• 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!
      • Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowali POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Głównym punktem programu były występy artystyczne uczniów klas 4-8 podczas Gali Walentynkowej na Dworze Królowych: Małgorzaty i Agnieszki. Uczestnicy prezentowali znane pary miłosne z literatury, historii, filmów lub bajek.
      • Ostatni przedświąteczny szkolny dzień upłynął nam w artystycznej atmosferze. Po korytarzach niosły się melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.
        Podczas uroczystości szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas II - V pod kierunkiem ks. Michała oraz p. Agaty Misarko. Główną część spotkania stanowił koncert kolęd w wykonaniu wszystkich klas szkoły podstawowej oraz grupy z przedszkola. Śpiewali najmniejsi, nieco wię
      • W dniach 5 -7 grudnia w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Dzięki hojności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, sprzedaliśmy mnóstwo pięknych ozdób bożonarodzeniowych i pysznych pierników na kwotę 5560 zł.
      • Aktualności

          • SENSORYCZNA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO
            • SENSORYCZNA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

              Jakiś czas temu klasa 6a miała okazję wziąć udział w eksperymentalnej lekcji, podczas której został im "odebrany" zmysł wzroku. Uczestnicy mogli postrzegać otoczenie i wykonywać zadania dzięki pozostałym zmysłom lub współpracy między sobą. Pani Kasia wraz z Beatą, Natalką i Martyną przygotowały przedmioty, które pozostali musieli rozpoznać po dotyku, opisać je krótko, dodatkowym utrudnieniem były hałasy emitowane przez prowadzących. Szóstoklasiści poradzili sobie z rozpoznawaniem zapachów najpopularniejszych przypraw. Zdecydowanie jako najtrudniejsze wszyscy uznali określenie swojego położenia w sali oraz kierunków okno - drzwi.

          • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI
            • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

              23 kwietnia odbyło się spotkanie podsumowujące wszystkie działania realizowane w ramach obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie klas I-III wykonali wiele inicjatyw, dzięki którym uczyli się jak dbać o naszą planetę.

              Oto kilka aktywności realizowanych przez dzieci: spotkanie z przedstawicielem Biebrzańskiego Parku Narodowego, wykonanie budek lęgowych dla ptaków, domków dla owadów, jeży i nietoperzy; wykonanie poidełek dla owadów; wyjazd klas trzecich do Biebrzańskiego Parku Narodowego; udział w różnego rodzaju akcjach: „Posadź z nami drzewo”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz wiele innych ciekawych wydarzeń.

          • SPOTKANIE Z EDUKATOREM Z BPN
            • SPOTKANIE Z EDUKATOREM Z BPN

              W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi klasy IV-VI spotkały się z edukatorem z Biebrzańskiego Parku Narodowego. Pan Bogdan Browarski w ciekawy sposób przekazał uczniom wartościowe informacje dotyczące ochrony środowiska oraz przedstawił skutki zaśmiecania przyrody. Uczniowie mogli również poznać wiele ciekawostek przyrodniczych np. poznali budowę czaszki bobra lub różnicę pomiędzy porożem i rogami. Była to wartościowa lekcja, która zapadanie uczniom w pamięci.

          • KOLEJNA GRUPA ROZPAKOWAŁA BOX NIESPODZIANKĘ
            • KOLEJNA GRUPA ROZPAKOWAŁA BOX NIESPODZIANKĘ

              Kolejna grupa - tym razem klasa 0b - otrzymała latający list. Zajęcia w ramach akcji #ajakbox we współpracy z Fundacja A jak zainteresowały dzieci. Każdy bardzo chętnie zgłaszał się do wykonywania poszczególnych zadań. Było ruchowo, było intelektualnie. Najbardziej spodobały się dzieciom zadania, które wykonują na co dzień, np. zapinanie bluzy na zamek, ale przy małym utrudnieniu w postaci okularów utrudniających widzenie.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
            • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

              23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku obchody tego święta organizowane są po raz 29-ty i odbywają się pod hasłem: "Języki rdzenne!". Hasło nawiązuje i promuje różnorodności językowe i wielojęzyczności na całym świecie. 23 kwietnia to również ważna data dla literatury. W tym dniu obchodzimy rocznice śmierci lub urodzin wybitnych pisarzy.

          • PIĘCIOLATKI W AKCJI "A JAK BOX"
            • PIĘCIOLATKI W AKCJI "A JAK BOX"

              Z przyjemnością chcemy poinformować, iż w naszej szkole ruszyły zajęcia z ramienia akcji "#ajakbox" skierowanej do przedszkolaków i uczniów klas I-III. Jest to druga edycja programu organizowanego przez Białostocką Fundacja A jak. Do akcji "A jak Box" zostało zakwalifikowanych 20 grup (10 przedszkolnych i 10 szkolnych) - w tym nasza grupa 5-latków oraz klasa 0b, 1a, 2b.

          • KONFERENCJA "BEZPIECZNA SZKOŁA W CYFROWYM ŚWIECIE"
            • KONFERENCJA "BEZPIECZNA SZKOŁA W CYFROWYM ŚWIECIE"

              W ramach działań Koalicji na rzecz e-bezpieczeństwa województwa podlaskiego odbyła się konferencja, w której udział wzięli zaproszeni dyrektorzy oraz nauczyciele z naszego województwa. Naszą szkołę reprezentowała pani pedagog - Katarzyna Grajewska.

              Celem spotkanie była ochrona mieszkańców województwa podlaskiego przed cyberprzestępczością, ograniczanie jej wpływu na życie codzienne mieszkańców, ich poczucia bezpieczeństwa, zdrowia i majętności. Dzięki współpracy podmiotów takich jak: Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku, Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), TVP3 Białystok oraz Radia Białystok został podpisany list intencyjny w obecności wicepremiera, ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego.

          • UDZIAŁ W KONFERENCJI "POMÓC W KRZYWDZIE. JAK CHRONIĆ I WSPIERAĆ NASZE DZIECI?"
            • UDZIAŁ W KONFERENCJI "POMÓC W KRZYWDZIE. JAK CHRONIĆ I WSPIERAĆ NASZE DZIECI?"

              17 kwietnia 2024 roku Wojewoda Podlaski wraz z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Podlaskim Kuratorem Oświaty i Miastem Białystok zorganizowali konferencję „Pomóc po krzywdzie. Jak chronić i wspierać nasze dzieci?” dla zainteresowanych nauczycieli. Naszą szkołę reprezentowała pani Małgorzata Bagińska. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się w jaki sposób pomóc dzieciom krzywdzonym i jak do krzywdy nie dopuścić, dlaczego krzywda często związana jest z tajemnicą, co na to prawo – między innymi takie zagadnienia zostały poruszone podczas konferencji. Specjaliści przybliżyli również problematykę działań na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym, a także poruszyli temat Standardów Ochrony Dziecka. Swoimi doświadczeniami podzielili się m.in.: dr hab. Wioletta Danilewicz – pełnomocnik wojewody podlaskiego ds. dzieci i młodzieży, prof. Marek Konopczyński – pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds

          • A LAS ZIELONY SZUMI...
            • A LAS ZIELONY SZUMI...

              Z piosenką na ustach, z lupami w ręce, uczniowie klas III wyruszyli 11 kwietnia do leśniczówki Trzyrzeczki na spacer do magicznie kolorowego, wiosennego lasu. Królowała soczysta zieleń młodych liści, przez którą przebijały się białe i żółte zawilce, filetowy groszek, fiołki, kokorycz, łuskiewnik i niebieskie przylaszczki. Dzieci rozpoznawały nazwy kwiatów, poznały warstwową budowę lasu. Pani Ani i pani Justyna, pracujące w BPN zaprosiły także na spacer w koronach drzew. Jak to możliwe? Oglądając zdjęcia może znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

          • SUKCES NA ZAWODACH STRZELECKICH
            • SUKCES NA ZAWODACH STRZELECKICH

              17 kwietnia nasi uczniowie wystartowali w Finale Województwa Podlaskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w strzelectwie sportowym zajmując 4 miejsce. Jest to doskonały wynik, gdyż musieli rywalizować z uczniami, którzy strzelanie mają w programie zajęć sportowych lub trenujących na co dzień w klubie strzeleckim "Kaliber". Chłopcy wystąpili w składzie: Damian Milewski, Damian Misiewicz, Przemek Wirkowski. GRATULACJE!!!

          • WARSZTATY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
            • WARSZTATY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

              15 kwietnia gościliśmy w naszej szkole pana dr Roberta Ćwikowskiego, który jest psychologiem, pedagogiem, specjalistą psychoterapii uzależnień, a także specjalistą przeciwdziałania przestępczości nieletnich. Spotkania z uczniami oraz rodzicami odbyły się w podziale na trzy grupy wiekowe: 4-6 klasy, 7-8 klasy oraz rodzice. Warsztaty dotyczyły tematu odpowiedzialności prawnej nieletnich za zachowania ryzykowne.

          • MIĘDZYKLASOWE ELIMINACJE MŁODYCH RECYTATORÓW
            • MIĘDZYKLASOWE ELIMINACJE MŁODYCH RECYTATORÓW

              19 kwietnia odbyły się miedzyklasowe eliminacje młodych recytatorów z klas 2a, 2b i 3a do konkursu pod hasłem: "Wiosna otwiera nam oczy i serca".

              Uczniowie wspaniałe zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce wiosennej. Niezwykle trudno było wyłonić reprezentantów. Poziom był bardzo wysoki.

          • BAJKA MUZYCZNA "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE"
            • BAJKA MUZYCZNA "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE"

              16 kwietnia, uczniowie klas pierwszych obejrzeli aktywizującą bajkę muzyczną „O Rybaku i Złotej Rybce”, w wykonaniu Teatru Ence – Pence. Podczas słuchania bajki, dzieci wyruszyły w muzyczną, morską wyprawę i z zaangażowaniem włączyły się we wspólne tworzenie przedstawienia, stając się nie tylko odbiorcami, ale również twórcami. W trakcie muzycznej podróży pierwszoklasiści aktywnie słuchali muzyki, grali na instrumentach, twórczo wykorzystywali rekwizyty, odzwierciedlając tym samym świat ukazany w bajce.

          • RUSZYŁY EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTY
            • RUSZYŁY EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTY

              Od dzisiejszego poranka nasi najstarsi uczniowie przystępują do próbnych egzaminów ósmoklasisty. Jako pierwszy na warsztat trafił język polski, już jutro czeka młodzież królowa nauk - matematyka, aby w środę zakończyć egzaminacyjny maraton i zmierzyć się z zadaniami z angielskiego oraz rosyjskiego.

          • "LITERACKI SMS - POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW"
            • "LITERACKI SMS - POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW"

              Ogólnopolski Konkurs Literacki dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych „LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW

              Uczniowie z klasy 7a: Sofia Ben Hassine, Damian Misiewicz i 7b: Piotr Staranowicz, rozwijali swój talent literacki biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim, Literacki SMS- poezja i proza na 160 znaków”. We współzawodnictwie uczestniczyło około 600 uczniów z całej Polski oraz ponad 200 nauczycieli.
              Konkurs miał na celu zachęcanie młodzieży do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomagał odkrywać wrażliwość, zachęcał do formułowania sądów, opinii, ocen oraz nadania im literackiej, artystycznej formy. Rozwijał umiejętności językowe, zmuszając do jasnego i precyzyjnego wypowiadania się poprzez krótkie komunikaty. Uświadamiał młodzieży możliwości wykorzystania zdobyczy techniki dla celów artystycznych.

          • LEŚNA SŁUŻBA HARCERSKA
            • LEŚNA SŁUŻBA HARCERSKA

              Nasi harcerze sobotę spędzili w lesie biorąc aktywnie udział w akcji POSADŹMY RAZEM DRZEWO! Prócz sadzenia młodych brzóz i świerków przygotowali stanowisko zadaniowe dla uczestników akcji, które cieszyło się ogromną popularnością. Podczas integracji międzypokoleniowej i międzywyznaniowej mieli okazję także sami wziąć udział w zagadkach serwowanych przez Policję, OSP Suchowola , Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Lasy Państwowe i Koło Seniora. Dodatkową przerwą od pracy był spacer z ornitologiem. Przy okazji posprzątali trasę swojego spaceru.

          • SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM SZKOLNYM
            • SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM SZKOLNYM

              W czwartek 11 kwietnia odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z lekarzem stomatologiem. Brali w nim udział uczniowie klas czwartych i piątych. Na spotkaniu pan stomatolog wyjaśnił jak należy prawidłowo myć zęby, ile czasu powinno trwać szorowanie czy jak często należy zmieniać szczoteczki. Uczniowie mieli również pytania do specjalisty, na które otrzymali rzetelne odpowiedzi. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał pastę do zębów.

          • "PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW"
            • "PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW"

              9 kwietnia 2024 roku Katarzyna Żurkowska, uczennica klasy 6b wzięła udział w XV Konkursie "Piosenki pokolenia naszych rodziców", który odbył się w Tykocinie. Kasia otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!

          • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA
            • ZDROWA UCZTA SMAKOSZA

              Wolontariat szkolny również aktywnie włączył się w działania w ramach Światowego Dnia Zdrowia.

              „Pomoc ma kwitnącą moc”

              To tegoroczne hasło w kampanii „Pola nadziei”, w której nasza szkoła bierze udział już kolejny raz. Akcja ma na celu bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom z całego województwa podlaskiego. 9 kwietnia włączyliśmy się do kampanii i zorganizowaliśmy Zdrową Ucztę Smakosza. Wolontariusze i nie tylko przygotowali zdrowe smakołyki, które rozeszły się w tempie błyskawicznym. Udało nam się uzbierać 1010 zł, które zostaną przekazane podopiecznym fundacji „Pomóż Im”.

        • WAŻNE!

        • Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla ucznia Szkoły Podstawowej:

          26 8094 0009 0000 0286 2000 0040 

          Numer rachunku konta dotyczącego obiadów dla dziecka uczęszczającego do Przedszkola:

          84 8094 0009 0000 0387 2000 0030

      • Godziny dzwonków

        Piątek 26.04.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Nasze media społecznościowe

      • Liczba wizyt

        liczba odwiedzin: 358390