• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • WYCIECZKA DO ZJAWISKOLANDU
      • WYCIECZKA DO ZJAWISKOLANDU

       13 czerwca uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Zjawiskolandzie w Reglu. Główną atrakcją był interaktywny dom do góry nogami. W domu można było zobaczyć akwarium do góry nogami, przelewającą się wodę, palący się kominek, ruchome zabawki i wiele innych ciekawostek. Inną równie wielką atrakcją był tunel grawitacyjny. Trzeba mieć wielką odwagę, żeby tam wejść. Pobyt uświetniło wspólne ognisko i kiełbaski. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kolejki w Ełku i zajęcia edukacyjne. Pełni wrażeń o godzinie 16.00 wróciliśmy do Suchowoli.

     • KONKURS "BEZPIECZNY INTERNET"
      • KONKURS "BEZPIECZNY INTERNET"

       W związku z wczorajszym dniem, który spędziliśmy pod hasłem "Bezpieczne wakacje 2023" nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu na temat "Bezpiecznego internetu". Oto wyniki:

       kategoria klas VII - VIII - I miejsce zajmuje Patrycja Stankiewicz (SP w Czerwonce)

       kategoria klas IV - VI - I miejsce zajmuje Zofia KIśluk kl. 5a (SP w Suchowoli)

     • BEZPIECZNE WAKACJE 2023
      • BEZPIECZNE WAKACJE 2023

       Gościliśmy dzisiaj w progach naszej szkoły specjalnych gości - były to służby mundurowe dbające na co dzień o nasze bezpieczeństwo. Nie musicie się jednak martwić, nic złego się nie stało! Spotkanie to zostało zrealizowane w ramach pokazu i prelekcji profilaktyczno - edukacyjnej pod hasłem "Bezpieczne wakacje 2023". Serdecznie dziękujemy Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej za przygotowanie pokazu sprzętu, cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz - co szczególnie się spodobało dzieciom - spotkanie z psami tropiącymi.

     • PIOTREK LAUREATEM
      • PIOTREK LAUREATEM

       13 czerwca w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyła się gala IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. W wydarzeniu wzięli udział Minister Edukacji i Nauki dr hab. Przemysław Czarnek oraz Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik.

     • "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"
      • "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"

       Dzięwczęta z klas 5-8 uczestniczyły dzisiaj w spotkaniu zorganizowanym w ramach programu "Między nami kobietkami", które poprowadziła pani Anna Leczycka, wykwalifikowana Prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji agencji PMI Combera. Omawiane zostały przemiany i problemy wieku dojrzewania. Dzięwczęta mogły w prosty i szczegółowy sposób zapoznać się ze środkami higienicznymi, sposobem prawidłowego ich stosowania. Uczennice mogły otrzymać odpowiedzi na pytania, które często nurtują dziewczynki w ich wieku, np. na temat objawów PMS i jak sobie z nimi radzić. Spotkanie pomogło wzbogacić i usystematyzować wiedzę na temat fizjologii dojrzewania.

     • STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!
      • STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

       7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!

      • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE POETYCKIM „HISTORIA NAJNOWSZA POLSKI W POEZJI DZIECI I MŁODZIEŻY”

       Sukces naszej uczennicy Zofii Malejko w VI Edycji Konkursu Poetyckiego „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży” zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku.

       Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do wartości patriotycznych lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol itp. z najnowszej historii Polski z lat 1918-1989 na podstawie dowolnie wybranego źródła historycznego, które stało się inspiracją do powstania utworu.

     • LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE
      • LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

       Wczoraj na Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku nasi mali sportowcy uczestniczyli w Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich. Mięli okazję poznać utalentowanych sportowców: Zuzannę Maślanę, Katarzynę Jankowską, Marlenę Granaszewską. Dzieci startowały w dwuboju (bieg+skok w dal lub wzwyż, bieg + rzut piłeczką palantową). Dla niektórych naszych sportowców to była pierwsza okazja do poznania stadionu, sprawdzenia swoich możliwości i być może rozpoczęcia swojej przygody ze sportem. Gratulujemy udziału wszystkim sportowcom i dziękujemy za świetną zabawę organizatorom.

     • LEKCJA MUZEALNA
      • LEKCJA MUZEALNA

       31 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku.

       Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej - Dzieciaki w Muzeum. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co to jest muzeum, kto w nim pracuje, a także poznali znaczenie takich terminów, jak: eksponat, zabytek czy wystawa. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali ekspozycje muzealne, z których dowiedzieli się między innymi, jak kiedyś wyglądał mundur żołnierza czy jego broń. Pod koniec zajęć dzieci rysowały eksponaty, które podobały im się najbardziej. Po lekcji muzealnej uczniowie klas pierwszych udali się jeszcze na zajęcia do Centrum Edukacji Muzeum Wojska, w którym uczestniczyli w zajęciach: Na zamku. Uczniowie mogli dowiedzieć się: Co to w ogóle jest zamek? Z czego go budowano? Gdzie wznoszono? czy Kto tak naprawdę mieszkał w zamk

     • WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO PARKU LINOWEGO W DOKTORCACH
      • WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO PARKU LINOWEGO W DOKTORCACH

       Dnia 5.06.2023r. odbyła się wycieczka klas piątych do Parku Linowego w Doktorcach. Uczestnicy podczas kilku godzin spędzonych w parku linowym uczyli się odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i kolegów oraz poznali techniki utrzymania równowagi fizycznej i opanowania lęku przed wysokością. Na koniec przedsięwzięcia właściciele parku przygotowali ognisko, podczas, którego był czas na refleksje związane z atrakcjami i niecodziennymi emocjami doznanymi w trakcie pobytu w parku linowym.

     • ÓSMOKLASIŚCI NA LITWIE
      • ÓSMOKLASIŚCI NA LITWIE

       Czerwiec rozpoczął się dla ósmoklasistów wyjątkowo atrakcyjnie, ponieważ mieli okazję spędzić wspólnie czas - po raz ostatni - na wycieczce szkolnej.

       Pierwszy dzień pobytu na Litwie dobiegł końca. Zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni uczniowie mogli już odpocząć we wspaniałym hotelu "delux" po smacznej kolacji i dniu pełnym wrażeń. A było tego całkiem sporo. Grupie udało się zwiedzić dwa piękne miasta - Kowno (zamek, rynek miejski) oraz Pałangę (Park Botaniczny z mityczną górą Biruty, Pałac Tyszkiewiczów oraz molo i nadmorski deptak). Przepiękna pogoda dopisywała cały dzień.

     • SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ROGALEWSKĄ Z MUZEUM PODLASKIEGO
      • SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ROGALEWSKĄ Z MUZEUM PODLASKIEGO

       Uczniowie klas szóstych mieli przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z p. Ewą Rogalewską z Muzeum Podlaskiego, która w interesujący sposób przeprowadziła lekcję historii poświęconą niezwykłemu człowiekowi - księdzu Jerzemu Popiełuszce.

       Pani Ewa opowiedziała uczniom o życiu i działalności księdza Jerzego. To była ciekawa lekcja, ukazująca historię naszego kraju i bohaterów, którzy walczyli o wolność i godność człowieka. Ksiądz Jerzy Popiełuszko był niezwykle odważnym duchownym, który nie bał się występować w obronie wartości, wiary i miłości.

     • WYCIECZKA #POZNAJEMYPODLASKIE
      • WYCIECZKA #POZNAJEMYPODLASKIE

       Dziesiątki tysięcy kroków! A to tylko w jeden dzień, który klasy szóste oraz klasa siódma spędziły na łonie natury poznając urokliwe miejsca województwa podlaskiego.

       Dzięki dofinansowaniu z programu #poznajemypodlaskie uczniowie mieli okazję za symboliczną kwotę odwiedzić dzisiaj Bulwary Augustowskie. Czekał nas spacer piękną promenadą prowadzącą z centrum miasta nad Jezioro Necko. Nie zabrakło odpoczynku na plaży miejskiej i na augustowskim molo. Docelowym miejscem dzisiejszego wyjazdu był przejazd kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym z przystankami na zwiedzanie tego typowo "wodnego" parku. Zostaliśmy także zapoznani z wystawą multimedialną Muzeum Wigier oraz z kompleksem Klasztoru Kamedułów. W trakcie wycieczki posililiśmy się gorącym i pysznym obiadem oraz zdrowymi przekąskami.

     • EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ
      • EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ

       Przez cały maj 2023 r. odbywały się w naszej szkole egzaminy na KARTĘ ROWEROWĄ.

       Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, obsługi technicznej roweru, pierwszej pomocy i zasad jazdy na rowerze. Aby zdać egzamin teoretyczny należało udzielić co najmniej 20 poprawnych odpowiedzi.

     • UDZIAŁ W FINALE IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE
      • UDZIAŁ W FINALE IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE

       "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać.”

       Uczniowie SP Suchowola uczestniczyli w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce reprezentując szkołę:

       rzut oszczepem - Artur Gniedziejko

       skok w dal - Norbert Sawicki

       rzut dyskiem - Edyta Kukuć i Amelia Zaniewska

       sztafeta- Bartek Jackiewicz, Emil Gnidziejko, Sebastian Karny, Norbert Sawicki

     • DZIEŃ MATKI
      • DZIEŃ MATKI

       26 maja uczniowie klas I spędzili niezwykły Dzień Mamy. Dzieci zabrały swoje najbliższe sercu osoby do miejsca, gdzie w miłej atmosferze, śmiejąc się i bawiąc spędziły przyjemnie czas. Wspólne warsztaty, zabawy, ognisko sprawiły wszystkim obecnym wiele niezapomnianych wrażeń.

     • KONKURS NA RYMOWANKĘ
      • KONKURS NA RYMOWANKĘ

       23 maja odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

       Wśród prawie 1600 uczniów z całego regionu biorących udział w dwóch konkursach: plastycznym i na rymowankę organizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Białymstoku, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Układali oni rymowanki popularyzujące sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Miło nam poinformować, że :

   • WAŻNE!

   • Godziny dzwonków

    Środa 06.12.2023
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 114573