• WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO- FOTOGRAFICZNY ,,FAIR PLAY- TO MÓJ POMYSŁ NA ŻYCIE”
            • WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO- FOTOGRAFICZNY ,,FAIR PLAY- TO MÓJ POMYSŁ NA ŻYCIE”

            • Chętni uczniowie z naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Konkursie Literacko - Fotograficznym organizowanym przez SP 32 w Białymstoku. Hasłem przewodnim była idea tolerancji i zachowania pozbawionego agresji jako najważniejsza przesłanka wychowania młodzieży.

              Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się:

              PIOTR STARANOWICZ z klasy 6b III MIEJSCE

              MICHAŁ KARCZEWSKI z klasy 4b WYRÓŻNIENIE.

              Laureatom życzymy wielu sukcesów oraz zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach.

          • PIOTREK LAUREATEM
            • PIOTREK LAUREATEM

            • 13 czerwca w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyła się gala IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. W wydarzeniu wzięli udział Minister Edukacji i Nauki dr hab. Przemysław Czarnek oraz Prezes KRUS dr Aleksandra Hadzik.

              Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i służyła upowszechnianiu wiedzy o zagrożeniach związanych z obecnością w gospodarstwach rolnych substancji szkodliwych dla życia i zdrowia ludzi oraz innych organizmów żywych: środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp. oraz popularyzowaniu wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

              W tegorocznej edycji uczestniczyło 2 072 dzieci z całej Polski. Wśród 20 laureatów został doceniony uczeń klasy 6b Piotr Staranowicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"
            • "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI"

            • Dzięwczęta z klas 5-8 uczestniczyły dzisiaj w spotkaniu zorganizowanym w ramach programu "Między nami kobietkami", które poprowadziła pani Anna Leczycka, wykwalifikowana Prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji agencji PMI Combera. Omawiane zostały przemiany i problemy wieku dojrzewania. Dzięwczęta mogły w prosty i szczegółowy sposób zapoznać się ze środkami higienicznymi, sposobem prawidłowego ich stosowania. Uczennice mogły otrzymać odpowiedzi na pytania, które często nurtują dziewczynki w ich wieku, np. na temat objawów PMS i jak sobie z nimi radzić. Spotkanie pomogło wzbogacić i usystematyzować wiedzę na temat fizjologii dojrzewania.

          • STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!
            • STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

            • 7 czerwca o godz. 10.00 w całej Polsce odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie mogło tam zabraknąć także nas. Zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, żeby pokazać dorosłym, jak się czyta. Wskaźnik czytelnictwa w Polsce pokazuje, że młodzi ludzie czytają znaczenie więcej niż dorośli! Zaskoczeni?! Bo my nie!

              Cieszymy się tak dużą frekwencją uczniów i aktywnym udziałem zwłaszcza najmłodszych. Mieliśmy okazję przeczytać ulubione książki lub takie, za które od zawsze chcieliśmy się zabrać, ale zalegały na półkach. Cechą wspólną wszystkich był fakt, iż uczestnicy mieli całkowitą dowolność – były wiersze, były klasyki, jak „Pan Tadeusz”, młodzieżowe tik-tokowe bestsellery. Dowiedzieliśmy się wiele o dinozaurach, kosmosie, ale też przypomnieliśmy znane nam baśnie, jak ta o trzech świnkach.

              Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz przybyłym rodzicom za włączenie się do akcji #jaknieczytamjakczytam 

            • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE POETYCKIM „HISTORIA NAJNOWSZA POLSKI W POEZJI DZIECI I MŁODZIEŻY”

            • Sukces naszej uczennicy Zofii Malejko w VI Edycji Konkursu Poetyckiego „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży” zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku.

              Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do wartości patriotycznych lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol itp. z najnowszej historii Polski z lat 1918-1989 na podstawie dowolnie wybranego źródła historycznego, które stało się inspiracją do powstania utworu.

              Z 99 nadesłanych prac z województwa podlaskiego w gronie wyróżnionych osób znalazła się nasza uczennica klasy 8B – Zosia Malejko, która stworzyła własny utwór w oparciu o wydarzenia historyczne pod kierunkiem p. Małgorzaty Bagińskiej. Jej praca zostanie opublikowana w „Antologii wierszy konkursowych” w październiku 2023 roku.

              Gratulujemy Zosi odwagi i łatwości posługiwania się językiem poetyckim, a także życzymy dalszych sukcesów pisarskich.

          • LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE
            • LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

            • Wczoraj na Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku nasi mali sportowcy uczestniczyli w Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich. Mięli okazję poznać utalentowanych sportowców: Zuzannę Maślanę, Katarzynę Jankowską, Marlenę Granaszewską. Dzieci startowały w dwuboju (bieg+skok w dal lub wzwyż, bieg + rzut piłeczką palantową). Dla niektórych naszych sportowców to była pierwsza okazja do poznania stadionu, sprawdzenia swoich możliwości i być może rozpoczęcia swojej przygody ze sportem. Gratulujemy udziału wszystkim sportowcom i dziękujemy za świetną zabawę organizatorom.

          • LEKCJA MUZEALNA
            • LEKCJA MUZEALNA

            • 31 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku.

              Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej - Dzieciaki w Muzeum. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co to jest muzeum, kto w nim pracuje, a także poznali znaczenie takich terminów, jak: eksponat, zabytek czy wystawa. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali ekspozycje muzealne, z których dowiedzieli się między innymi, jak kiedyś wyglądał mundur żołnierza czy jego broń. Pod koniec zajęć dzieci rysowały eksponaty, które podobały im się najbardziej. Po lekcji muzealnej uczniowie klas pierwszych udali się jeszcze na zajęcia do Centrum Edukacji Muzeum Wojska, w którym uczestniczyli w zajęciach: Na zamku. Uczniowie mogli dowiedzieć się: Co to w ogóle jest zamek? Z czego go budowano? Gdzie wznoszono? czy Kto tak naprawdę mieszkał w zamku? Dzieci miały również okazję współpracować w grupach i spróbować swoich sił w budowie zamków z klocków. Wycieczka do Muzeum i Centrum Edukacji stanowiła niezwykłą lekcję, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

            • POLA NADZIEI 2022/2023

            • Za zaangażowanie w kampanię: "Pola Nadziei 2022/23" nasza szkoła i Zespół Szkół w Suchowoli otrzymały dyplom z podziękowaniem.

          • WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO PARKU  LINOWEGO W  DOKTORCACH
            • WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO PARKU LINOWEGO W DOKTORCACH

            • Dnia 5.06.2023r. odbyła się wycieczka klas piątych do Parku Linowego w Doktorcach. Uczestnicy podczas kilku godzin spędzonych w parku linowym uczyli się odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i kolegów  oraz poznali techniki utrzymania równowagi fizycznej i opanowania lęku przed wysokością. Na koniec przedsięwzięcia właściciele parku przygotowali ognisko, podczas, którego był czas na refleksje  związane z atrakcjami  i niecodziennymi emocjami doznanymi w trakcie  pobytu w parku linowym.

              Wycieczka była udana, a uczestnicy miło zmęczeni.

          • ÓSMOKLASIŚCI NA LITWIE
            • ÓSMOKLASIŚCI NA LITWIE

            • Czerwiec rozpoczął się dla ósmoklasistów wyjątkowo atrakcyjnie, ponieważ mieli okazję spędzić wspólnie czas - po raz ostatni - na wycieczce szkolnej.

              Pierwszy dzień pobytu na Litwie dobiegł końca. Zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni uczniowie mogli już odpocząć we wspaniałym hotelu "delux" po smacznej kolacji i dniu pełnym wrażeń. A było tego całkiem sporo. Grupie udało się zwiedzić dwa piękne miasta - Kowno (zamek, rynek miejski) oraz Pałangę (Park Botaniczny z mityczną górą Biruty, Pałac Tyszkiewiczów oraz molo i nadmorski deptak). Przepiękna pogoda dopisywała cały dzień.

          • SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ROGALEWSKĄ Z MUZEUM PODLASKIEGO
            • SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ROGALEWSKĄ Z MUZEUM PODLASKIEGO

            • Uczniowie klas szóstych mieli przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z p. Ewą Rogalewską z Muzeum Podlaskiego, która w interesujący sposób przeprowadziła lekcję historii poświęconą niezwykłemu człowiekowi - księdzu Jerzemu Popiełuszce.

              Pani Ewa opowiedziała uczniom o życiu i działalności księdza Jerzego. To była ciekawa lekcja, ukazująca historię naszego kraju i bohaterów, którzy walczyli o wolność i godność człowieka. Ksiądz Jerzy Popiełuszko był niezwykle odważnym duchownym, który nie bał się występować w obronie wartości, wiary i miłości.

              Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Ewie Rogalewskiej za intrygujące opowieści o ks. Jerzym, ale także za zaciekawienie każdego uczestnika z osobna wystawą plenerową umiejscowioną w Parku w Suchowoli.

          • WYCIECZKA #POZNAJEMYPODLASKIE
            • WYCIECZKA #POZNAJEMYPODLASKIE

            • Dziesiątki tysięcy kroków! A to tylko w jeden dzień, który klasy szóste oraz klasa siódma spędziły na łonie natury poznając urokliwe miejsca województwa podlaskiego.

              Dzięki dofinansowaniu z programu #poznajemypodlaskie uczniowie mieli okazję za symboliczną kwotę odwiedzić dzisiaj Bulwary Augustowskie. Czekał nas spacer piękną promenadą prowadzącą z centrum miasta nad Jezioro Necko. Nie zabrakło odpoczynku na plaży miejskiej i na augustowskim molo. Docelowym miejscem dzisiejszego wyjazdu był przejazd kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym z przystankami na zwiedzanie tego typowo "wodnego" parku. Zostaliśmy także zapoznani z wystawą multimedialną Muzeum Wigier oraz z kompleksem Klasztoru Kamedułów. W trakcie wycieczki posililiśmy się gorącym i pysznym obiadem oraz zdrowymi przekąskami.

          • EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ
            • EGZAMINY NA KARTĘ ROWEROWĄ

            • Przez cały maj 2023 r. odbywały się w naszej szkole egzaminy na KARTĘ ROWEROWĄ.

              Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, obsługi technicznej roweru, pierwszej pomocy i zasad jazdy na rowerze. Aby zdać egzamin teoretyczny należało udzielić co najmniej 20 poprawnych odpowiedzi.

              Egzamin praktyczny polegał na sprawdzeniu umiejętności: jazdy na wprost, zatrzymania się przed linią, ponownego ruszania, skręcania w lewo i prawo z wyciągniętą ręką, zatrzymywania się w wyznaczonym miejscu, pokonywania slalomu, jazdy po ósemce.

              Aby zdać egzamin praktyczny, każdy uczeń musiał poprawnie wykonać 90 procent manewrów.

              Spośród 30 uczniów zdających z klas 4a i 4b wszyscy zostali dopuszczeni do ruchu i zdobyli pierwsze w życiu Prawo Jazdy. Gratulujemy!!

          • UDZIAŁ W FINALE IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE
            • UDZIAŁ W FINALE IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE

            • "Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać.”

              Uczniowie SP Suchowola uczestniczyli w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce reprezentując szkołę:

              rzut oszczepem - Artur Gniedziejko

              skok w dal - Norbert Sawicki

              rzut dyskiem - Edyta Kukuć i Amelia Zaniewska

              sztafeta- Bartek Jackiewicz, Emil Gnidziejko, Sebastian Karny, Norbert Sawicki

              Gratulujemy udziału i dziękujemy

          • DZIEŃ MATKI
            • DZIEŃ MATKI

            • 26 maja uczniowie klas I spędzili niezwykły Dzień Mamy. Dzieci zabrały swoje najbliższe sercu osoby do miejsca, gdzie w miłej atmosferze, śmiejąc się i bawiąc spędziły przyjemnie czas. Wspólne warsztaty, zabawy, ognisko sprawiły wszystkim obecnym wiele niezapomnianych wrażeń.

          • KONKURS NA RYMOWANKĘ
            • KONKURS NA RYMOWANKĘ

            • 23 maja odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

              Wśród prawie 1600 uczniów z całego regionu biorących udział w dwóch konkursach: plastycznym i na rymowankę organizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Białymstoku, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Układali oni rymowanki popularyzujące sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Miło nam poinformować, że :

              III MIEJSCE zajął Piotr Staranowicz z klasy 6b. Jego rymowanka przeszła do etapu centralnego (ogólnopolskiego).

              WYRÓŻNIENIE otrzymał Damian Misiewicz z klasy 6a.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy kciuki za Piotrka w kolejnym etapie konkursu.

          • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI "ŻAK"
            • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI "ŻAK"

            • Z przyjemnością informujemy, że stypendium Burmistrza za wysokie wyniki w nauce, wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w sporcie w ramach programu „Żak” uzyskało 57 uczniów. Oto oni:

              Zofia Andraka

              Emilia Boguszewska

              Emilia Żukowska

              Joanna Gilewska

              Kornelia Marchel

              Emil Gnidziejko

              Norbert Sawicki

              Sebastian Karny

              Anna Zimnoch

              Bartłomiej Karpowicz

              Monika Marchel

              Magdalena Sienkiewicz

              Julia Jaroszewicz

              Damian Misiewicz

              Władysław Kułak

              Amelia Zaniewska

              Patrycja Busłowska

              Natalia Turel

              Pawel Lewantowicz

              Dawid Koratkiewicz

              Edyta Kukuć

              Oleksandr Kuzmenko

              Weronika Zaniewska

              Artur Gniedziejko

              Szymon Stupak

              Piotr Szkiłądź

              Adrian Skibicki

              Oliwia Bykuć

              Nadia Zozula

              Dominika Makowska

              Julia Adamowicz

              Wiktoria Horoszko

              Katarzyna Żurkowska

              Kornelia Siemion

              Maja Kiszło

              Izabela Lewicka

              Katarzyna Bugajska

              Beata Gryszkiewicz

              Milena Grabowska

              Zuzanna Wysocka

              Milena Konopka

              Gabriela Harasiuk

              Dominika Dziemiach

              Klaudia Norkowska

              Hanna Sawicka

              Kacper Jarmoszko

              Natalia Sobolewska

              Martyna Choroszewicz

              Małgorzata Turkowska

              Bartosz Jackiewicz

              Martyna Żdanuk

              Julia Turkowska

              Aleksandra Sławińska

              Piotr Staranowicz

              Dawid Misiewicz

              Zofia Kiśluk

              Przemysław Wirkowski

            • WYRÓŻNIENI W KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY

            • 16 marca 2023 roku 54 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

              Z przyjemnością informujemy, że wśród naszych uczniów znalazło się dwóch wyróżnionych. W kategorii BENIAMIN 105 punktów uzyskał Mateusz Zujko z klasy 5a oraz 101,25 punktów zdobył Bartłomiej Karpowicz z klasy 6a. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.