• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • "PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW"
      • "PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW"

       9 kwietnia 2024 roku Katarzyna Żurkowska, uczennica klasy 6b wzięła udział w XV Konkursie "Piosenki pokolenia naszych rodziców", który odbył się w Tykocinie. Kasia otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!

     • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA
      • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA

       Wolontariat szkolny również aktywnie włączył się w działania w ramach Światowego Dnia Zdrowia.

       „Pomoc ma kwitnącą moc”

       To tegoroczne hasło w kampanii „Pola nadziei”, w której nasza szkoła bierze udział już kolejny raz. Akcja ma na celu bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom z całego województwa podlaskiego. 9 kwietnia włączyliśmy się do kampanii i zorganizowaliśmy Zdrową Ucztę Smakosza. Wolontariusze i nie tylko przygotowali zdrowe smakołyki, które rozeszły się w tempie błyskawicznym. Udało nam się uzbierać 1010 zł, które zostaną przekazane podopiecznym fundacji „Pomóż Im”.

     • WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO
      • WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO

       Z wielką radością ogłaszamy, iż nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literackim ,,Jem owoce, jem warzywa to na zdrowie dobrze wpływa" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Czerwonce.

       W kategorii wiekowej klas 1-3:

       I miejsce zajęła Karolina Franciszkowicz z kl. II oraz Filip Gnidziejko z kl. III, a także III miejsce uzyskała Nela Grabowiecka z kl. I.

     • PIERWSZAKI W FIKOLANDZIE
      • PIERWSZAKI W FIKOLANDZIE

       9 kwietnia dzieci z klas pierwszych wybrały się do Fikolandu w Białymstoku. Jak zwykle było pełno zabaw, tańców, biegania i radości. A w drodze powrotnej można było jeszcze pobrykać na obu placach zabaw i deptaku w Korycinie.

     • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
      • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

       Jeżeli myśleliście, że to już koniec aktywności związanych z promocją zdrowego trybu życia to się grubo myliliście!

       Wiadomo, sport to zdrowie, ale czasem, gdy tego zdrowia brakuje to inni liczą na nasze wsparcie. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez naszych uczniów na szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej nigdy nie będzie musiała być wykorzystana, ale pozostanie w ich pamięci na zawsze. Dzięki warsztatom przeprowadzonym przez Pana Zaworskiego oraz towarzyszących mu członków Szkolnego Koła PCK z Zespół Szkół w Suchowoli piątoklasiści spędzili wartościowo czas.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
      • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

       W poniedziałek uczennice z klasy siódmej przygotowały stanowiska, na których chętni uczniowie i nauczyciele mogli dokonać pomiarów somatycznych - zmierzyć się, zważyć, obliczyć swój indeks BMI, a także zmierzyć swoje ciśnienie przed lekcją matematyki i po niej.

     • PRACOWNICY V. UCZNIOWIE
      • PRACOWNICY V. UCZNIOWIE

       Na siatkarskim boisku pojawili się też dorośli. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozegrali emocjonujący i wyrównany mecz mierząc się z chłopakami z klasy 7 i 8. Spotkanie przyniosło wiele radości wszystkim obecnym - uczniowie sami przyznali, że z przyjemnością oglądało im się nauczycieli, którzy pokazali się z zupełnie innej strony. Takie spotkania owocują zacieśnianiem więzi oraz wzmacnianiem poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

     • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
      • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

       W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia w ostatnim czasie w naszej szkole uczniowie klas 4-6 mieli okazję wziąć udział w Turnieju Piłki Siatkowej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta spróbowali swoich sił na boisku i otrzymali pamiątkowe medale.

      • KONKURS "THE BIG CHALLENGE"

       W dniu 10 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs z języka angielskiego pt. “The Big Challenge”. W konkursie weźmie udział 30 uczniów z klas 4-6. Konkurs pozwoli uczniom poznać swój poziom znajomości języka angielskiego oraz da możliwość zmierzenia się z rówieśnikami z całej Polski bez opuszczania szkoły. Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, zarówno w szkole, jak i poza nią. Każdy uczeń ma możliwość korzystania z aplikacji “The Big Challenge PLAY” w swoim telefonie, co umożliwia naukę języka angielskiego także poza czasem spędzonym w szkole. W celu zapewnienia uczniom komfortu pracy w trakcie konkursu, zakupiliśmy słuchawki do stanowisk komputerowych. Uczniowie będą mogli rozwiązywać zadania konkursowe w indywidualnym tempie, co może przyczynić się do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników.

     • "KSIĄŻĘ MIESZKO" Z WIZYTĄ NA NASZYM DWORZE
      • "KSIĄŻĘ MIESZKO" Z WIZYTĄ NA NASZYM DWORZE

       Jak to dawniej bywało? Kim byli Piast Kołodziej i Mieszko I? Kim byli wojowie? Na te i wiele innych pytań nasi uczniowie otrzymali odpowiedzi podczas żywej lekcji historii dotyczącej początków powstania naszego kraju. Zajęcia były bardzo wciągające. Zarówno prowadzący, jak i nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania.

      • PROGRAM "POZNAJEMY PODLASKIE"

       "Poznajemy Podlaskie" to przedsięwzięcie mające na celu udzielenie wsparcia finansowego dla szkół podstawowych z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno - krajoznawczych po województwie podlaskim.

       Nasza szkoła złożyła wniosek o dofinansowanie wycieczki na maksymalną kwotę 7500,00 zł. Niezmiernie miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie szkół, które otrzymały dofinansowanie z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach przedsięwzięcia "Poznajemy Podlaskie". Wyjazd do Suwalskiego Parku Krajobrazowego zaplanowaliśmy na maj 2024r. , gdzie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, m. in.: zwiedzanie ciekawych miejsc historyczno - przyrodniczych, takich jak: Cisowa Góra, Smolniki, Turtul, a nawet zobaczymy najgłębsze jezioro w Polsce. Będziemy również mieli możliwość zmierzenia się z tworzeniem glinianych naczyń podczas warsztatów garncarskich. Jednodni

     • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI PROGRAMU "ŻAK"
      • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI PROGRAMU "ŻAK"

       Z przyjemnością informujemy, iż nasi uczniowie – w tym roku było to 46 osób – otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce, wyróżniającą działalność w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w sporcie w ramach programu „Żak” przyznawane przez Burmistrza Suchowoli pana Michała Matyskiela. Gratulujemy wszystkim uczniom, dziękujemy za włożony trud w osiąganie coraz wyższych celów. Podziękowania należą się także rodzicom i nauczycielom, którzy z zaangażowaniem wspierają swoich podopiecznych w ich pasjach.

     • KAMPANIA "BIEG PO ZDROWIE"
      • KAMPANIA "BIEG PO ZDROWIE"

       „Bieg po zdrowie” Klasy IV SP Suchowola promują zdrowy i odpowiedzialny styl życia, dlatego aktywnie włączyły się w program antytytoniowej edukacji zdrowotnej pn. „Bieg po zdrowie” opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z MEiN oraz ekspertami. Cel program zakłada zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów, opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Uczniowie przez dwa miesiące na lekcjach przyrody realizowali założenia programu uczestnicząc w dyskusjach, debatach, wymieniając swoje doświadczenia, spostrzeżenia i wnioski nt. skutków palenia papierosów, próbowali dociec dlaczego młodzi ludzie sięgają po papierosy oraz uczyli się umiejętności skutecznego odmawiania zapalenia papierosa. Uczniowie kreatyw

      • "ZDROWIE? OGARNIAM TO!"

       Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach kampanii społecznej organizuje konkurs pn. „Zdrowie? Ogarniam TO!”.

       Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnictwo w nim jest doskonałą okazją do zaprezentowania kreatywności uczniów, podzielenia się ich wizją zdrowego stylu życia, jak również możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród.

     • PODSUMOWANIE CHARYTATYWNEGO KIERMASZU WIELKANOCNEGO
      • PODSUMOWANIE CHARYTATYWNEGO KIERMASZU WIELKANOCNEGO

       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia w dniach 19 i 20 marca kiermaszu połączonego z ucztą smakosza.

       Podziękowania należą się nie tylko wolontariuszom, ale również uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy upiekli słodkości, przygotowali kartki i ozdoby oraz wszystkim tym, którzy owe produkty kupowali.

    • WAŻNE!

    • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

     26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

     Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

     84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

   • Godziny dzwonków

    Niedziela 14.07.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 402519