• Aktualności

     • SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY - BEZPIECZNE WAKACJE
      • SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY - BEZPIECZNE WAKACJE

      • Ostatni szkolny tydzień obfituje w wiele różnorodnych zajęć edukacyjnych i aktywności. Tym razem gościliśmy w naszej szkole pana Zaworskiego, który jest Ratownikiem Medycznym. Cała społeczność szkolna - poczynając na pani Dyrektor, a kończąc na najmłodszych uczniach - przeszła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z obsługi najnowszego sprzętu ratującego życie, który zawiśnie w wejściu do naszego budynku. Wszyscy mieliśmy okazję dotknąć i zapoznać się z zasadami obsługi AED czyli automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który służy do diagnozowania nagłego zatrzymania krążenia oraz przeprowadzenia defibrylacji, gdy ustanie akcja serca.

       Spotkanie było bardzo pouczające, zwłaszcza przed wakacjami. Uczestnicy mieli wiele trafnych i przydatnych pytań do specjalisty.

     • DRUGI DZIEŃ WYCIECZKI ÓSMOKLASISTÓW DO WARSZAWY
      • DRUGI DZIEŃ WYCIECZKI ÓSMOKLASISTÓW DO WARSZAWY

      • Wypoczęci i gotowi na nowe przygody ósmoklasiści po obfitym śniadaniu udali się na zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów w Hangarze 646 Gocław, który jest pokaźnym parkiem trampolin i różnych gier ruchowych oraz zręcznościowych.

       Aby zrelaksować się po wyczerpującym poranku uczniowie udali się na spacer po Ogrodach Łazienek Królewskich, w tym: po Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myśliwieckiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Uczniowie spędzili czas także na odpoczynku w Teatrze na Wodzie oraz obserwując zwierzęta, tj. wiewiórki, pawie czy karpie.

       Dodatkową atrakcją, która zaskoczyła wszystkich była wizyta w Melt Muzeum i obejrzenie wystawy Artificial Dreams stworzonej przez sztuczną inteligencję.

       Na zakończenie wyjazdu, przed wyruszeniem w drogę powrotną do domu grupa zatrzymała się na ostatnie zakupy i posiłek w Galerii Złote Tarasy przy Pałacu Kultury i Nauki.

     • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2023/24 TEAM DZIEWCZĄT SP SUCHOWOLA W KATEGORII IGRZYSK DZIECI
      • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2023/24 TEAM DZIEWCZĄT SP SUCHOWOLA W KATEGORII IGRZYSK DZIECI

      • IV m w Wojewódzkim Festiwalu sztafet

       IV m w Finale Wojewódzkim Igrzyskach Dzieci w unihokeju

       V m w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej 4-ki

       I m w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w czwórboju la i XII m w Finale Krajowym

       III m w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w lekkiej Atletyce

       II m w Finale Wojewódzkim sztafety 4x60m

       Joanna Gilewska II m w skoku wzwyż-Finału Krajowego w czwórboju la

       Hanna Sawicka III m w skoku wzwyż-Finału Krajowego w czwórboju la

     • PIERWSZY DZIEŃ WYCIECZKI KLAS ÓSMYCH DO WARSZAWY
      • PIERWSZY DZIEŃ WYCIECZKI KLAS ÓSMYCH DO WARSZAWY

      • Końcówka minionego tygodnia minęła ósmoklasistom bardzo szybko podczas klasowego wyjazdu do Warszawy. Pierwszego dnia, w czwartek, bardzo wczesnym rankiem wyruszyli na podbój stolicy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu PGE Narodowego trasą "Poczuj się jak VIP" z przewodnikiem. Udało się dotrzeć na trybuny, do loży, do sali konferencyjnej, a także szatni. Przy okazji uczestnicy obejrzeli wiele wspaniałych pamiątek pozostawionych po gwiazdach sportu i estrady.

       Kolejne miejsce , czyli Cosmos Muzeum spodobało się uczniom bardzo ze względu na wiele okazji do wykonania instagramowych zdjęć. Obejrzeli oni wystawę stałą opartą na prawach fizyki i złudzeniach optycznych.

       Zanim młodzież udała się do nowoczesnego hotelu na spoczynek miała okazję także wziąć udział po raz kolejny - w swojej już ulubionej rozrywce podczas wyjazdów szkolnych - w rozwiązywaniu zagadek logicznych w Escape Roomach: Pegazus, Zagadka, Podróż.

     • :BEZPIECZEŃSTWO NA WSI WIDZIANE OCZAMI DZIECKA"
      • :BEZPIECZEŃSTWO NA WSI WIDZIANE OCZAMI DZIECKA"

      • 13 maja 2024r. sześćdziesięciu uczniów z klas trzecich i czwartych brało udział w konkursie ,,Bezpieczeństwo na wsi widziane oczami dziecka". 11 czerwca najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Państwowy Inspektorat Pracy w Białymstoku. Nagrodzeni uczniowie to: Nikola Stupak z klasy IV b, Franciszek Suproń, Milena Łukaszczuk i Dawid Ostrowski z III a. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziła sobie Alicja Omielan z IV b. Nagrodzeni otrzymali atrakcyjne nagrody, gratulujemy im i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

     • CZWARTA KLASA TUŻ, TUŻ, WIĘC TRZECIĄ NALEŻY POŻEGNAĆ JUŻ!
      • CZWARTA KLASA TUŻ, TUŻ, WIĘC TRZECIĄ NALEŻY POŻEGNAĆ JUŻ!

      • 14 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III A spotkali się na kręglach i pizzy w Pensjonacie Poniatowski. Sami zamawiali pyszności, obliczali koszt, stosowali zasady savoir- vivre przy stole. Wszyscy świetnie się bawili. Kto wygrał w kręgle i bilarda? Dobry humor!

     • POŻEGNALNY WYJAZD KLASY IIIA
      • POŻEGNALNY WYJAZD KLASY IIIA

      • 12 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III A wraz z mamami i młodszym rodzeństwem byli na wspaniałym wyjeździe integracyjnym w „Puszczykówce”. Właściciele  zapewnili moc atrakcji, a rodzice pyszne kiełbaski i mnóstwo smakołyków. W tym urokliwym miejscu wszyscy doskonale się bawili. Najbardziej podobała się konna przejażdżka. To był pożegnalny wyjazd. Po wakacjach, ale będzie to już klasa IV, czekają nowe, wspaniałe wycieczki!

     • WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO
      • WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO

      • Dnia 12.06.2024 klasy Va, IVa i IVb wybrały się na wycieczkę do Parku Linowego w Doktorcach. Uczniowie spróbowali swoich sił, pokonując 3 trasy o różnym stopniu wysokości. Nauczyli się technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Oprócz tras czekały na uczniów też inne atrakcje: przejazd kolejką, tyrolka, spacer na palach, tęczowy zjazd, gigantyczna poducha, euro bungee oraz ognisko z kiełbaskami. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu. Z pewnością jeszcze tam wrócimy.

     • WARSZTATY PISANIA HAIKU Z PANIĄ KRYSTYNĄ GUDEL
      • WARSZTATY PISANIA HAIKU Z PANIĄ KRYSTYNĄ GUDEL

      • Czy pisanie wierszy jest trudne i kto może je pisać? Naszym przewodnikiem i nauczycielem pisania haiku była poetka pani Krystyna Gudel. Autorka wielu wierszy dla dzieci i dorosłych.  Dzięki swojej pozytywnej energii i aktywności odwiedziła bibliotekę szkolną i  z uczennicami klasy 5a i 5b przeprowadziła warsztaty pisania haiku. Na początku uczestniczki spotkania wysłuchały kilku utworów, następnie poznały zasady tworzenia haiku. Kolejnym etapem było poszukiwanie inspiracji w przyrodzie i w naturze. Tworząc własne utwory uczennice trzymały się zasady, iż każdy wiersz ma zawierać 3 wersy po 5, 7 i 5 sylab. Czy haiku jest też dla Ciebie? Oczywiście, że tak! Spróbować swoich sił może każdy! Pamiętaj jednak, że talent to nie wszystko ale ważna jest też praca i wysiłek. Zacznij od  czytania poezji, bo to świetne źródło wiedzy, które pozwoli Ci doskonalić warsztat pisarski. 

       Poniżej zapraszamy do zapoznania się z powstałymi haiku na warsztatach:

       ***

       czerwone maki

       na polu i na miedzy

       kuszące pięknem

       ***

       szum bezbarwnego

       morza falującego

       pięknem zachęca

       ***

       kłębki i pasma

       słodkiej waty cukrowej

       tło wypełniają

       ***

       kwiat wodnej lilii

       unosi się na wodzie

       kusząc swym pięknem

       ***

       noc granatowa

       tańczące oczy iskier

       i szmery liści

       ***

       szumi i płynie

       czysta jak ze źródełka

       płyną i rybki

       ***

       czerwone płatki

       naszej róży w ogrodzie

       kuszą zapachem

       ***

       Serdecznie gratulujemy! Na okres wakacji życzymy doskonalenia wasztatu pisarskiego :)

     • MUZYCZNA WIZYTA TRĘBACZY W ZERÓWKACH
      • MUZYCZNA WIZYTA TRĘBACZY W ZERÓWKACH

      • W miniony piątek uczniowie klas zerowych mieli okazję poznać prawdziwy instrument muzyczny - trąbkę.

       Ich starsi koledzy ze szkoły - Filip, Dawid i Alan, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia orkiestry, opowiedzieli z czego wykonany jest instrument, jak działa oraz zaprezentowali jego brzmienie.

       Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w prezentowane ciekawostki muzyczne. Rozróżnialiśmy dźwięki wysokie i niskie, melodie szybkie i wolne oraz dźwięki głośne i ciche. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają muzyczne "litery," czyli nuty.

       Posłuchaliśmy również kilku ciekawych kompozycji oraz hymnu narodowego na trąbkach!!

       Zainteresowanie i radość była ogromna. To była pierwsza taka przygoda, ale na pewno nie ostatnia.

     • XXIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
      • XXIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

      • Z tej okazji oraz w ramach działań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece szkolnej Grupę Teatralną Seniorów "Komedyjka" z Suchowoli. Artyści wspaniale zaprezentowali inscenizacje przygotowane na podstawie wierszy polskich pisarzy dla dzieci.  Atrakcyjnie i z wykorzystaniem wielu rekwizytów zostały przedstawione utwory Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Hanny Łochockiej. Nasi uczniowie wspaniale przyjęli występy i weszli z aktorami w interakcje, wspólnie recytując czy naśladując odgłosy zwierząt.  Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za wspólny czas i życzymy więcej takich wielopokoleniowych spotkań:)

     • BRAWO MY!
      • BRAWO MY!

      • Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się uzbierać 4820 zł na Charytatywnym Kiermaszu Słodkości i Ozdób na wsparcie pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Kiermasz odbył się w naszej szkole w dniach 6 i 7 czerwca. Wszystkim ogromnie dziękujemy za wsparcie naszej akcji i mamy nadzieję, że dzięki naszemu wkładowi pensjonariuszom uda się osiągnąć zamierzony cel.

     • WYNIKI KONKURSU „THE BIG CHALLENGE”
      • WYNIKI KONKURSU „THE BIG CHALLENGE”

      • W dniu 10 kwietnia 2024r. 26 uczniów klas 4-6 wzięło udział w konkursie z języka angielskiego „The Big Challenge”. Wszyscy uczniowie wykazali się zaangażowaniem i chęcią do nauki, a także zademonstrowali swoje umiejętności językowe oraz determinację. Bardzo cieszymy się, że chcecie poszerzać swoje umiejętności językowe, co może zaowocować w przyszłości wieloma sukcesami. Zachęcamy Was do dalszego rozwijania swojej wiedzy i pasji do języka angielskiego!

       Najlepsze wyniki w szkole osiągnęli:

       Poziom 1

       1 miejsce – Amelia Misarko klasa 5a

       2 miejsce – Alan Rudzik klasa 5a

       3 miejsce – Julia Adamowicz klasa 5b

       Poziom 2

       1 miejsce – Hanna Sawicka klasa 6a

       2 miejsce – Gabriela Gniedziejko klasa 6b

       3 miejsce – Julia Jaroszewicz klasa 6a

       Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć i gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo dobrych wyników!

       Rozdanie dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas szkolnego Dnia Sportu. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu!

     • URSZULA W FINALE KONKURSU O BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM
      • URSZULA W FINALE KONKURSU O BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

      • 8 czerwca odbył się XXIX finał konkursu wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. Nasza szkoła reprezentowali Urszula Orzechowska, Bartłomiej Karpowicz oraz Piotr Staranowicz. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu ochrony przyrody, historii regionu oraz znajomości fauny i flory bagien biebrzańskich. Świetny wynik uzyskała Urszula Orzechowska dostając się do finału i zajmując 3 miejsce, a po rozwiązaniu zadań z drugiego etapu uplasowała się na 7 miejscu. Wszyscy uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody oraz zdobyli cenne doświadczenie, które wykorzystają w kolejnych edycjach konkursu.

     • PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W BANKU SPÓŁDZIELCZYM
      • PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W BANKU SPÓŁDZIELCZYM

      • 7 czerwca to był bardzo udany dzień dla uczniów obu klas pierwszych z naszej szkoły. Wszystko za sprawą wizyty w Banku Spółdzielczym w Suchowoli.

       Dzieci i wychowawczynie były mile zaskoczone repertuarem przygotowanych atrakcji. Każdy mógł spróbować pisania na maszynie, przez kalkę, stemplowania lub liczenia na skomplikowanym bankowym kalkulatorze, który ku uciesze uczniów robił wydruk. Po obejrzeniu „antyków” dzieci mogły poznać najnowsze, niezwykle ciekawe i szybkie, maszyny do liczenia banknotów i monet. Na koniec po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie dziecięce pytania pracownicy banku ugościli nas słodkościami i obdarowali niespodziankami.

       Bardzo dziękujemy Pani Prezes - Bogusławie Żurkowskiej oraz mamom naszych uczniów: Magdalenie Kuczynko i Justynie Budnik oraz wszystkim pracownikom banku za zaproszenie i poświęcony czas.

     • KLASY CZWARTE W PENSJONACIE PONIATOWSKI
      • KLASY CZWARTE W PENSJONACIE PONIATOWSKI

      • W piątek 7 czerwca uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami udali się na kręgle i pizzę do Pensjonatu Poniatowski. Wyjście było bardzo udane, wszyscy zjedli pyszną pizzę, pograli w kręgle oraz bilard świetnie się przy tym bawiąc.

     • WYNIKI ZBIÓRKI NAKRĘTEK
      • WYNIKI ZBIÓRKI NAKRĘTEK

      • W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej zbiórce nakrętek, zorganizowanej przez Szkolny Wolontariat. Nakrętki przeznaczone są na turnus rehabilitacyjny Maxa z Moniek.

       Serdecznie podziękowania wszystkim przekazała mama Maxa, która w dzisiaj odebrała wyniki.