• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • TA CO NIE ZGINĘŁA
      • TA CO NIE ZGINĘŁA

       11 listopada to najważniejsze święto dla polskiego obywatela. Tego dnia możemy w uroczysty sposób uczcić moment w naszej historii szczególny - dzień odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.

       Z tej okazji uczniowie klasy 6a, 7a oraz 8a przygotowali montaż muzyczno - poetycki pod kierunkiem p. Małgorzaty Bagińskiej (nauczyciel historii) oraz p. Katarzyny Grajewskiej (nauczyciel języka polskiego oraz drużynowa 10 Suchowolskiej Drużyny Harcerskiej "Centrum Europy").

     • POBIEGLIŚMY DLA NIEPODLEGŁEJ
      • POBIEGLIŚMY DLA NIEPODLEGŁEJ

       Uczniowie wzięli udział w Powiatowym Biegu Niepodległości

       "1918 Metrów Wolności", w którym startowało ok. 740 zawodników i dlatego tak bardzo cieszą wysokie lokaty naszych uczniów:

       Adrian Skibicki I m.

       Alan Rogalski I m.

       Michał Karczewski 4 m.

       Błażej Luty 6 m.

       Wszystkim gratulujemy udziałui życzymy dalszych sukcesów.

      • "HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!"

       Nasza szkoła dołączyła do czwartej edycji akcji edukacyjnej o nielegalnym hazardzie, realizowanej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem kampanii jest uświadomienie młodych ludzi, ich rodziców i nauczycieli, że:

       - nielegalny hazard jest w Polsce zakazany

       - hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie

     • SZKOŁA PAMIĘTA O TYCH, KTÓRZY ODESZLI
      • SZKOŁA PAMIĘTA O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

       Przed listopadowymi świętami upamiętniającymi wszystkich zmarłych uczniowie szkolnego wolontariatu wyszli z inicjatywą uporządkowania bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy oraz odwiedzenia lokalnych miejsc pamięci i poznania związanych z nimi historii.

     • "NAUKA TO PRZYJEMNOŚĆ" - WARSZTATY MOTYWUJĄCE DO NAUKI
      • "NAUKA TO PRZYJEMNOŚĆ" - WARSZTATY MOTYWUJĄCE DO NAUKI

       Zazwyczaj dzieci rozpoczynające naukę w szkole bardzo lubią się uczyć i są ciekawe świata. W miarę przechodzenia do wyższych klas u wielu uczniów znika chęć uczęszczania do szkoły oraz wyznaczania sobie celów związanych z pozyskiwaniem wiedzy. Zaczynają się niepowodzenia, braki, co wiąże się z obniżeniem samooceny oraz gorszym samopoczuciem.

     • Czytniki e-booków w bibliotece!
      • Czytniki e-booków w bibliotece!

       W październiku zasoby naszej biblioteki wzbogaciliśmy o 2 czytniki e-booków. W innowacyjny i nowoczesny sposób zostaną wykorzystane przez uczniów i nauczycieli na zajęciach rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych czy do czytania e-booków.

       W swoich zbiorach posiadają dostęp do wolnych lektur, wordwall.net, LearningApps.org, Kahoot! czy innych aplikacji.

     • VI EDYCJA KONKURSU POETYCKIEGO
      • VI EDYCJA KONKURSU POETYCKIEGO

       W czwartek, 26 października w auli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca szóstą odsłonę konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”.

       Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do szeroko pojętego patriotyzmu lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol itp. z najnowszej historii Polski z lat 1918-1989 na podstawie dowolnie wybranego źródła historycznego, które stało się inspiracją do powstania utworu.

     • KONKURS RECYTATORSKI "TAJEMNICZY OGÓD"
      • KONKURS RECYTATORSKI "TAJEMNICZY OGÓD"

       27 października dwoje uczniów z naszej szkoły brało udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim: „Tajemniczy ogród”. Wydarzenie było częścią projektu „Zaczarowany ogród” w ramach programu Edukacja Kulturalna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbyło się w Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Białostockiej.

     • PIERWSZA POMOC KROK PO PROKU
      • PIERWSZA POMOC KROK PO PROKU

       W murach naszej szkoły gościliśmy ostatnio członków Szkolnego Koła PCK z Zespół Szkół w Suchowoli, którzy przeszkolili naszych uczniów, a swoich młodszych kolegów i koleżanki z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Drużyna ratownicza zaprezentowała prawidłowo wykonaną resuscytację krążeniowo - oddechową oraz sposoby opatrywania różnego rodzaju ran. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w tych zadaniach, ponieważ spotkanie było na pokaz z naciskiem na praktyczne warsztaty. Dziękujemy Drużynie Ratowniczej!

     • BAL POSTACI Z BAJEK
      • BAL POSTACI Z BAJEK

       Z okazji zbliżającego się Dnia Postaci z Bajek, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Bal Postaci z Bajek. Młodsi uczniowie, a później klasy starsze mogły bawić się do ulubionych hitów muzyki współczesnej, a także nauczyć się kilku układów tanecznych wspierających integrację naszej społeczności.

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY
      • WYCIECZKA DO WARSZAWY

       24 października br. odbyła się wycieczka klas czwartych i klasy 5a do Warszawy. Grupa liczyła 43 uczniów i 4 opiekunów.

       Wcześnie rano, bo o 4.45 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy.

       Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się kolumna Zygmunta III Wazy. Tu spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, aby podziwiać piękno budynku. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Małego Powstańca.

     • WIZYTA KRÓLEWNY ŚNIEŻKI W ZERÓWKACH
      • WIZYTA KRÓLEWNY ŚNIEŻKI W ZERÓWKACH

       Dzieci z zerówek miały okazję wziąć udział w Balu Postaci z Bajek. Były tańce, zabawy integracyjne. Dzieci gościły tego także u siebie Królewnę Śnieżkę i poznały piękną historię tej księżniczki podczas wspólnego czytania.

     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
      • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

       19 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy 1a oraz 1b. Najpierw odbyła się część artystyczna, podczas której pierwszaki pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze i z przejęciem, przed pocztem sztandarowym i w obecności dyrekcji szkoły uczniowie klas pierwszych ślubowali być sobą, marzyć każdego dnia, być uważnymi. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od starszych kolegów z 3 klasy oraz słodkości od dyrekcji.
       Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

     • #MEDIAchallenge
      • #MEDIAchallenge

       3 października 2023 roku klasa 5a wraz z p. Alicją Korczak oglądała w szkolnej bibliotece webinar #MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne ja młodzieży.

       Spotkanie prowadziła dr Anna Kalinowska- Balcerzak, która opowiadała o historii Internetu, o zagrożeniach czyhających na młodzież w Internecie. Mówiła także o tym, jak ważna jest dla młodzieży obecność w social mediach.

     • PRZERWA NA CZYTANIE
      • PRZERWA NA CZYTANIE

       ​​​​​​26 października 2023 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły wzięli udział w IV Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie"

       Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. W akcji wzięło udział 342 czytelników naszej szkoły. Oddziały przedszkolne odwiedziła Królewna Śnieżka, która przeczytała dzieciom swoją historię. Starsi uczniowie czytali gdzie się dało: w sali gimnastycznej, na korytarzach, w bibliotece, w klasopracowniach. Niektórzy nasi uczniowie korzystają z czytników, więc czytali również e-booki. Dodatkowo w tym roku akcja była połączona z Dniem Postaci z Bajek (przypada 5 listopada, w niedzielę), więc uczniowie zamienili się w bajkowych bohaterów.

     • NASZ UDZIAŁ W WARSZATACH SZKOLENIOWYCH WOJ. PODLASKIEGO
      • NASZ UDZIAŁ W WARSZATACH SZKOLENIOWYCH WOJ. PODLASKIEGO

       Wśród 43 pedagogów i psychologów z województwa podlaskiego znalazła się również nasza pani pedagog, pani Katarzyna Grajewska podczas warsztatów szkoleniowych dotyczących bieżących tematów (profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz uzależnień od nowoczesnych technologii) organizowanych przez ETAP Ośrodek Profilaktyki i Terapii Młodzieży i Dorosłych. Wszystko z myślą o potrzebach naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

      • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

       Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku.

       Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu. A są to: Małgorzata Borowska (kl. 8a) z języka polskiego pod opieką pani Katarzyny Grajewskiej oraz Damian Misiewicz (kl. 7a) z historii pod kierunkiem pani Małgorzaty Bagińskiej.

    • WAŻNE!

    • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

     26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

     Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

     84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

   • Godziny dzwonków

    Piątek 24.05.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 373369