• Aktualności

     • KONKURS PLASTYCZNY NA WAKACJE - DREWNIANIE DZIEDZICTWO KULTUROWE PODLASIA
      • KONKURS PLASTYCZNY NA WAKACJE - DREWNIANIE DZIEDZICTWO KULTUROWE PODLASIA

      • Korzystając w fantastycznej wakacyjnej pogody zapewne wielu z Was odwiedzi malownicze zakątki naszego kraju. Nie zapominajmy jednak o tych najpiękniejszych - podlaskich

       W związku z tym, iż obcujemy na co dzień z dziedzictwem kulturalnym pozostawionym nam przez wcześniejsze pokolenia, zapraszamy osoby, których pasją jest sztuka do wzięcia udziału w konkursie, którego koordynatorem jest Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

       Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej zawierającej przykłady drewnianego dziedzictwa kulturalnego naszego regionu tj. świątynie, budynki mieszkalne, gospodarcze, produkcyjne, dwory, krzyże, kapliczki.

       Konkurs trwa do 6 września 2024r., więc artyści mają dużo czasu na wykonanie prac konkursowych.

       Regulamin i szczegóły poniżej:

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY ORGANIZOWANY PRZEZ NARODOWY INSTYTUT KULTURY I DZIEDZICTWA WSI
      • KONKURS FOTOGRAFICZNY ORGANIZOWANY PRZEZ NARODOWY INSTYTUT KULTURY I DZIEDZICTWA WSI

      • Weź udział w Konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży „Wakacje na wsi #odkrywam”. Uchwyć na zdjęciu piękno polskiej wsi, jej kultury, tradycji, obrzędów, zwyczajów.

       Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Za jego pośrednictwem chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznawania kultury ludowej oraz wzmocnić ich relacje z lokalnym dziedzictwem. Zależy nam również na przełamaniu stereotypów związanych z obszarami wiejskimi oraz promocji turystyki wiejskiej.

       Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych:

       uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3;

       uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8;

       uczniowie szkół ponadpodstawowych.

       Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z fotografią w terminie do dnia 31 sierpnia 2024 roku.

       Zapraszamy do udziału! Więcej informacji na stronie internetowej: https://nikidw.edu.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie.../

     • LIST PODLASKIEGO KURATORA OŚWIATY
      • LIST PODLASKIEGO KURATORA OŚWIATY

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

       Zbliżający się koniec roku szkolnego skłania nas do podsumowania minionych miesięcy oraz do refleksji nad osiągnięciami i wyzwaniami, które wspólnie pokonaliśmy. Był to czas pełen pracy, zaangażowania i wysiłku, zarówno ze strony uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Pragnę wyrazić moje najgłębsze uznanie i wdzięczność za Wasz trud i poświęcenie.

       Drodzy Uczniowie,

       Gratuluję Wam wytrwałości i determinacji w dążeniu do zdobywania wiedzy. Wasze osiągnięcia są dowodem na to, że ciężka praca przynosi owoce. Teraz nadszedł czas, aby odpocząć i naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami. Cieszcie się każdą chwilą wakacji, odkrywajcie nowe pasje i bawcie się bezpiecznie.

       Szanowni Nauczyciele,

       Wasza rola w kształtowaniu przyszłości naszych dzieci jest nieoceniona. Dziękuję Wam za zaangażowanie, profesjonalizm i serce, jakie wkładacie w swoją pracę. Wasze wsparcie i poświęcenie są fundamentem sukcesów naszych uczniów. Życzę Wam wspaniałego, zasłużonego odpoczynku i czasu na regenerację sił.

       Drodzy Rodzice,

       Dziękuję za współpracę, wsparcie i zaangażowanie w edukację Waszych dzieci. Wasza troska i codzienny trud są kluczowe dla ich rozwoju i sukcesów szkolnych. Mam nadzieję, że wakacje będą dla Was czasem odpoczynku i radości spędzonej z rodziną.

       Na koniec, zwracam się do Państwa z prośbą. Zadbajmy o to, aby nadchodzące wakacje były nie tylko pełne radości i przygód, ale przede wszystkim bezpieczne. Zachęcam do rozmów i edukacji na temat bezpieczeństwa, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się spokojem i beztroską letniego wypoczynku.

        

       Z poważaniem,

       Agnieszka Krokos-Janczyło

       Podlaski Kurator Oświaty

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      • Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak było właśnie z dopiero zakończonym rokiem szkolnym, który minął nam w ekspresowym tempie. Jak zwykle głównym punktem naszej uroczystości było uhonorowanie uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali też uczniowie z najwyższą frekwencją w obecności i czytelnictwie.

       Jesteśmy pewni, że wszyscy nasi uczniowie oraz ich rodzice wykonali ciężką pracę, każdy na miarę swoich możliwości. Wiemy, że daliście z siebie wszystko! Bo ważne jest, aby nie porównywać się z innymi, a z samym sobą z wczorajszego dnia. NA TYM POLEGA NASZ ROZWÓJ!

       W piątek także pożegnaliśmy wieloletnią nauczycielkę - panią Barbarę Jaroszewicz, która po 41(!) latach pracy w szkole odeszła na zasłużoną emeryturę. Z tego miejsca możemy jedynie powtórzyć słowa piosenki wykonanej specjalnie dla pani Basi przez utalentowanego Filipa z klasy 3a "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy".

     • PODZIĘKOWANIA DLA CHÓRZYSTÓW
      • PODZIĘKOWANIA DLA CHÓRZYSTÓW

      • W miniony czwartek chórzyści naszej szkoły wspólnie spędzili czas przy pizzy oraz kręglach w Pensjonacie Poniatowski. Była to nagroda od Dyrekcji za intensywny rok szkolny, zarówno pod względem pracy, jak i występów uświetniających szkolne uroczystości czy koncerty.

       Dziękujemy!

     • POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH
      • POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

      • "Ostatni raz z moją klasą, już pożegnać czas mych przyjaciół".

       To dziś był ten dzień, wyczekiwany przez wielu. Ostatni dzień przed wakacjami, kiedy to szkoła cichnie, a jej stali bywalcy udają się na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

       Dla ósmoklasistów była to ostatnia uroczystość w naszej szkole. Apelem, podczas którego głównym punktem programu było wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej pożegnaliśmy wyjątkowy rocznik naszych uczniów.

       Tegoroczną najlepszą absolwentką, która otrzymała nagrodę z rąk pana Burmistrza Michała Matyskiela została Małgorzata Borowska uzyskując średnią 5.22. Wśród uczniów wyróżnionych świadectwem z biało-czerwonym paskiem znaleźli się również: Martyna Choroszewicz, Bartosz Jackiewicz i Oleksandr Kuzmenko.

       Nasi uczniowie licznie i chętnie reprezentowali szkołę w sporcie, mażoretkach, wolontariacie, harcerstwie i poczcie sztandarowym. Dodatkowo odznaczyli się bardzo wysokimi wynikami w frekwencji oraz czytelnictwie. Za to wszystko czekały na nich nagrody!

       Zauważeni zostali także rodzice - specjalne listy gratulacyjne otrzymali Państwo Borowscy oraz Państwo Choroszewicz. Natomiast pani Elżbieta Siemion otrzymała specjalne podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz społeczności szkolnej w Radzie Rodziców.

       Były momenty podniosłe - jak złożenie przyrzeczenia absolwenta - a także nie zabrakło łez (radości oraz smutku). Piękne i wzruszające przemowy dyrekcji, przedstawicielki rodziców, Bartka i Małgosi zostaną w naszej pamięci na długo. Dodatkowo każdy z absolwentów otrzymał od wychowawczyni personalizowany medal w kategorii tylko jemu powstałej i przeznaczonej, jak np. operator sarkazmu, szykowna diva, szkolny włóczykij, złota rączka, wrażliwy krytyk, twardy zawodnik i wiele innych.

       Dziękujemy Wam absolwenci za wartość jaką wnosiliście do naszej szkoły. Nie mówimy ŻEGNAJCIE, lecz DO ZOBACZENIA.

     • PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
      • PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024 realizowali projekt edukacyjny „Angielski jest fun-tastyczny!”. Dzieci bardzo chętnie brały udział w realizacji projektu, który umożliwił im poszerzenie zasobu słownictwa z języka angielskiego oraz rozbudził ich zainteresowanie krajami anglojęzycznymi. W ramach projektu wykonane zostały zadania takie jak: „Cukierek albo psikus”, „Gazetka”, “Flashcards”, „Książka o mnie”, „Rymowanka”, „Let’s play”, „Słownik obrazkowy”, „Po śladzie”.

     • BUDIMEX DZIECIOM
      • BUDIMEX DZIECIOM

      • Nie było dnia w tym ostatnim tygodniu roku szkolnego, żeby coś ciekawego się u nas nie działo.

       Nasi uczniowie w każdym wieku, a także goście ze SP w Chodorówce oraz Sztabina mogli wziąć udział w atrakcyjnym dniu zorganizowanym przez firmę Budimex pod hasłem: "Budi na wakacjach". Wśród aktywności znalazła się strefa dmuchańców, miasteczko ruchu drogowego, animacje ruchowe z animatorami, konkursy, strefa kreatywna, malowanie twarzy, bańki, skręcanie balonów, a także wata cukrowa i popcorn.

       Wszystkie strefy cieszyły się dużą popularnością. Bardzo było nam miło, że również rodzice odwiedzili nasze szkolne boiska wraz ze swoimi najmłodszymi pociechami.

     • WSPARCIE DLA SUCHOWOLSKIEJ ORKIESTRY
      • WSPARCIE DLA SUCHOWOLSKIEJ ORKIESTRY

      • Jakiś czas temu informowaliśmy Was o wydarzeniu sportowo - charytatywnym pod hasłem: "Grają dla nas, zagrajmy dla nich!". Dzięki zaangażowaniu naszej Rady Rodziców i społeczności szkolnej, w której skład weszli także uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dyrekcja możemy z przyjemnością poinformować, że kwota jaką udało się zebrać i która zasili budżet naszej suchowolskiej orkiestry pragnącej wyjechać na konkurs do Chorwacji wyniosła 6 tysięcy złotych! Dziękujemy także panu Piotrowi Łabanowskiego za osobiste zaangażowanie wraz z Akademia Rozrywki Wesołkowo

       Ogromnie dziękujemy organizatorom: Radzie Rodziców SP w Suchowoli, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli, LUKS GOKSiT Suchowola za wysiłek włożony w to przedsięwzięcie, a wszystkim uczestnikom za hojne datki dla naszej orkiestry. W jej skład wszakże wchodzą nasze dzieci, wnuki, rodzeństwo czy sąsiedzi.

     • DZIEŃ SPORTU
      • DZIEŃ SPORTU

      • Nasi uczniowie bardzo dobrze, a niektórzy nawet wybitnie radzą sobie w sporcie. Z racji tego, że zwracamy dużą uwagę na kondycję fizyczną, a co za tym idzie także zdrowotną naszych podopiecznych to rok rocznie w naszej szkole odbywa się Dzień Sportu. Tak była także i tym razem. We wtorek uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swoich sił na boisku piłkarskim, a także w konkurencjach lekkoatletycznych. Jak przystało na prawdziwe zawody były także medale - rekordziści zdobyli ich nawet po 3!

     • SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY - BEZPIECZNE WAKACJE
      • SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY - BEZPIECZNE WAKACJE

      • Ostatni szkolny tydzień obfituje w wiele różnorodnych zajęć edukacyjnych i aktywności. Tym razem gościliśmy w naszej szkole pana Zaworskiego, który jest Ratownikiem Medycznym. Cała społeczność szkolna - poczynając na pani Dyrektor, a kończąc na najmłodszych uczniach - przeszła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z obsługi najnowszego sprzętu ratującego życie, który zawiśnie w wejściu do naszego budynku. Wszyscy mieliśmy okazję dotknąć i zapoznać się z zasadami obsługi AED czyli automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który służy do diagnozowania nagłego zatrzymania krążenia oraz przeprowadzenia defibrylacji, gdy ustanie akcja serca.

       Spotkanie było bardzo pouczające, zwłaszcza przed wakacjami. Uczestnicy mieli wiele trafnych i przydatnych pytań do specjalisty.

     • DRUGI DZIEŃ WYCIECZKI ÓSMOKLASISTÓW DO WARSZAWY
      • DRUGI DZIEŃ WYCIECZKI ÓSMOKLASISTÓW DO WARSZAWY

      • Wypoczęci i gotowi na nowe przygody ósmoklasiści po obfitym śniadaniu udali się na zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów w Hangarze 646 Gocław, który jest pokaźnym parkiem trampolin i różnych gier ruchowych oraz zręcznościowych.

       Aby zrelaksować się po wyczerpującym poranku uczniowie udali się na spacer po Ogrodach Łazienek Królewskich, w tym: po Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myśliwieckiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Uczniowie spędzili czas także na odpoczynku w Teatrze na Wodzie oraz obserwując zwierzęta, tj. wiewiórki, pawie czy karpie.

       Dodatkową atrakcją, która zaskoczyła wszystkich była wizyta w Melt Muzeum i obejrzenie wystawy Artificial Dreams stworzonej przez sztuczną inteligencję.

       Na zakończenie wyjazdu, przed wyruszeniem w drogę powrotną do domu grupa zatrzymała się na ostatnie zakupy i posiłek w Galerii Złote Tarasy przy Pałacu Kultury i Nauki.

     • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2023/24 TEAM DZIEWCZĄT SP SUCHOWOLA W KATEGORII IGRZYSK DZIECI
      • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2023/24 TEAM DZIEWCZĄT SP SUCHOWOLA W KATEGORII IGRZYSK DZIECI

      • IV m w Wojewódzkim Festiwalu sztafet

       IV m w Finale Wojewódzkim Igrzyskach Dzieci w unihokeju

       V m w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej 4-ki

       I m w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w czwórboju la i XII m w Finale Krajowym

       III m w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w lekkiej Atletyce

       II m w Finale Wojewódzkim sztafety 4x60m

       Joanna Gilewska II m w skoku wzwyż-Finału Krajowego w czwórboju la

       Hanna Sawicka III m w skoku wzwyż-Finału Krajowego w czwórboju la

     • PIERWSZY DZIEŃ WYCIECZKI KLAS ÓSMYCH DO WARSZAWY
      • PIERWSZY DZIEŃ WYCIECZKI KLAS ÓSMYCH DO WARSZAWY

      • Końcówka minionego tygodnia minęła ósmoklasistom bardzo szybko podczas klasowego wyjazdu do Warszawy. Pierwszego dnia, w czwartek, bardzo wczesnym rankiem wyruszyli na podbój stolicy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu PGE Narodowego trasą "Poczuj się jak VIP" z przewodnikiem. Udało się dotrzeć na trybuny, do loży, do sali konferencyjnej, a także szatni. Przy okazji uczestnicy obejrzeli wiele wspaniałych pamiątek pozostawionych po gwiazdach sportu i estrady.

       Kolejne miejsce , czyli Cosmos Muzeum spodobało się uczniom bardzo ze względu na wiele okazji do wykonania instagramowych zdjęć. Obejrzeli oni wystawę stałą opartą na prawach fizyki i złudzeniach optycznych.

       Zanim młodzież udała się do nowoczesnego hotelu na spoczynek miała okazję także wziąć udział po raz kolejny - w swojej już ulubionej rozrywce podczas wyjazdów szkolnych - w rozwiązywaniu zagadek logicznych w Escape Roomach: Pegazus, Zagadka, Podróż.

     • :BEZPIECZEŃSTWO NA WSI WIDZIANE OCZAMI DZIECKA"
      • :BEZPIECZEŃSTWO NA WSI WIDZIANE OCZAMI DZIECKA"

      • 13 maja 2024r. sześćdziesięciu uczniów z klas trzecich i czwartych brało udział w konkursie ,,Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka". 11 czerwca najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Państwowy Inspektorat Pracy w Białymstoku. Nagrodzeni uczniowie to: Nikola Stupak z klasy IV b, Franciszek Suproń, Milena Łukaszczuk i Dawid Ostrowski z III a. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziła sobie Alicja Omielan z IV b. Nagrodzeni otrzymali atrakcyjne nagrody, gratulujemy im i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

     • CZWARTA KLASA TUŻ, TUŻ, WIĘC TRZECIĄ NALEŻY POŻEGNAĆ JUŻ!
      • CZWARTA KLASA TUŻ, TUŻ, WIĘC TRZECIĄ NALEŻY POŻEGNAĆ JUŻ!

      • 14 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III A spotkali się na kręglach i pizzy w Pensjonacie Poniatowski. Sami zamawiali pyszności, obliczali koszt, stosowali zasady savoir- vivre przy stole. Wszyscy świetnie się bawili. Kto wygrał w kręgle i bilarda? Dobry humor!

     • POŻEGNALNY WYJAZD KLASY IIIA
      • POŻEGNALNY WYJAZD KLASY IIIA

      • 12 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III A wraz z mamami i młodszym rodzeństwem byli na wspaniałym wyjeździe integracyjnym w „Puszczykówce”. Właściciele  zapewnili moc atrakcji, a rodzice pyszne kiełbaski i mnóstwo smakołyków. W tym urokliwym miejscu wszyscy doskonale się bawili. Najbardziej podobała się konna przejażdżka. To był pożegnalny wyjazd. Po wakacjach, ale będzie to już klasa IV, czekają nowe, wspaniałe wycieczki!