• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
   • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
   • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
    Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
   • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
   • Aktualności

     • PLANETA ENERGII
      • PLANETA ENERGII

       Uczniowie klasy IIb wzięli udział w bardzo ciekawym projekcie „Planeta Energii”. Skierowany jest on do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Udział w programie to znakomita okazja, by wyjść poza schemat standardowych zajęć i w kreatywny sposób przeprowadzić z dziećmi lekcje na temat zagadnień szeroko rozumianej energii oraz bioróżnorodności wokół nas. Dzięki realizacji zajęć projektowych nasi uczniowie otrzymali wspaniały prezent, który posłuży do realizacji kolejnych ciekawych wyzwań już na wiosnę.

     • WYSYŁAMY KARTKI BOŻONARODZENIOWE
      • WYSYŁAMY KARTKI BOŻONARODZENIOWE

       Lubimy otrzymywać prezenty, ale równie miło jest je dawać. Otrzymanie tradycyjnej kartki świątecznej, zaadresowanej własnoręcznie przez dziecko i dostarczonej za pośrednictwem poczty wywoła uśmiech na niejednej twarzy.

     • SAVOIR - VIVRE W PRAKTYCE
      • SAVOIR - VIVRE W PRAKTYCE

       „Savoir-vivre” to trudne słowo, które nie powinno być obce żadnemu dziecku. Umiejętność zachowania się w określonych sytuacjach jest jak pływanie czy jazda na rowerze, trzeba się nauczyć, a potem robi się to odruchowo. Uczniowie klasy IIA uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących dobrych manier w różnych sytuacjach i miejscach. Zajęcia odbyły się w Majątku Morgi, gdzie dzieci poznały nie tylko teorię, ale miały możliwość zastosowania wszystkiego czego się dowiedziały w praktyce. Warsztaty prowadzone były w formie wesołej zabawy, podczas której nie zabrakło gier i różnych aktywności. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w praktycznej lekcji dobrych obyczajów w kontakcie ze zwierzętami. To był wartościowy czas.

     • AKADEMIA PSZCZOŁY - BOHATERA W KLASACH PIERWSZYCH
      • AKADEMIA PSZCZOŁY - BOHATERA W KLASACH PIERWSZYCH

       Akademia Pszczoły Bohatera zagościła również w klasach pierwszych. Dziękujemy panu Dariuszowi, za bardzo ciekawe spotkanie, w czasie którego uczniowie zapoznali się ze zwyczajami pszczół oraz ich znaczeniem dla przyrody. Podczas zajęć pierwszoklasiści poznali budowę ula, dowiedzieli się jak powstaje miód, kit i wosk, jak wygląda i pachnie pyłek kwiatowy oraz mogli obejrzeć i dotknąć akcesoriów pszczelarza.

     • GWIAZDY W BIBLIOTECE​​​​​​
      • GWIAZDY W BIBLIOTECE​​​​​​

       Członkowie Koła Bibliotecznego "SÓWKA" wzięli udział w warsztatach świątecznych i stworzyli oryginalne gwiazdki z torebek śniadaniowych oraz dali drugie życie starym książkom, zamieniając ich karty w choinki. Wykonane elementy dekoracji można zobaczyć na gazetce ściennej w wypożyczalni. A jak już odwiedzicie bibliotekę, to czekają tu na Was nowości wydawnicze. Zapraszamy:)

     • NAJMŁODSI RECYTUJĄ MICKIEWICZA
      • NAJMŁODSI RECYTUJĄ MICKIEWICZA

       6 grudnia uczennice z klas drugich oraz uczeń klasy 3a wystąpili przed kolegami i koleżankami z klas pierwszych. Dzieci recytowały wiersze Adama Mickiewicza. Najmłodsi uczniowie byli pod wrażeniem występów.

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI
      • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI

       Uczniowie naszej szkoły odznaczyli się także sukcesami w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Bezpiecznie na wsi" organizowanym przed Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku i Szkołę Podstawową w Dolistowie Starym.

       Osiągnięcia prezentują się następująco:

       I miejsce - Kamila Sienkiewicz kl. 8a

       II miejsce - Bartosz Jackiewicz kl. 8a, Dawid Misiewicz kl. 5a oraz Piotr Staranowicz kl. 7b

     • XXV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ADAMA MICKIEWICZA
      • XXV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ADAMA MICKIEWICZA

       Dnia 07.12. 2023r. w SP nr 1 w Sokółce odbył się XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza, którego mottem był fragment ballady "Romantyczność" „Miej serce i patrzaj w serce”.

       Wśród uczniów w 12 szkół podstawowych powiatu sokólskiego, znaleźli się przedstawiciele z naszej szkoły.

     • PORWANIE MIKOŁAJA!
      • PORWANIE MIKOŁAJA!

       Żartujemy, tak naprawdę klasa 8a ma znajomości na Biegunie Północnym i św. Mikołaj poszedł z młodzieżą dobrowolnie na sesję zdjęciową do parku. Ugościł uczniów w swoich saniach i odleciał, aby przygotowywać prezenty. Ósmoklasiści tymczasem wrócili do szkoły, aby ogrzać się przy choince i śpiewając świąteczne piosenki wymienić się prezentami, jak zwykli praktykować przez wszystkie lata.

     • MIKOŁAJKI
      • MIKOŁAJKI

       6 grudnia jak co roku specjalny gość odwiedza grzeczne dzieci. Musiał także zawitać do naszej szkoły, ponieważ u nas takich nie brakuje. Mikołajkowy dzień był pełen wrażeń - wszystkie klasy uczestniczyły w seansach kinowych i oglądały świąteczne filmy, a do tego jeszcze św. Mikołaj miał dla wszystkich słodkie prezenty. Nie zabrakło wypraw do Parku Miejskiego, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia w mikołajowych saniach i wśród najnowszych iluminacji.

      • ARYTMETYKA MENTALNA

       Zapraszamy DZIECI wraz z RODZICAMI na bezpłatną lekcję pokazową Arytmetyki Mentalnej w Szkole Podstawowej w Suchowoli 11.12.2023 (poniedziałek) o godzinie 12.45 - 13.30 w sali nr 7.

       Arytmetyka Mentalna to znana od dawna japońska metoda rozwijająca kompetencje matematyczne i logiczne dzieci!

       Już ponad 54.000 uczniów w 29 krajach rozwija się lepiej dzięki tej metodzie.

     • NOWE ROBOTY
      • NOWE ROBOTY

       Nasza szkoła systematycznie powiększa swój asortyment robotów. Oprócz Ozobotów, Genibotów, Intelino pojawiły się niedawno zakupione Photony. Roboty są używane podczas różnych zajęć, m.in. : zajęć korekcyjno - kompensacyjnych, zajęć komputerowych oraz zajęć rozwijających z matematyki.

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY
      • WYCIECZKA DO WARSZAWY

       Uczniowie klas siódmych i klasy ósmej z gościnnym udziałem także najstarszych uczniów ze szkoły w Chodorówce wyjechali na wycieczkę do stolicy naszego kraju.

       Głównym punktem podróży była wizyta w Sejmie RP - grupa miała okazję zwiedzić budynek oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. funkcjonowania polskiego rządu. Dodatkową atrakcją był udział w trwających tego dnia obradach Sejmu.

     • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS NAJSTARSZYCH
      • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS NAJSTARSZYCH

       Tydzień wcześniej byli tylko kibicami. W piątek 01.12.2023r. nasi uczniowie poszli za ciosem i rozegrali turniej piłki siatkowej klas VII-VIII chłopców. Po meczach pełnych emocji i gorącym kibicowaniu klasa VII A zajęła I miejsce, klasa VIII A II miejsce, klasa VII B III miejsce.

       Gratulacje!

     • LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „PODLASCY ŻYDZI”
      • LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „PODLASCY ŻYDZI”

       Dn. 30 listopada 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla wyróżnionych uczestników III edycji Konkursu Historycznego pt. „Podlascy Żydzi” zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku.

       Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Białegostoku, Białostocki Ośrodek Kultury - Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz patroni medialni: TVP 3 BIAŁYSTOK i Polskie Radio Białystok.

     • ANDRZEJKI
      • ANDRZEJKI

       Dawniej andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Nadal są jednak wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

       „Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”.

     • PSZCZOŁA BOHATER W III KLASIE
      • PSZCZOŁA BOHATER W III KLASIE

       29 listopada uczniowie klasy III a gościli na zajęciach pana Dariusza Makarewicza, który wyjątkowo interesująco opowiadał o pszczołach, o ich życiu, zwyczajach, a także ich znaczeniu w przyrodzie. Uczniowie mogli poznać budowę ula, dotknąć ramek, powąchać pyłku i posmakować miodu, jabłuszek i soku. Zajęcia te odbywały się w ramach projektu Akademia Pszczoły Bohatera. Na pewno zachęciły wszystkich do zgłębiania wiedzy o tych pożytecznych owadach.

     • AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA
      • AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

       Uczniowie klas drugich rozpoczęli realizację projektu "Akademia Pszczoły Bohatera ".

       Celem projektu jest zwrócenie uwagi jak ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie oraz kształtowanie postaw prośrodowiskowych uczniów. Podczas zajęć z nauczycielem biologii panem Dariuszem Makarewiczem, który jest jednocześnie pasjonatem pszczół, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tych bardzo pożytecznych owadach.

    • WAŻNE!

    • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

     26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

     Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

     84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

   • Godziny dzwonków

    Piątek 24.05.2024
   • Kalendarz

     brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Nasze media społecznościowe

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 373357