• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • WIZYTA W "NIE TEATRZE"
      • WIZYTA W "NIE TEATRZE"

       25 kwietnia uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.

       Pierwszym punktem naszego wyjazdu był Nie Teatr, w którym dzieci mogły obejrzeć musical "Pinokio". Była to opowieść pełna ciepła, wzruszeń oraz ciekawych przygód. Kolejnym punktem programu było udanie się do Fabryki Misia, gdzie czekały przeróżne atrakcje. Po dwugodzinnym szaleństwie uśmiechnięte, szczęśliwie i zadowolone dzieci wróciły do szkoły. To był dzień pełen wrażeń.

     • WYCIECZKA DO ZOO
      • WYCIECZKA DO ZOO

       W dniu 19 kwietnia uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Białymstoku. Najpierw zwiedziliśmy ZOO. Spacer był udany, bo powitało nas słońce. Potem udaliśmy się do EpiCentrum nauki na warsztaty związane ze szkłem. Uczniowie poznali wiele rodzajów szkła i obejrzeli wystawę. Największe zainteresowanie wzbudziło szkło pancerne i weneckie. Następna atrakcja to film o lotnictwie w Planetarim. Emocje sięgnęły zenitu. Pomimo tych wielu aktywności musieliśmy jeszcze zajechać do McDonalda, bo wycieczka pewnie nie spełniłaby oczekiwań uczniów. O godz.14. 20 wróciliśmy do Suchowoli. Po tych wielu emocjach uczniowie marzą o wycieczce do Warszawy.

      • I MIEJSCE W KONKURSIE DLA MICHAŁA

       Duży sukces naszego ucznia Michała Achimowicza ucznia klasy 8b, który zajął I miejsce w konkursie biologiczno - polonistycznym organizowanym przez Zespół Szkół w Suchowoli. Michał pod opieką p. Katarzyny Grajewskiej stworzył artykuł pt: "Mamy przecieki z przyszłości! Jest nadzieja dla ludzkości".

     • OBRAZKI Z PODLASIA ŁUKASZA HOROSZKO
      • OBRAZKI Z PODLASIA ŁUKASZA HOROSZKO

       W piątek 21 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Ziemi, odbyło się spotkanie z fotografem i przyrodnikiem Łukaszem Horoszko, podczas którego przedstawione zostały zdjęcia i filmy ukazujące piękno gminy Suchowola.

       Pokaz Pana Łukasza uświadomił obecnym na spotkaniu, jak unikalna jest przyroda naszego regionu. Dowiedzieliśmy się również, jak trudno jest wykonać piękne zdjęcia oraz to, że niektórych zdjęć nie da się powtórzyć, bo sfotografowane obiekty już nie istnieją z powodu degradacji środowiska przez człowieka. W związku z tym, Pan Łukasz ogłosił challenge, polegający na zrobieniu dobrego uczynku na rzecz przyrody oraz przesłaniu zdjęć i filmów z podjętych działań, na które czekamy do końca kwietnia.

     • ZWIERZĘCY MODELE
      • ZWIERZĘCY MODELE

       Uczniowie klasy 5a gościli na języku polskim specjalnych gości - chomika Emilki i królika Izy. Zwierzaki były pretekstem do doskonalenia swoich umiejętności pisarskich dotyczących opisów zwierząt. W przyszłości przyda im się to do pisania ciekawszych opowiadań oraz ogłoszeń.

     • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
      • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

       Dnia 21 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce obył się Finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

       W Finale udział wzięło łącznie 10 drużyn, które rywalizowały w następujących grupach: – uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2011 i młodsi) – Grupa I, – uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2008 i młodsi) – Grupa II.

     • WARSZTATY PISARSKIE W TERENIE
      • WARSZTATY PISARSKIE W TERENIE

       Uczniowie bardzo często zastanawiają się czy to czego uczą się w szkole przyda im się w dorosłym życiu. Na ostatnich lekcjach pani Katarzyna Grajewska korzystając z pięknej wiosennej pogody zabrała uczniów klasy 5a na lekcję w terenie.

       Tematem zajęć było doskonalenie umiejętności pisania opisów - zdecydowaliśmy się zatrzymać w Parku Miejskim w Suchowoli, aby napisać opis pomnika ks. J. Popiełuszki. Uczniowie doszukali się wielu detali i miło spędzili lekcję na warsztatach pisarskich.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
      • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

       22 kwietnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. To bardzo ważne święto ekologiczne, którego głównym celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

       20 kwietnia uczniowie klas l-lll wspólnie świętowali obchody tego ważnego dnia. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorach Matki Ziemi. W ramach "Koncertu dla Ziemi" - każda klasa przygotowała i zaśpiewała piosenkę. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w turnieju ekologicznym, podczas którego rozwiązywali rebusy, zagadki i zadania z zakresu ekologii. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o nasze środowisko. To był ciekawy dzień, który miejmy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi. Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i wspólnie musimy o nią dbać.

     • PODSUMOWANIE UCZTY SMAKOSZA
      • PODSUMOWANIE UCZTY SMAKOSZA

       W poniedziałek 17 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Uczciliśmy go zdrową Ucztą Smakosza przygotowaną przez uczniów należących do Szkolnego Wolontariatu.

       Akcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu odżywiania się i jednocześnie idei wolontariatu, min. niesienia bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Zbiórka ze sprzedaży pysznych i zdrowych przekąsek, musów i soków była kolejnym krokiem udziału w kampanii Pola Nadziei pod hasłem: „Podaruj im nadzieję”.

     • "Bieganie to najpiękniejsza bajka, w której główną rolę grasz sam."
      • "Bieganie to najpiękniejsza bajka, w której główną rolę grasz sam."

       W sobotnich półfinałach w biegach przełajowych na super przygotowanych trasach w Przewięzi wzięli udział następujący biegacze: Karczewski Michał, Luty Błażej, Misiewicz Damian, Skibicki Adrian, Sawicki Norbert, Lewantowicz Paweł, Walendzik Maciej, Gniedziejko Artur, Achimowicz Michał, Gnidziejko Emil. Awans do finału wojewódzkiego wywalczyli następujący zawodnicy: Karczewski Michał (4 m), Sawicki Norbert (6 m) i Gnidziejko Emil (7 m). Gratulujemy Życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Supraślu.

      • EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTÓW

       Pomimo tego, że miniony szkolny tydzień był bardzo krótki to dla naszych ósmoklasistów był jednym z najbardziej wymagających okresów w tym roku. Ostatnie trzy dni spędzone na pisaniu egzaminów próbnych ósmoklasiści pożegnali z radością. Próba generalna za nimi. Teraz wielkimi krokami zbliża się ich premierowy udział w pierwszych w życiu egzaminach. Trzymamy za nich kciuki już teraz!

     • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA
      • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA

       W poniedziałek 17 kwietnia w naszej szkole odbędzie się zdrowa Uczta Smakosza, z której dochód przeznaczymy na pomoc dzieciom z białostockiego hospicjum domowego w ramach kampanii Pola Nadziei.

       „Podaruj im nadzieję” to tegoroczne hasło pod jakim Fundacja „Pomóż Im” rozpoczyna 13. edycję kampanii Pola Nadziei.

     • Biegi Przełajowe
      • Biegi Przełajowe

       Udany start zaliczyli chłopcy że Szkoły Podstawowej w Suchowoli w indywidualnych biegach przełajowych w Szudziałowie dnia 4 kwietnia br. Na uwagę zasługuje: I m. Sawickiego Norberta, II m. Gniedziejko Emil, IV m Karczewski Michał. Ponadto awans do półfinału woj. uzyskali: Gniedziejko Artur, Achimowicz Michał, Walendzik Maciej, Luty Błażej, Skbicki Adrian, Misiewicz Damian, Lewantowicz Paweł.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

       2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego pisarza H. CH. Andersena jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

       W związku z tym świętem, nasza biblioteka oraz "Sówka" Kasia z kl. 5b, zaprezentowała Teatrzyk Kamishibai wszystkim uczniom z klas 0-III oraz Przedszkolakom. Przeczytała bajkę terapeutyczną Agnieszki Antosiewicz pt.: "Wyjątkowy tygrysek". Wszystkie dzieci z zainteresowaniem odsłuchały i poznały opowieści o zwierzętach z ZOO.

     • ZUCHY W POSZUKIWANIU JAJEK
      • ZUCHY W POSZUKIWANIU JAJEK

       Na zuchowej zbiórce przed świętami wielkanocnymi zuchy szukały w parku jajek ukrytych przez zajączka. Tak je pochował, że trudno było je znaleźć. Dalsze zabawy zakłócił śnieg, który już nie powinien padać. Musieliśmy się schować na przystanku autobusowym. To też była atrakcja, bo porozmawialiśmy o podróżach.

     • SIÓDMA KLASA O PROFILU KULINARNYM?
      • SIÓDMA KLASA O PROFILU KULINARNYM?

       Siódmoklasiści nie ustają w szlifowaniu swoich umiejętności kulinarnych - po pizzy przyszedł czas na deser. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że ich specjalizacja to kulinaria.

       Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się skąd na szkolnych korytarzach pojawił się dzisiaj przyjemny słodki zapach to odpowiedź można było znaleźć w świetlicy, gdzie klasa 7a przygotowywała pachnące i gorące gofry. Wszystko to po to, aby w przyjemnej atmosferze zjeść klasowe śniadanie. Nie zabrakło słodkich, kolorowych dodatków.

   • WAŻNE!

   • Godziny dzwonków

    Środa 06.12.2023
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 114592