NASZ UDZIAŁ W WARSZATACH SZKOLENIOWYCH WOJ. PODLASKIEGO
      • NASZ UDZIAŁ W WARSZATACH SZKOLENIOWYCH WOJ. PODLASKIEGO

       Wśród 43 pedagogów i psychologów z województwa podlaskiego znalazła się również nasza pani pedagog, pani Katarzyna Grajewska podczas warsztatów szkoleniowych dotyczących bieżących tematów (profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz uzależnień od nowoczesnych technologii) organizowanych przez ETAP Ośrodek Profilaktyki i Terapii Młodzieży i Dorosłych. Wszystko z myślą o potrzebach naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

      • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

       Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku.

       Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu. A są to: Małgorzata Borowska (kl. 8a) z języka polskiego pod opieką pani Katarzyny Grajewskiej oraz Damian Misiewicz (kl. 7a) z historii pod kierunkiem pani Małgorzaty Bagińskiej.

     • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
      • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

       Pracownicy naszej szkoły przeszli ostatnio szkolenie z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzone przez ratownika medycznego.

       Prócz odświeżenia podstawowych informacji nt. różnego rodzaju złamań, oparzeń czy ran uczestnicy mogli przećwiczyć i udoskonalić umiejętność wykonania poprawnej resuscytacji, prowadzenia RKO oraz reagowania w sytuacji zadławienia czy ataku epilepsji.

     • WARSZTATY INTEGRACYJNE - ZGRANA KLASA
      • WARSZTATY INTEGRACYJNE - ZGRANA KLASA

       11 października, uczniowie klas pierwszych brali udział w Warsztatach integracyjnych – Zgrana klasa, prowadzonych przez panią Milenę Kucharczyk. Podczas zajęć pierwszoklasiści pokazali, że potrafią ze sobą współpracować, wspierać się i stworzyć zgrany zespół.

     • SPORTOWY TURBO KOZAK
      • SPORTOWY TURBO KOZAK

       9 października 2023r. odbyło się otwarcie Boiska Wielofunkcyjnego przy SP w Suchowoli po gruntownym remoncie.

       W imprezie wzięli udział: Poseł na Sejm RP Mieczysław Kazimierz Baszko, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos, Wice Wojewoda Podlaski Bogusława Szczerbińska, Burmistrz Suchowoli Michał Matyskiel, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kotuk wraz z Radnymi, Dyrektorki SP w Suchowoli Małgorzata Wasiluk i Agnieszka Giza.

     • RÓŻOWA SKRZYNECZKA
      • RÓŻOWA SKRZYNECZKA

       WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ, ZOSTAW, JEŚLI MASZ NADMIAR!

       Od kilku dni dziewczęta w naszej szkole mogą korzystać ze środków higienicznych dostępnych w szkolnych toaletach. Bardzo łatwo je odnaleźć, ponieważ pojawiły się one w RÓŻOWYCH SKRZYNECZKACH. Idea programu jest bardzo prosta - jeśli potrzebujesz podpaski lub wkładki to ją sobie weź, jeśli innym razem masz ich więcej to dołóż do skrzyneczki, aby inna koleżanka mogła z niej skorzystać.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
      • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczystość uświetniająca to najważniejsze święto dla polskiej szkoły. Tegoroczna "okrągła", bo 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej została przez nas świętowana tanecznie, wokalnie oraz aktorsko. Uczniowie zaprezentowal
     • ZERÓWKI DZIELĄ SIĘ UŚMIECHEM
      • ZERÓWKI DZIELĄ SIĘ UŚMIECHEM

       W ramach realizacji programu ,,Dziel się uśmiechem", który w bieżącym roku szkolnym realizują zerówki, odbyło się spotkanie z panią stomatolog ze szkolnego gabinetu dentystycznego.

      • AKCJA CHARYTATYWNA "POMÓŻ I TY"

       Dzisiaj w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego prowadziliśmy sprzedaż "cegiełek", które zawierają kalendarzyki, różne pomoce naukowe tj. wzory matematyczne, angielskie czasowniki, daty historyczne, tabelę pierwiastków czy odmianę przez przypadki itp. Udało nam się zebrać kwotę 288 zł i 3 groszy. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili symboliczne "cegiełki". Cała kwota zostanie przekazana organizatorom akcji czyli Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".

     • ZGRANA KLASA
      • ZGRANA KLASA

       W piątek 6 października uczniowie klas drugich mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach "Zgrana klasa".

       Głównym celem zajęć było budowanie w uczniach poczucia, że są częścią jednej wspólnoty oraz zwrócenie ich uwagi na potrzeby emocjonalne i emocje własne oraz swoich kolegów. Zajęcia były świetną okazją do rozwijania u uczniów takich umiejętności jak współpraca, asertywność, kreatywność czy rozwiązywanie konfliktów. Na zakończenie wszystkie dzieci miały okazję wykonać własne lalki zamotanki, które symbolizują pracę nad pozytywną zmianą. Warsztaty prowadziła p. Milena Kucharczyk, której serdecznie dziękujemy za pozytywną energię i ogrom serca włożonego w przeprowadzone zajęcia.

     • TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH
      • TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

       Trening Umiejętności Społecznych jest to forma regularnego treningu grupowego przeznaczona dla dzieci i młodzieży z trudnościami w interakcjach społecznych.

       Mogą to być m.in.:

       • utrudnione wchodzenie w relacje z rówieśnikami,
       • nieprawidłowe rozpoznawanie i odczytywanie emocji,
       • problemy z radz
     • "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"
      • "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

       W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła (klasy 1-3 koordynator Joanna Makarewicz, klasy 5a, 5b, 6b, 7a- koordynator Bożena Staranowicz) bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".

       Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10).

      • UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE „POWSTAŃCY ’44 – PAMIĘTAMY”

       Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim projekcje edukacyjnym „Powstańcy ’44 – pamiętamy”, którego celem jest przede wszystkim rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, rozbudzanie uczuć patriotycznych u młodzieży oraz uświadomienie młodym ludziom konieczności dbania o pokój na świecie. Uczniowie klas 6-8 podczas trwania projektu zdobędą nie tylko wiedzę historyczną, ale również zmierzą się z technologią informacyjno-komunikacyjną.
       Honorowy patronat nad 4. edycją projektu sprawują: kampania BohaterON, Agnieszka Jankowiak-Maik vel Babka od histy, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

     • JESIENNE WARSZTATY W RADZIACH
      • JESIENNE WARSZTATY W RADZIACH

       28.09.2023 r. uczniowie klas III wyjeżdżali na wycieczkę do Ośrodka Kształciciel w Radziach. Pogoda była cudowna - można rzec letnia, a o jesieni świadczyły tylko kolorowe liście i klangor żurawi szykujących się do odlotu. Pani Milena przygotowała dzieciom mnóstwo atrakcji. Było pieczenie babki ziemniaczanej, malowanie dłońmi, wykonanie prac z użyciem papieru czerpanego, ognisko i wiele zabaw sprawnościowych. O szczegółach można przeczytać w sprawozdaniach z wycieczki, które potem dzieci pisały. To był wyjątkowo udany i pracowity dzień. Bardzo dziękujemy Gospodarzom Ośrodka za przemiły pobyt.

   • WAŻNE!

   • Godziny dzwonków

    Środa 06.12.2023
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 114571