• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • SUKCES NA ZAWODACH STRZELECKICH
      • SUKCES NA ZAWODACH STRZELECKICH

       17 kwietnia nasi uczniowie wystartowali w Finale Województwa Podlaskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w strzelectwie sportowym zajmując 4 miejsce. Jest to doskonały wynik, gdyż musieli rywalizować z uczniami, którzy strzelanie mają w programie zajęć sportowych lub trenujących na co dzień w klubie strzeleckim "Kaliber". Chłopcy wystąpili w składzie: Damian Milewski, Damian Misiewicz, Przemek Wirkowski. GRATULACJE!!!

     • WARSZTATY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
      • WARSZTATY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

       15 kwietnia gościliśmy w naszej szkole pana dr Roberta Ćwikowskiego, który jest psychologiem, pedagogiem, specjalistą psychoterapii uzależnień, a także specjalistą przeciwdziałania przestępczości nieletnich. Spotkania z uczniami oraz rodzicami odbyły się w podziale na trzy grupy wiekowe: 4-6 klasy, 7-8 klasy oraz rodzice. Warsztaty dotyczyły tematu odpowiedzialności prawnej nieletnich za zachowania ryzykowne.

     • MIĘDZYKLASOWE ELIMINACJE MŁODYCH RECYTATORÓW
      • MIĘDZYKLASOWE ELIMINACJE MŁODYCH RECYTATORÓW

       19 kwietnia odbyły się miedzyklasowe eliminacje młodych recytatorów z klas 2a, 2b i 3a do konkursu pod hasłem: "Wiosna otwiera nam oczy i serca".

       Uczniowie wspaniałe zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce wiosennej. Niezwykle trudno było wyłonić reprezentantów. Poziom był bardzo wysoki.

     • BAJKA MUZYCZNA "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE"
      • BAJKA MUZYCZNA "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE"

       16 kwietnia, uczniowie klas pierwszych obejrzeli aktywizującą bajkę muzyczną „O Rybaku i Złotej Rybce”, w wykonaniu Teatru Ence – Pence. Podczas słuchania bajki, dzieci wyruszyły w muzyczną, morską wyprawę i z zaangażowaniem włączyły się we wspólne tworzenie przedstawienia, stając się nie tylko odbiorcami, ale również twórcami. W trakcie muzycznej podróży pierwszoklasiści aktywnie słuchali muzyki, grali na instrumentach, twórczo wykorzystywali rekwizyty, odzwierciedlając tym samym świat ukazany w bajce.

     • RUSZYŁY EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTY
      • RUSZYŁY EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTY

       Od dzisiejszego poranka nasi najstarsi uczniowie przystępują do próbnych egzaminów ósmoklasisty. Jako pierwszy na warsztat trafił język polski, już jutro czeka młodzież królowa nauk - matematyka, aby w środę zakończyć egzaminacyjny maraton i zmierzyć się z zadaniami z angielskiego oraz rosyjskiego.

     • "LITERACKI SMS - POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW"
      • "LITERACKI SMS - POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW"

       Ogólnopolski Konkurs Literacki dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych „LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW

       Uczniowie z klasy 7a: Sofia Ben Hassine, Damian Misiewicz i 7b: Piotr Staranowicz, rozwijali swój talent literacki biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim, Literacki SMS- poezja i proza na 160 znaków”. We współzawodnictwie uczestniczyło około 600 uczniów z całej Polski oraz ponad 200 nauczycieli.
       Konkurs miał na celu zachęcanie młodzieży do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomagał odkrywać wrażliwość, zachęcał do formułowania sądów, opinii, ocen oraz nadania im literackiej, artystycznej formy. Rozwijał umiejętności językowe, zmuszając do jasnego i precyzyjnego wypowiadania się poprzez krótkie komunikaty. Uświadamiał młodzieży możliwości wykorzystania zdobyczy techniki dla celów artystycznych.

     • LEŚNA SŁUŻBA HARCERSKA
      • LEŚNA SŁUŻBA HARCERSKA

       Nasi harcerze sobotę spędzili w lesie biorąc aktywnie udział w akcji POSADŹMY RAZEM DRZEWO! Prócz sadzenia młodych brzóz i świerków przygotowali stanowisko zadaniowe dla uczestników akcji, które cieszyło się ogromną popularnością. Podczas integracji międzypokoleniowej i międzywyznaniowej mieli okazję także sami wziąć udział w zagadkach serwowanych przez Policję, OSP Suchowola , Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Lasy Państwowe i Koło Seniora. Dodatkową przerwą od pracy był spacer z ornitologiem. Przy okazji posprzątali trasę swojego spaceru.

     • SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM SZKOLNYM
      • SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM SZKOLNYM

       W czwartek 11 kwietnia odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z lekarzem stomatologiem. Brali w nim udział uczniowie klas czwartych i piątych. Na spotkaniu pan stomatolog wyjaśnił jak należy prawidłowo myć zęby, ile czasu powinno trwać szorowanie czy jak często należy zmieniać szczoteczki. Uczniowie mieli również pytania do specjalisty, na które otrzymali rzetelne odpowiedzi. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał pastę do zębów.

     • "PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW"
      • "PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW"

       9 kwietnia 2024 roku Katarzyna Żurkowska, uczennica klasy 6b wzięła udział w XV Konkursie "Piosenki pokolenia naszych rodziców", który odbył się w Tykocinie. Kasia otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!

     • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA
      • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA

       Wolontariat szkolny również aktywnie włączył się w działania w ramach Światowego Dnia Zdrowia.

       „Pomoc ma kwitnącą moc”

       To tegoroczne hasło w kampanii „Pola nadziei”, w której nasza szkoła bierze udział już kolejny raz. Akcja ma na celu bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom z całego województwa podlaskiego. 9 kwietnia włączyliśmy się do kampanii i zorganizowaliśmy Zdrową Ucztę Smakosza. Wolontariusze i nie tylko przygotowali zdrowe smakołyki, które rozeszły się w tempie błyskawicznym. Udało nam się uzbierać 1010 zł, które zostaną przekazane podopiecznym fundacji „Pomóż Im”.

     • WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO
      • WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO

       Z wielką radością ogłaszamy, iż nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literackim ,,Jem owoce, jem warzywa to na zdrowie dobrze wpływa" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Czerwonce.

       W kategorii wiekowej klas 1-3:

       I miejsce zajęła Karolina Franciszkowicz z kl. II oraz Filip Gnidziejko z kl. III, a także III miejsce uzyskała Nela Grabowiecka z kl. I.

     • PIERWSZAKI W FIKOLANDZIE
      • PIERWSZAKI W FIKOLANDZIE

       9 kwietnia dzieci z klas pierwszych wybrały się do Fikolandu w Białymstoku. Jak zwykle było pełno zabaw, tańców, biegania i radości. A w drodze powrotnej można było jeszcze pobrykać na obu placach zabaw i deptaku w Korycinie.

     • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
      • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

       Jeżeli myśleliście, że to już koniec aktywności związanych z promocją zdrowego trybu życia to się grubo myliliście!

       Wiadomo, sport to zdrowie, ale czasem, gdy tego zdrowia brakuje to inni liczą na nasze wsparcie. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez naszych uczniów na szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej nigdy nie będzie musiała być wykorzystana, ale pozostanie w ich pamięci na zawsze. Dzięki warsztatom przeprowadzonym przez Pana Zaworskiego oraz towarzyszących mu członków Szkolnego Koła PCK z Zespół Szkół w Suchowoli piątoklasiści spędzili wartościowo czas.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
      • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

       W poniedziałek uczennice z klasy siódmej przygotowały stanowiska, na których chętni uczniowie i nauczyciele mogli dokonać pomiarów somatycznych - zmierzyć się, zważyć, obliczyć swój indeks BMI, a także zmierzyć swoje ciśnienie przed lekcją matematyki i po niej.

     • PRACOWNICY V. UCZNIOWIE
      • PRACOWNICY V. UCZNIOWIE

       Na siatkarskim boisku pojawili się też dorośli. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozegrali emocjonujący i wyrównany mecz mierząc się z chłopakami z klasy 7 i 8. Spotkanie przyniosło wiele radości wszystkim obecnym - uczniowie sami przyznali, że z przyjemnością oglądało im się nauczycieli, którzy pokazali się z zupełnie innej strony. Takie spotkania owocują zacieśnianiem więzi oraz wzmacnianiem poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

     • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
      • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

       W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia w ostatnim czasie w naszej szkole uczniowie klas 4-6 mieli okazję wziąć udział w Turnieju Piłki Siatkowej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta spróbowali swoich sił na boisku i otrzymali pamiątkowe medale.

      • KONKURS "THE BIG CHALLENGE"

       W dniu 10 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs z języka angielskiego pt. “The Big Challenge”. W konkursie weźmie udział 30 uczniów z klas 4-6. Konkurs pozwoli uczniom poznać swój poziom znajomości języka angielskiego oraz da możliwość zmierzenia się z rówieśnikami z całej Polski bez opuszczania szkoły. Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, zarówno w szkole, jak i poza nią. Każdy uczeń ma możliwość korzystania z aplikacji “The Big Challenge PLAY” w swoim telefonie, co umożliwia naukę języka angielskiego także poza czasem spędzonym w szkole. W celu zapewnienia uczniom komfortu pracy w trakcie konkursu, zakupiliśmy słuchawki do stanowisk komputerowych. Uczniowie będą mogli rozwiązywać zadania konkursowe w indywidualnym tempie, co może przyczynić się do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników.

     • "KSIĄŻĘ MIESZKO" Z WIZYTĄ NA NASZYM DWORZE
      • "KSIĄŻĘ MIESZKO" Z WIZYTĄ NA NASZYM DWORZE

       Jak to dawniej bywało? Kim byli Piast Kołodziej i Mieszko I? Kim byli wojowie? Na te i wiele innych pytań nasi uczniowie otrzymali odpowiedzi podczas żywej lekcji historii dotyczącej początków powstania naszego kraju. Zajęcia były bardzo wciągające. Zarówno prowadzący, jak i nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania.

    • WAŻNE!

    • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

     26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

     Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

     84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

   • Godziny dzwonków

    Piątek 24.05.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 373343