• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI "ŻAK"
      • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI "ŻAK"

       Z przyjemnością informujemy, że stypendium Burmistrza za wysokie wyniki w nauce, wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w sporcie w ramach programu „Żak” uzyskało 57 uczniów. Oto oni:

       Zofia Andraka

       Emilia Boguszewska

       Emilia Żukowska

       Joanna Gilewska

       Kornelia Marchel

       Emil Gnidziejko

      • WYRÓŻNIENI W KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY

       16 marca 2023 roku 54 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

       Z przyjemnością informujemy, że wśród naszych uczniów znalazło się dwóch wyróżnionych. W kategorii BENIAMIN 105 punktów uzyskał Mateusz Zujko z klasy 5a oraz 101,25 punktów zdobył Bartłomiej Karpowicz z klasy 6a. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

     • WYJAZD NA MECZ JAGIELLONIA - CRACOVIA
      • WYJAZD NA MECZ JAGIELLONIA - CRACOVIA

       Aż 130 osób kibicowało Jagielloni Białystok podczas meczu z Cracovią Kraków.

       Wszyscy fani otrzymali szaliki Jagielloni, które były trafionym prezentem. Cała grupa chętnie dopingowała drużynę na boisku. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas meczu i mamy nadzieję, że wkrótce ponownie odwiedzimy Stadion Miejski w Białymstoku.

     • NAGRODZENI W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM
      • NAGRODZENI W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM

       Chętni uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII pod kierunkiem p. Małgorzaty Bagińskiej wzięli udział w Konkursie Historycznym „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… - życie i działalność gen. Władysława Andersa (1892-1970)” zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku przy współpracy Muzeum Wojska oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

     • CHŁOPCY NA IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
      • CHŁOPCY NA IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

       "Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”.

       W sobotę chłopcy wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drużynowo w Lidze Lekkoatletycznej zajmując 8 miejsce.

       - Norbert Sawicki 3m w skoku w dal

     • SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM MIKOŁUSZKO
      • SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM MIKOŁUSZKO

       12 maja uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Wojciechem Mikołuszko zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną z okazji Tygodnia Bibliotek.

       Autor zaprezentował swoją książkę, Wielkie eksperymenty dla małych ludzi". Uczniowie mieli okazję wykonać wiele ciekawych eksperymentów. Niektórzy popisali się wielką wiedzą z zakresu fizyki.

     • ŻYWA LEKCJA HISTORII PODCZAS WYSTAWY W PARKU MIEJSKIM
      • ŻYWA LEKCJA HISTORII PODCZAS WYSTAWY W PARKU MIEJSKIM

       Uczniowie klasy 7A podczas lekcji historii mieli możliwość uczestniczenia w uroczystymwernisażu wystawy pt. „Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko i jego muzeum w Okopach”w Parku Miejskim w Suchowoli.

       Na wystawie można było obejrzeć plansze z życia idziałalności duszpasterskiej ks. Jerzego, ale także zarys Muzeum Pamięci, które ma powstać wOkopach, aby upamiętnić tak wspaniałego człowieka, jakim był ksiądz Jerzy Popiełuszko.Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieściom o księdzu Jerzym oraz oglądalizdjęcia, które zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach.

      • Drukowanie 3D w czytelni

       Na zakończenie Tygodnia Bibliotek mieliśmy okazję poznać technikę drukowania podstawki do książki w drukarce 3D - napis BOOKS. Cały proces tworzenia czytelnicy mogli podziwiać odwiedzając szkolną czytelnię. Nieustannie zapraszamy do wzbogacania swojej wiedzy poprzez korzystanie z różnych źródeł informacji w naszej bibliotece. Do zobaczenia:)

      • Świąteczny czwartek w bibliotece

       Zainteresowaniem wszystkich odwiedzających szkolną bibliotekę cieszy się Wiosenny Kiermasz Książki i kolejny dzień furrorę robią Google VR. Prezentujemy wydawnictwa, które możecie nabyć w księgarniach. Zapraszamy do oglądania nowości i korzystania z najnowszych technologii w czytelni;)

      • Ciąg dalszy świętowania w bibliotece

       Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje w bibliotece. Dzisiaj każdy chętny czytelnik mógł za pomocą Google VR przenieść się w wybrane miejsce na świecie. Było niebezpiecznie a czasami ryzykownie, ale warto poznawać nowe miejsca na różnych kontynentach. Wszystkich, którzy nie skorzystali z dzisiejszej atrakcji zapraszamy do czytelni:) Z Google VR można będzie korzystać do końca roku szkolnego;)

     • WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO EPI-CENTRUM
      • WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO EPI-CENTRUM

       Podczas wycieczki do Epi-Centrum Nauki w Białymstoku trzecioklasiści przenieśli się w fascynujące miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą.

       Uczniowie poznawali świat nauki poprzez samodzielne doświadczenia na interaktywnych wystawach w strefie Wystawy Głównej. Każdy pasjonat nauk technicznych i przyrodniczych znalazł coś dla siebie oraz wzbogacił wiedzę poprzez udział w różnych obserwacjach i eksperymentach, świetnie się przy tym bawiąc. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

     • Ciąg dalszy obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
      • Ciąg dalszy obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

       Ciąg dalszy obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej szkole. Dzisiaj było dowcipnie i bardzo wesoło. Bibliotekę szkolną, na zaproszenie pani Marty Kaczorowskiej odwiedził Zespół Recytatorski „Komedyjka” Koła Emerytów w Suchowoli. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Była scenografia, rekwizyty, kostiumy a przede wszystkim wesoła zabawa i moc uśmiechów. Dzieci z naszego Przedszkola oraz uczniowie klas Oa i Ob z wielkim zapałem i radością oklaskiwały żywiołowe występy aktorów. Dziękujemy gościom za radośnie spędzony czas. Publiczności dziękujemy za życzenia, oklaski oraz pięknie wykonaną laurkę. Nieustannie zapraszamy do szkolnej biblioteki. W tym tygodniu codziennie czekają na Was dodatkowe atrakcje:)

      • XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

       XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy w dniach 8 - 15 maja 2023 r.

       Hasło tegorocznej edycji brzmi: "Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!"

       W naszej bibliotece rozpoczęliśmy świętowanie od spotkania autorskiego z panią Krystyną Gudel.

       Do szkolnej czytelni na dzisiejsze święto przybyli wszyscy uczniowie klas 0 - III wraz z wychowawcami.

      • MAJÓWKA

       Czas na zasłużony odpoczynek przed ostatnią prostą bieżącego roku szkolnego. Wypoczywajcie i widzimy się w czwartek - 4 maja :)

     • OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
      • OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

       Z okazji obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas 4-8 przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą to święto - jedno z najważniejszych dla Polaków. Występy artystyczne obfitowały w recytacje utworów patriotycznych oraz pieśni i piosenki związane z majowym świętem w wykonaniu harcerek i harcerzy z 10 Suchowolskiej Drużyny Harcerskiej "Centrum Europy" oraz chóru męskiego (chłopców z klas 7-8). Odwiedzili nas również specjalni goście z dawnych epok. Uroczystość została przygotowana przez p. Małgorzatę Bagińską oraz p. Katarzynę Grajewską, zaś za piękne dekoracje odpowiedzialne były p. Ewa Klejno oraz p. Jolanta Rogalska.Radosna atmosfera tego święta wprawiła nas w doskonałe humory i była wstępem do majówkowego odpoczynku.

     • AKCJA PROZDROWOTNA "SZCZEPIENIE CZY LECZENIE WIRUSA HPV"?
      • AKCJA PROZDROWOTNA "SZCZEPIENIE CZY LECZENIE WIRUSA HPV"?

       Uczniowie klasy 6A mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach dotyczących profilaktyki HPV w ramach akcji prozdrowotnej pn. „Szczepienie czy leczenie wirusa HPV? Co wybierasz?”, które przeprowadziła uczennica Zespołu Szkół w Suchowoli - Aleksandra Tołoczko.

       Szóstoklasiści mogli sprawdzić „świeżo” poznaną wiedzę za pomocą quizu, który okazał się bardzo łatwy. Uczniowie pisali również listy do swoich bliskich, zachęcając do zaszczepienia się przeciwko wirusowi HPV.

     • II MIEJSCE ZOSI W KONKURSIE KRASOMÓWCZYM
      • II MIEJSCE ZOSI W KONKURSIE KRASOMÓWCZYM

       Wśród naszych uczniów mamy wiele talentów. Dzisiaj swoje umiejętności retorskie zaprezentowała Zosia Kiśluk z klasy 5a, która wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym "Nieznane podania, legendy, klechdy Podlasia z babcinej szuflady" organizowanym przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr
   • WAŻNE!

   • Godziny dzwonków

    Środa 06.12.2023
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 114527