Strona główna
Aktualności
OSTATNIA WSPÓLNA WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH
22.06.2026Końcówka roku szkolnego to czas podsumowań i wspólnych wspomnień. Uczniowie klas ósmych wybrali się na swoją ostatnią szkolną wycieczkę do Warszawy, która dostarczyła wielu emocji, wrażeń i okazji do integracji.
Program wyjazdu był bardzo różnorodny. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności współpracy, logicznego myślenia i kreatywności podczas zabawy w escape roomach, gdzie liczyła się komunikacja, zaangażowanie i wspólne poszukiwanie rozwiązań.
BAL ÓSMOKLASISTÓW 2026
22.06.2026Za nami wyjątkowy wieczór pełen radości, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Bal Ósmoklasistów był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, tańców, rozmów i integracji przed zakończeniem ważnego etapu edukacji.
Nie zabrakło pysznego jedzenia, świetnej atmosfery oraz czasu na wykonanie ostatnich wspólnych zdjęć, które na długo pozostaną piękną pamiątką szkolnych lat.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH
22.06.202618 czerwca odbyło się rozdanie nagród i dyplomów w dwóch konkursach.
Pierwszy z nich, to dobrze wszystkim znany Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie klas młodszych, którzy otrzymali wyróżnienia w tym prestiżowym teście to:
Oliwia Walijewska kl. 2a
Antoni Szubzda kl. 3a
Drugi to AleMózgi! Ogólnopolski konkurs matematyczno - informatyczny, który składał się z III etapów i zawierał serię niesamowicie trudnych pytań. Uczniowie naszej szkoły z najlepszymi wynikami to:
ZŁOTY MEDAL W SKOKACH
22.06.2026Z przyjemnością informujemy, iż nasza uczennica Nadia Zozula zajęła I m. w Regionalnych Zawodach w Skokach.
Złoty Medal Cieliczanka 2026!
Gratulujemy!
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA U16 W LEKKOATLETYCE
22.06.2026Lekkoatletyka uczy, że sukces rodzi się z codziennej pracy, cierpliwości i wytrwałości. Każdy trening, każdy start i każda walka o kolejne centymetry czy sekundy budują charakter młodego sportowca".
W sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa U16 w lekkoatletyce, które były jednym z ostatnich akcentów kończącego się sezonu. Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali ogromne zaangażowanie, wolę walki i sportowy charakter, zdobywając łącznie sześć medali. To kolejny dowód na to, że systematyczna praca na treningach przynosi efekty, a talent połączony z determinacją pozwala osiągnąć świetne wyniki.
DEBIUT W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
18.06.2026Pierwszy raz na piasku i już wiemy jedno - siatkówka plażowa uczy dwóch rzeczy: walczyć o każdą piłkę i godnie upadać. Dziś mieliśmy okazję zadebiutować w zupełnie nowej dla nas dyscyplinie - siatkówce plażowej. Podczas finałów wojewódzkich w Mońkach nasi zawodnicy zdobywali pierwsze cenne doświadczenia. Chłopcy zakończyli rywalizację na 5 miejscu, a dziewczęta na 7. To był ważny krok i świetna lekcja na przyszłość. Cieszy nas, że wielu osobom ta forma gry bardzo się spodobała. Wracamy bogatsi o doświadczenie, nowe siniaki i przekonanie, że piasek jest wszędzie... dosłownie wszędzie.
SPORTOWA ZBIÓRKA HARCERZY
18.06.2026Dużo śmiechu, sportowych emocji i świetnej zabawy!
Podczas ostatniej zbiórki nasze harcerki i harcerze wzięli udział w nietypowym meczu siatkówki. Zamiast zwykłej piłki wykorzystaliśmy ogromną piłkę do ćwiczeń, co sprawiło, że rozgrywka była jeszcze bardziej wymagająca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji.
WYNIKI KONKURSU "THE BIG CHALLENGE"
18.06.202617.06.2026 r. odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Języka ngielskiego The Big Challenge.
W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowało aż 46 uczniów z klas 4–8. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, odwagi oraz chęci rozwijania swoich umiejętności językowych. Zachęcamy do udziału w konkursie również w przyszłym roku szkolnym!
NASZE TALENTY
18.06.2026Zakończenie klasy trzeciej to wyjątkowy moment – czas podsumowań, wspomnień i prezentowania swoich talentów oraz pasji. Uczniowie klasy III b mieli okazję pochwalić się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami, które rozwijali zarówno w szkole, jak i poza nią. Zaprezentowali talenty plastyczne, przyrodnicze, manualne, taneczne, kulinarne i wiele innych. Bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia oraz cenne umiejętności, po wakacjach rozpoczną kolejny etap swojej edukacyjnej przygody. Życzymy im wielu sukcesów, radości z nauki i spełnienia marzeń.
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
18.06.2026W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczniowie klas I - III uczestniczyli w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania, które mogą pomóc uratować życie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, dzięki którym utrwalili kolejność działań ratunkowych, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Nauczyli się sprawdzać przytomność poszkodowanego, prawidłowo wzywać pomoc przez telefon, oceniać oddech, układać osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz wykonywać uciśnięcia klatki piersiowej na fantomie. Dowiedzieli się również, na czym polegają oddechy ratownicze. Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” pomaga kształtować wśród uczniów podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz budować pewność siebie w sytuacjach wymagających szybkiego i odpowiedzialnego działania. Wszyscy uczniowie z
BEZPIECZNIE W SIECI - WAŻNA LEKCJA KLASY 5B
17.06.2026Podczas ostatniej lekcji wychowawczej uczniowie klasy 5b poruszyli niezwykle aktualny temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz higieny cyfrowej. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia filmu „Dopamina” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który stał się punktem wyjścia do rozmowy o wpływie nowych technologii i mediów społecznościowych na nasze codzienne życie. Uczniowie zastanawiali się, jak odpowiedzialnie korzystać z urządzeń elektronicznych, dbać o równowagę między światem online i offline oraz chronić swoją prywatność w sieci. To była cenna lekcja, która skłoniła do refleksji nad własnymi nawykami cyfrowymi i przypomniała, że bezpieczeństwo w Internecie jest równie ważne jak bezpieczeństwo w świecie rzeczywistym.
HISTORYCZNA PODRÓŻ PO PODLASIU
17.06.202612 czerwca uczniowie klas IV i V uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku oraz Tykocina. Wyjazd był dofinansowany z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach przedsięwzięcia "Poznajemy Podlaskie".
Pierwszym punktem programu byᄈa wizyta w Muzeum Medycyny i Farmacji. Uczniowie z przewodnikiem obejrzeli dawne gabinety lekarskie, instrumenty medyczne, historyczną aptekę oraz wykonali z gipsu odlew Pałacu Branickich. Następnie grupa udała się na spacer po zjawiskowych Ogrodach Branickich. Kolejnym etapem było przejście na reprezentacyjny deptak Białegostoku - Rynek Kościuszki. Po krótkim spacerze grupa udała się na zaplanowany wcześniej, wspólny obiad regeneracyjny.
WRĘCZENIE DYPLOMÓW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR"
16.06.2026Z radością informujemy, że odbyło się wręczenie dyplomów za udział oraz nagród uczniom, którzy zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom.
PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO "AKADEMIA ZAWODÓW"
16.06.2026W mijającym roku szkolnym wychowankowie świetlicy z klas 0 -3 realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Akademia Zawodów” pod patronatem Wydawnictwa “Kapelusz z Kwiatami”. Uczniowie zapoznali się z zawodami fryzjera, listonosza, żołnierza, medyka, górnika, florysty, szewca, lekarza weterynarii oraz strażaka. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie projektu była p. Magdalena Piątkowska. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego podsumowania.
DZIEŃ PUSTEJ KLASY - KLASY TRZECIE NA WYCIECZCE
16.06.2026Uczniowie klas trzecich w dniu 12 czerwca udali się na ekscytującą wycieczkę do Podlaskiej Toskanii w okolicy Suwałk. Zwiedzanie zaczęli od mini zoo, gdzie przebywają zwierzęta z różnych stron świata. Największą atrakcją było spotkanie z egzotycznymi mieszkańcami m.in. z kangurami, zebrami, wielbłądami oraz kapibarami. Sympatię dzieci zyskały towarzyskie lemury i surykatki. Niemałą niespodzianką okazała się także możliwość karmienia kóz, lam i alpak w ich zagrodach, co było świetną okazją do zobaczenia ich z bliska. Po intensywnym spacerze na dzieci czekały gorące kiełbaski z ogniska i soczysty arbuz. Wystarczyło również czasu na szaleństwa w Strefie Dmuchańców, gdzie dzieci mogły spożytkować resztki pozostałych tego dnia sił.
WOJEWÓDZKI FINAŁ IGRZYSK DZIECI W LEKKOATLETYCE
15.06.2026"Sport uczy, że sukces nie rodzi się z przypadku - jest efektem pracy, wytrwałości i wiary we własne możliwości"
W piątek (12 czerwca) na stadionie MOSiR w Białymstoku odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w lekkoatletyce. W zawodach startowało po 16 najlepszych zawodników w każdej konkurencji wyłonionych z półfinałów. Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie.
ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI "BAJECZNE DŹWIĘKI"
15.06.2026Wręczenie dyplomów, nagród i upominków za udział w Gminnym Konkursie Piosenki "Bajeczne dźwięki". W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce, Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej oraz Szkoły Podstawowej w Suchowoli. Gratulujemy talentu, pasji, pomysłowości i zachęcamy do udziału w różnorodnych aktywnościach muzycznych organizowanych na terenie naszej Gminy. Nagrody ufundowane zostały przez Szkołę Podstawową w Suchowoli.
DZIEŃ PUSTEJ KLASY W 1A
15.06.202612 czerwca uczniowie z 1A porzucili szkolne ławki, aby spędzić ten dzień na wspólnej nauce, zabawie i integracji poza budynkiem szkoły. Nasza klasa na kilka godzin zupełnie opustoszała a na twarzach pierwszoklasistów zagościły ogromne uśmiechy. Uczniowie udali się na warsztaty robienia pizzy do restauracji Okno na Biebrzę. Każdy uczeń otrzymał kawałek ciasta i samodzielnie komponował swoje ulubione smaki. Własnoręcznie przygotowane pizze smakowały wyśmienicie. Po sytym posiłku klasa rozpoczęła zabawę na kręgielni, aby spalić kalorie i sprawdzić swoje siły w sportowej rywalizacji. Tego dnia nie zabrakło również gier i zabaw na świeżym powietrzu. To był niesamowity dzień, który pokazał, że uczyć i integrować można się wszędzie.
WIZYTA W SALONIE FRYZJERSKIM
15.06.2026W miniony piątek uczniowie klasy 2b odwiedzili lokalny zakład fryzjerski w ramach zajęć doradztwa zawodowego. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowieści o codziennej pracy fryzjerki, poznały różnorodne akcesoria fryzjerskie wykorzystywane w salonie oraz mogły usiąść na specjalnym fotelu do mycia włosów, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Dowiedziały się również, jakie cechy fryzjera są ważne w tym zawodzie — m.in. cierpliwość, dokładność, kreatywność i życzliwość wobec klientów. Uczniowie chętnie zadawali pytania, wykazując duże zainteresowanie zawodem i pracą w salonie.Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały za ciekawe spotkanie i możliwość poznania zawodu fryzjerki od środka.