• Aktualności

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
      • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

      • W poniedziałek uczennice z klasy siódmej przygotowały stanowiska, na których chętni uczniowie i nauczyciele mogli dokonać pomiarów somatycznych - zmierzyć się, zważyć, obliczyć swój indeks BMI, a także zmierzyć swoje ciśnienie przed lekcją matematyki i po niej.

     • PRACOWNICY V. UCZNIOWIE
      • PRACOWNICY V. UCZNIOWIE

      • Na siatkarskim boisku pojawili się też dorośli. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozegrali emocjonujący i wyrównany mecz mierząc się z chłopakami z klasy 7 i 8. Spotkanie przyniosło wiele radości wszystkim obecnym - uczniowie sami przyznali, że z przyjemnością oglądało im się nauczycieli, którzy pokazali się z zupełnie innej strony. Takie spotkania owocują zacieśnianiem więzi oraz wzmacnianiem poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

     • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
      • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

      • W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia w ostatnim czasie w naszej szkole uczniowie klas 4-6 mieli okazję wziąć udział w Turnieju Piłki Siatkowej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta spróbowali swoich sił na boisku i otrzymali pamiątkowe medale.

      • KONKURS "THE BIG CHALLENGE"

      • W dniu 10 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs z języka angielskiego pt. “The Big Challenge”. W konkursie weźmie udział 30 uczniów z klas 4-6. Konkurs pozwoli uczniom poznać swój poziom znajomości języka angielskiego oraz da możliwość zmierzenia się z rówieśnikami z całej Polski bez opuszczania szkoły. Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, zarówno w szkole, jak i poza nią. Każdy uczeń ma możliwość korzystania z aplikacji “The Big Challenge PLAY” w swoim telefonie, co umożliwia naukę języka angielskiego także poza czasem spędzonym w szkole. W celu zapewnienia uczniom komfortu pracy w trakcie konkursu, zakupiliśmy słuchawki do stanowisk komputerowych. Uczniowie będą mogli rozwiązywać zadania konkursowe w indywidualnym tempie, co może przyczynić się do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników.

       Powodzenia!

       Regulamin konkursu: https://www.thebigchallenge.com/pl/teacher/rules-online/

       www.thebigchallenge.com

     • "KSIĄŻĘ MIESZKO" Z WIZYTĄ NA NASZYM DWORZE
      • "KSIĄŻĘ MIESZKO" Z WIZYTĄ NA NASZYM DWORZE

      • Jak to dawniej bywało? Kim byli Piast Kołodziej i Mieszko I? Kim byli wojowie? Na te i wiele innych pytań nasi uczniowie otrzymali odpowiedzi podczas żywej lekcji historii dotyczącej początków powstania naszego kraju. Zajęcia były bardzo wciągające. Zarówno prowadzący, jak i nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania.

      • PROGRAM "POZNAJEMY PODLASKIE"

      • "Poznajemy Podlaskie" to przedsięwzięcie mające na celu udzielenie wsparcia finansowego dla szkół podstawowych z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno - krajoznawczych po województwie podlaskim.

       Nasza szkoła złożyła wniosek o dofinansowanie wycieczki na maksymalną kwotę 7500,00 zł. Niezmiernie miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie szkół, które otrzymały dofinansowanie z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach przedsięwzięcia "Poznajemy Podlaskie". Wyjazd do Suwalskiego Parku Krajobrazowego zaplanowaliśmy na maj 2024r. , gdzie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, m. in.: zwiedzanie ciekawych miejsc historyczno - przyrodniczych, takich jak: Cisowa Góra, Smolniki, Turtul, a nawet zobaczymy najgłębsze jezioro w Polsce. Będziemy również mieli możliwość zmierzenia się z tworzeniem glinianych naczyń podczas warsztatów garncarskich. Jednodniowa wycieczka będzie niesamowitą wyprawą w celu poznania naszych skarbów Podlasia, a zarazem wspaniałą przygodę integrującą uczniów z kilku klas. Z niecierpliwością czekamy na wycieczkę po bajkowej Suwalszczyźnie.

     • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI PROGRAMU "ŻAK"
      • TEGOROCZNI STYPENDYŚCI PROGRAMU "ŻAK"

      • Z przyjemnością informujemy, iż nasi uczniowie – w tym roku było to 46 osób – otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce, wyróżniającą działalność w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w sporcie w ramach programu „Żak” przyznawane przez Burmistrza Suchowoli pana Michała Matyskiela. Gratulujemy wszystkim uczniom, dziękujemy za włożony trud w osiąganie coraz wyższych celów. Podziękowania należą się także rodzicom i nauczycielom, którzy z zaangażowaniem wspierają swoich podopiecznych w ich pasjach.

       A oto lista naszych tegorocznych stypendystów:

       1. Karpowicz Bartłomiej
       2. Busłowska Patrycja
       3. Boguszewska Emilia
       4. Gilewska Joanna
       5. Żukowska Emilia
       6. Sienkiewicz Magdalena
       7. Sawicka Hanna
       8. Misiewicz Damian
       9. Karczewski Michał
       10. Marchel Kornelia
       11. Żurkowska Katarzyna
       12. Staranowicz Piotr
       13. Bykuć Oliwia
       14. Horoszko Aleksandra
       15. Adamowicz Julia
       16. Kiszło Maja
       17. Koratkiewicz Dawid
       18. Gryszkiewicz Beata
       19. Rojszyk Emilia
       20. Luty Błażej
       21. Omielan Alicja
       22. Stupak Nikola
       23. Zozula Nadia
       24. Skibicki Adrian
       25. Turel Natalia
       26. Pawłowski Mateusz
       27. Jackiewicz Bartosz
       28. Januszkiewicz Gabriela
       29. Luty Piotr
       30. Misiewicz Dawid
       31. Rudzik Alan
       32. Rogalski Allan
       33. Zaworska Laura
       34. Wysocka Dorota
       35. Wirkowski Przemysław
       36. Andraka Julia
       37. Kiśluk Zofia
       38. Kalinowski Dominik
       39. Lewicka Izabela
       40. Grabowska Milena
       41. Kalinowski Piotr
       42. Ben Hassine Sofia
       43. Grajewska Maja
       44. Abramowicz Julia
       45. Zujko Mateusz
       46. Masłowska Maria
     • WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO
      • WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

      • Uczniowie klas siódmych i ósmej mieli okazję uczestniczyć dzisiaj w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego nt. „Relacje, Wyposażanie, Nastawienie, Przywództwo” w oparciu o program certyfikacyjny z Maxwell Leadership Certified Team Poland Maxwell Leadership Poland, które poprowadził Pan Mariusz Misarko, certyfikowany coach, mówca i trener Maxwell Leadership, Dyrektor Oddziału w: BONUS Nieruchomości Białystok.

       Warsztat,  inspirowany zawodowo, pokazał jak młodzi ludzie powinni traktować temat samoświadomości, pasji, czy wartości. Dostarczył uczestnikom wielu praktycznych informacji nt. relacji, wyposażenia, nastawienia, prowadzenia, czy nawyków, pokazał jak można zastosować je w praktyce dnia codziennego.

     • KAMPANIA "BIEG PO ZDROWIE"
      • KAMPANIA "BIEG PO ZDROWIE"

      • „Bieg po zdrowie” Klasy IV SP Suchowola promują zdrowy i odpowiedzialny styl życia, dlatego aktywnie włączyły się w program antytytoniowej edukacji zdrowotnej pn. „Bieg po zdrowie” opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z MEiN oraz ekspertami. Cel program zakłada zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów, opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Uczniowie przez dwa miesiące na lekcjach przyrody realizowali założenia programu uczestnicząc w dyskusjach, debatach, wymieniając swoje doświadczenia, spostrzeżenia i wnioski nt. skutków palenia papierosów, próbowali dociec dlaczego młodzi ludzie sięgają po papierosy oraz uczyli się umiejętności skutecznego odmawiania zapalenia papierosa. Uczniowie kreatywnie podeszli do zadania: przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów oraz tworzyli komiksy z bohaterami programu „Bieg po zdrowie” i odgrywali scenki z komiksów. Pozostaje teraz wierzyć, że uczniowie wykorzystają pozyskaną na zajęciach wiedzę i w przyszłości będą wolni od papierosów, a także odważnie i świadomie będą namawiać innych do niepalenia. Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że przede wszystkim to na nas – osobach dorosłych – spoczywa odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze w szkole i w domu.

      • "ZDROWIE? OGARNIAM TO!"

      • Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej  w ramach kampanii społecznej organizuje konkurs pn. „Zdrowie? Ogarniam TO!”.

       Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnictwo w nim jest doskonałą okazją do zaprezentowania kreatywności uczniów, podzielenia się ich wizją zdrowego stylu życia, jak również możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród.

     • PODSUMOWANIE CHARYTATYWNEGO KIERMASZU WIELKANOCNEGO
      • PODSUMOWANIE CHARYTATYWNEGO KIERMASZU WIELKANOCNEGO

      • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania i przeprowadzenia w dniach 19 i 20 marca kiermaszu połączonego z ucztą smakosza.

       Podziękowania należą się nie tylko wolontariuszom, ale również uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy upiekli słodkości, przygotowali kartki i ozdoby oraz wszystkim tym, którzy owe produkty kupowali.

       Szczególne podziękowania należą się jednak paniom, które śmiało można nazwać przyjaciółkami naszej szkoły: pani Zofii Horoszko, pani Danucie Żukowskiej oraz pani Wandzie Karnej, które bezinteresownie wspierają nasze wszystkie przedsięwzięcia charytatywne.

       Akcja jak zwykle cieszyła się olbrzymią popularnością wśród naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników.

       Z radością informujemy, że uzbieraliśmy kwotę 5200 zł, która w całości zostanie przekazana na rehabilitację naszych przedszkolaków.

       Życzymy im dużo zdrowia, siły i skutecznej rehabilitacji.

       Wolontariat Szkolny oraz Mały Samorząd Uczniowski

     • PLANETA ENERGII
      • PLANETA ENERGII

      • Uczniowie klasy 2b wykonali karmniki, domki dla ptaków, owadów, jeży i nietoperzy. Elementy otrzymane w ramach projektu Planeta Energii uczniowie własnoręcznie ułożyli i skręcili. Nauka przez działanie: odczytywanie instrukcji, myślenie logiczne, odkodowywanie danych, współpraca, obsługa narzedzi pod okiem opiekuna. Zdobywając nowe doświadczenia najbardziej się rozwijamy.

     • 10 SDH CENTRUM EUROPY PODCZAS DROGI KRZYŻOWEJ
      • 10 SDH CENTRUM EUROPY PODCZAS DROGI KRZYŻOWEJ

      • Pomimo niezbyt wysokiej temperatury to "ogniście" rozgrzami wzięliśmy udział w dzisiejszej Drodze Krzyżowej ulicami Suchowoli. Członkowie naszej drużyny pełnili służbę ramię w ramię z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej oświetlając drogę pochodu ognistymi pochodniami.

     • JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ PO PODSTAWÓWCE?
      • JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ PO PODSTAWÓWCE?

      • Uczniowie klasy ósmej mieli okazję uczestniczyć dzisiaj w webinarze na żywo pt. "Jak wybrać szkołę po podstawówce?". Temat bardzo zainteresował uczniów i mieli oni bardzo wiele pytań. Spotkanie dostarczyło im wielu cennych, praktycznych informacji nt. rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej, rodzajów szkół, czynników, które warto wziąć pod uwagę wybierając szkołę, czy wzorów na przeliczanie punktów z egzaminów i świadectwa.

       Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie organizatora - https://mapakarier.org/

     • OSTATNI WSPÓLNY DZIEŃ WIOSNY
      • OSTATNI WSPÓLNY DZIEŃ WIOSNY

      • Tegoroczni ósmoklasiści także obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny, jednak w ich przypadku był to już ostatni raz w takich gronie. Z tej przyczyny ciężko było im zdecydować co chcieliby tego dnia robić. Udało się im połączyć wiele swoich zainteresowań i miło spędzić czas.

       Poranek ósmoklasiści umilili sobie oglądając najnowszy hit filmowy "Damzel" z Millie Bobbie Brown, następnie odbył się turniej w Fifę na PS4, dzięki Zaurowi, który udostępnił nam sprzęt i przygotował gry. W turnieju brały udział wszystkie chętne osoby - chłopcy, dziewczęta i pani wychowawczyni.

       W trakcie trwania dnia uczniowie zorganizowali sobie kącik kuchenny, gdzie można było zjeść i wypić coś na ciepło, a także w wygodnych siedziskach i pod kocykami podyskutować o ostatnich ulubionych lekturach - tak jest! bo ósmoklasistki czytają dużo książek, które nie są lekturami :)

       Na zakończenie Bartek, Gosia B. i Kornelia przygotowali quiz na Kahoocie  z wiedzy o KLASIE 8a, który przywołał wiele wspomnień, zabawnych historii i powiedzonek nauczycieli z przeszłości.